Słuchawki bezpośrednio do TV. Czy to ma sens ?

welnianyfele

New member
Witam, niestety pomimo szczerych chęci i wszelkich starań nadal nie jestem biegły w temacie i mogę nieświadomie wypisywać bzdury za co z góry przepraszam. Przeczytałem wiele blogów, bywałem na różnych forach ale niestety jestem człowiekiem starej daty i pewnych rzeczy zwyczajnie nie rozumiem. Do rzeczy.

Od pewnego czasu posiadam Telewizor Panasonic TX-40CS620E. Jako, że sypiam z żoną a TV znajduję się w sypialni często nie możemy się dogadać. Ona chce cisze a ja lubię obejrzeć dobry film lub mecz. Mój TV ma wejście na słuchawki i właśnie wieczorami często z tego korzystam. Podpinam jakieś tanie słuchawki na długim kablu za 50 zł, zmieniam ustawienia w Menu i tak oglądam. Niestety jak nie trudno się domyślić jakość pozostawia wiele do życzenia. Co mógłbym zrobić żeby wyraźnie poprawić jakość dzwięku ? Czy można kupić FiiO E10K OLYMPUS 2 WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY + DAC (to w ogóle podejdzie pod TV?) i do tego jakieś niezłe słuchawki za 300-500 zł ? Czy może będę zmuszony zainwestować w amplituner + słuchawki ? Mój budżet to 700 zł z możliwością dołożenia 100zł. Co powinienem zrobić?
 

welnianyfele

New member
Znalazłem jakieś trailery i krótkie filmiki BRrip, zgrałem na pendriva i puściłem na TV. Obraz wygląda całkiem fajnie natomiast dźwięk na tych tanich słuchawkach nie porywa. Polecacie słuchawki na kablu czy jednak bezprzewodowe ? Wiem, że komfort zdecydowanie większy na bezprzewodowych natomiast czytając fora ludzie pisali, że różnica w jakości będzie ogromna biorąc pod uwagę ten sam budżet. Opierając się czysto na teorii i wiedzy z internetu wybrałem takie modele :
1) AKG K915
2) Sony MDR-RF865RK
3) CREATIVE Aurvana Live!
4) Sennheiser HD380 Pro

Polecacie coś z wyżej wymienionych ? Ewentualnie jakieś propozycje
Ja jestem szczególnie zainteresowany tymi pierwszymi ze względu na mase dobrych opinie
 

welnianyfele

New member
Dzięki za naprowadzenie. Odpuszczam w takim razie jakieś cuda na kiju i kupuję zwykłe słuchawki bezprzewodowe, które będą grały lepiej niż moje odpustowe. Chętnie pochodziłbym po sklepach i potestował "na żywo" ale niestety raz nie mam czasu, dwa dostępność słuchawek które mnie interesują też nie jest najlepsza. Już bez męczenia Panowie ale jednak prośba. Budżet 300-400 zł - słuchawki bezprzewodowe z zamierzeniem podłączenia do TV i obejrzenia filmu. AKG K915, Sony MDR-RF865RK czy jeszcze coś innego ? Nie musicie argumentować, zwyczajnie napiszcie co wybralibyście na moim miejscu (nie ważne ile bym nie czytał i tak moja teoretyczna wiedza z internetu nijak sie ma do rzeczywistosci) Raz jeszcze bardzo dziękuje i pozdrawiam. Wszystkiego dobrego
 

collider

New member
Bez reklam
A ja bym nie wybral AKG. Do ich brzmienia trzeba przywyknac. Bardziej nadaja sie do studia nagran niz do domowych odsluchow.
Jak gdzies dostaniesz to bierz Pioneer ASE1000. Jedyna ich wada jest to, ze lekko slychac dzwiek na zewnatrz bo to sluchawki otwarte.
 
Ostatnia edycja:
Do góry