Słuchawki 5.1 7.1 jakies nowości ?

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Jeśli ma to być coś naprawdę dobrego do zastosowań audio/video/game, to moim zdaniem warto rozważyć rozwiązanie Beyerdynamic. Jego dużym plusem jest możliwość doboru wybranych przez siebie dobrych słuchawek (np z podziałem na zastosowania multimedialne i audio/av), gdyż to baza zajmuje się obrabianiem sygnału. Przy powyższym rozwiązaniu, prostsze produkty pokroju Astro A40 to w sumie półśrodki... ale za to za mniejsze kwoty, także dla każdego coś dobrego ;)
 

kruszard

New member
Turtle Beach PX5 wygląda na to co czego dokładnie mi trzeba ;) Chyba tylko nie dekoduje DTS ale jest DD, ciekawe jak z jakością dźwięku. Tam jest kilka przetworników czy dźwięk przestrzenny modulowany jest elektronicznie na głośnikach stereo ? Cena nie jest najmniejsza ;)

Steeze mógł byś napisać coś więcej o tym systemie. Jakieś przykładowe linki bo temat widzę jest szeroki :)
 
Ostatnia edycja:

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Na system Beyerdynamic, o którym wspominałem składa się jednostka HeadZone i dobrowolnie dobrane słuchawki. Jako że jednostka to wydatek nie całych 4tyś pln, wypadałoby do niej dobrać dobre słuchawki (np T1, T90, czy MMX300). W porównaniu do wspomnianych przez kolegę słuchawek PX5, czy wspomnianych wcześniej przeze mnie Astro A40, Beyerdynamic HeadZone + dobre słuchawki to inna bajka:)
 
Turtle Beach PX5 wygląda na to co czego dokładnie mi trzeba ;) Chyba tylko nie dekoduje DTS ale jest DD, ciekawe jak z jakością dźwięku. Tam jest kilka przetworników czy dźwięk przestrzenny modulowany jest elektronicznie na głośnikach stereo ? Cena nie jest najmniejsza ;)

Steeze mógł byś napisać coś więcej o tym systemie. Jakieś przykładowe linki bo temat widzę jest szeroki :)
Jak bede w domu to obczaje te głosniki(czy są dwa czy jest więcej). Przewagą PX5tek jest możliwość programowania presetów do gry, gdzie możesz sobie poustawiać wartości w eq dla każdego z 9presetów. Dzieki takim ustawieniom masz szanse skupić dzwięk np. na krokach otaczających Cie ludzi, lub dzwięku przeładowowania. Jakościowo jestem z nich bardzo zadowolony, zresztą mój kuzyn też.
 

kruszard

New member
Tyle że ja nie specjalnie gram w FPS po necie. Mnie zależy na realistce dźwięku niekoniecznie na bajerach. Ważne żeby mozna było podłączyć do amplitunera i był dźwięk przestrzenny. Do kompa mam obecnie słuchawki
SteelSeries Poland - SteelSeries 5Hv2 USB
Niby fajnie grają ale nie mam porównania do innych no i te są na usb tylko do kompa i mają po 1 przetworniku na słuchawkę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kruszard

New member
Jak bede w domu to obczaje te głosniki(czy są dwa czy jest więcej). Przewagą PX5tek jest możliwość programowania presetów do gry, gdzie możesz sobie poustawiać wartości w eq dla każdego z 9presetów. Dzieki takim ustawieniom masz szanse skupić dzwięk np. na krokach otaczających Cie ludzi, lub dzwięku przeładowowania. Jakościowo jestem z nich bardzo zadowolony, zresztą mój kuzyn też.

I jak tam kolega sprawdzał ile przetworników ?
Czy nie ma żadnej tańszej alternatywy dla słuchawek o jakich wspomniał steeze ??
Dla mnie ważne żeby czytał DTS , DD po optyku lub spdif
 

Misiekk67

Klub HDTV.com.pl
VIP
steeze, potrzebuję b.dobrej jakości zestawu słuchawkowego do oglądania filmów z dekodera "nc+". Czy proponowany przez Ciebie zestaw będzie odpowiedni do takiego zastosowania ?
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Wydaje mi się, że jeśli zależy Ci na dźwięku "uprzestrzennionym", to headzone będzie optymalnym wyborem. Jeśli z kolei ma to być dobry dźwięk stereo, to bardziej kierowałbym się w stronę dobrego przetwornika ze wzmacniaczem słuchawkowym jak np Naim DAC-V1.
 

Misiekk67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziękuję za odpowiedź. Twoja ocena potwierdza uzyskane przeze mnie informacje.
Muszę do Headzone Basestation (nie potrzebuję zestawu do gier, więc Headtracker wydaje mi się zbędny) dobrać b.dobre słuchawki.
Myślę o T1. W przyszłym tygodniu jadę na odsłuch.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie nt. słuchawek do Headzone.
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
T1 jak najbardziej warte uwagi. Z innych marek i w sumie też nieco innych konstrukcji: Sennheiser HD800/HD700 lub np Grado PS1000/GS1000i (modele o konstrukcji otwartej). Nie wiem jak w połączeniu z headzone spisałyby się np słuchawki planarne HE-500 lub HE-6, ale może będziesz miał okazję sprawdzić. Daj znać jak będziesz po odsłuchu :)
 
Hejka - sorki ,że dopiero teraz pisze ale nie mogłem się dostać do tych głośników przez maskownice w słuchawkach. Z tego co wyczytałem na forach turtle beach to jest tam 10 głośniczków. Więc prezentują się fajnie i dzwięk do grania jest super. Ale pisałeś wcześniej ,że grasz w FPSy mało, więc do końca nie jestem przekonany czy to zakup dla Ciebie.
 

kruszard

New member
Tz ja lubię fps i gram dużo ale nie po sieci przeważnie to ciągnę fabułę i tyle ;)
Szkoda ze słuchawki czytają DD a nie np jeszcze DTS a może się myle ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Misiekk67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety, z odsłuchu nici.
Okazuje się, że Konsbud (importer) nie ma nawet jednej sztuki headzone, żeby wypożyczyć do odsłuchu. Mogą ściągnąć, ale tylko do sprzedaży.
Swoją drogą to dziwny ten nasz kapitalizm, skoro klient zainteresowany zakupem, nie ma szans na odsłuch zestawu słuchawkowego za ok.8000 zł.
Tak na marginesie, pan ze sklepu na Morcinka nawet nie raczył oddzwonić, mimo, że się do tego zobowiązał. To tak ku przestrodze, bo sam kiedyś pytałem o tę firmę.
 
Do góry