Słaby obraz 42V20 jakie ustawienia TV kablowa

gadi

New member
Jestem nowym posiadaczem Panasonic TX-P42V20B podłączony jest narazie pod cyfrowy dekoder TV kablowej ELPOS za pomocą przewodu EURO-EURO (brak HDMI) do wejścia AV2 w TV.
Programy odbiera bardzo słabo, wcześniej na starym Tv CRT 32" Philips buło bardzo ładnie.
Jak mam ustawić prawidłowo TV aby uzyskać jak najlepszy obraz. ?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
No cóż ''gadi'' przede wszystkim zmień dekoder,nawet V20 nie da rady na euro.Najlepiej podłączyć kablem typu komponent i dopiero wtedy będziesz wiedział co kupiłeś.Ustawienia są w temacie VT i tez możesz skorzystać.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
ale co polepszysz w ustaweniach, ustawisz thx to bedzie nmniejsze ziarno i tyle Hd z tego nie wyciągniesz. Kup czaszę i podepnij, zobaczysz wtedy możliwości Hd z satelity (oczywiście FTA).
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Kabel EuroRGB powinien być należytej jakości (sygnał analogowy b.czuły na jakość kabla).
Tuner ma być ustawiony na RGB (bo Eurozłączem też Composite można przesłać).

Jednak generalnie tym złączem można przesłać tylko sygnał z przeplotem co daje i tak słabsza jakość obrazu (w porównaniu z Component/HDMI).
 

Kilt

New member
Ja mam podpięty pod ten TV (tylko 50", a nie 42") zwykły kabel koncentryczny (sygnał SD z kablówki) i wszystko jej cacy, wiec jest tak, jak pisze kolega hojlo1 albo kolega slawko_23. Moim zdaniem to drugie - słaby sygnał ;)
 
Do góry