Slow motion w Sony hdr sr 11 lub 12

Marek48q

New member
Chcialbym sie dowiedzieć jaka jest jakość zapisu i maksymalny czas zapisu w opcji slow motion (w zwolnionym tempie)? Drugie pytanie - czy w tej opcji pojedyncza klatka jest wyraźna?
 

kds55a2000

New member
Obie kamery maja tryb SlowMotion. Umożliwia on nagranie chyba do 12 (albo 15 sek) filmiku. W dobrym oświetleniu jakość jest dobra. W słabym jest kiepsko.
Zapis odbywa się do wewnętrznej pamięci kamery z prędkością 50kl/sek, po zakończeniu materiał jest rozciągany do 25kl/sek i zrzucany na dysk.
 

WiruSSS

New member
c oto za slow motion przy 50 kl/s ...tyle to można osiągnąć każdą kamerą rozdzielając półobrazy. ...może się mylę ale ja gdzieś czytałem że ona mają mozliwość zrzutu kilkunastu sekund materiału do 240fps
 

kds55a2000

New member
WiruSSS napisał:
c oto za slow motion przy 50 kl/s ...tyle to można osiągnąć każdą kamerą rozdzielając półobrazy. ...może się mylę ale ja gdzieś czytałem że ona mają mozliwość zrzutu kilkunastu sekund materiału do 240fps

Moja pomyłka... faktycznie Sony pisze o 240pfps, kamerka z 3 sek. robi 12 sek
 

piotr.f1

New member
Slow Motion w Sony i Canon !?!?

A czy jest funkcja Slow motion w Sony hdr-cx11 albo w Canon HF 10 lub Canon HF 11 ???
:confused:

Pozdrawiam
Piotr.F1
 

LCC

New member
Nie tylko nagrywa w 240FPS ale także można nagrać zdarzenie kilka sekund po jego wystąpieniu. Wygląda to tak, że np. chcemy zarejestrować błyskawicę na niebie. Wiemy, że dzieje się to bardzo szybko i nie zdążymy nacisnąć nagrywania. Więc wystarczy wybrać funkcję i czekać. Gdy pojawi się błyskawica i zniknie, spokojnie bez pośpiechu, wciskamy przycisk nagrywania i mamy nagrane kilka sekund przed wystąpieniem błyskawicy, samą błyskawicę i to co po niej nastąpiło. Jest to rewolucyjna dla mnie opcja.
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
niezłe teorie tu wypisujecie :)

kamera nagrywa przez 3sec z predkoscią 100kl/sec
Z racji ze ma paranoidalnie mały bufor pamieci RAM /zadna karta flash nie zpisze strumienia 50-60 megabitów/ wynoszący ok 16 megabajtów - taka rejestracja mozliwa jest tylko w rozdzielczosci SD - w innym wypadku moglibysmy zarejestrowac tylko mniej niz sekundę filmu
Taki materiał jest pozniej przepisywany z pamieci RAM na kartę z predkoscią 25 kla/sec -a zatem jest go nie 3 a 12 sec
Ot i cała tajemnica
 
Do góry