Słuchawki 7.1

krzysiekkortus

New member
Poszukuje dobrych słuchawek 7.1 Szukałem testów i opinii ale nie ma tego za wiele (przynajmniej wiarygodnego - nie z reklam i "reklamowych" portali). Słuchawki będą głównie (99%) używane do gier na PC. Tu od razu drugie pytanie - Czy potrzebna do tego odpowiednia karta żeby to dobrze grało?

Reasumpcja:
1. Jakie słuchawki 7.1
2. Jaka karta (jeśli takowa potrzebna)?
 

kampers

Member
Kolego co sie orientowalem w temacie wazna jest karta dzwiekowa :) Piasli o Asus Xonar i do tego Sennheiser PC 350/360 w testech bylo dosc ciekawie :)
poszukaj w google tam mnustwo testow :)
 

krzysiekkortus

New member
Dzięki za info.
Trochę już szukałem. Wiele znalazłem o tym że 5.1 i 7.1 w słuchawkach to lipa. Ze względów na konieczność zastosowania kilku źródeł dźwięku na jedną stronę plus central i bas. To może być zbyt wiele jak na konstrukcję słuchawek. Pojawiły się konstrukcje z kilkoma małymi przetwornikami w jednej słuchawce. O ile producent wiele dobrego o tym pisze (to samo w testach sponsorowanych ;) ) o tyle w niezależnym teście już nie wypadły tak dobrze. Ba nawet lepiej wypadły od nich dobrze wysterowane "zwykłe" słuchawki.

Do tego karta. Tutaj też nie jest kolorowo oszałamiającą furorę miała zrobić przedostatnia seria Sound Blastera. I znowu po jednej stronie producent reklamy nawet Johnathan "Fatal1ty" Wendel. Po drugiej nienajlepsze recenzje użytkowników i rosnąca popularność kart Asusa.

Posiadam płytę z kartą HD Audio Realtek ALC892 + grafę GTX770 generującą dźwięk przez HDMI w formatach 5.1 lub nawet 7.1. Załączone przez ONKYO 616 sprawuje się super na głośnikach. Na słuchawkach już gorzej.

Porównywałem dźwięk na słabych dość słuchawkach Creative i szału nie było. Słabo jest zarówno bezpośrednio z kompa jak i z ONKYO. Lepiej jest na słuchawkach Sony MDR-XB600. Ale jeszcze jakby mi czegoś brakowało. Mało przestrzeni i słaba szczegółowość.



Macie jakieś ciekawe pomysły?
 
Do góry