słaba jakość po zrzuceniu filmu na komputer

podelec

New member
Cześć!Jestem początkującym filmowcem
icon_razz.gif
.Używam kamery nv-gs 320mini dv panasonic.Film z kamery zrzucam za pomocą USB-zdaję sobie sprawę,że używając tego' kabla" nie mogę spodziewać się zbyt wiele.Jednak nie może być aż tak tragicznie... .Kiedy nagrywam coś przy dobrym oświetleniu jest ok.Problemy zaczynają się gdy nagrywam coś bez zapalonego światła (nawet w dzień,ale nie słoneczny).-Obraz jest ziarnisty (dla mnie jako laika jest to rażące).Może ma ktoś taki sam model kamery i podzieli sie ze mną uwagami na ten temat,bo nie przypuszczam aby wina leżała tylko w kablu USB.Jeszcze jedno-zna ktoś może jakiś dobry program do obróbki video do zassania?Tylko żeby był w miarę czytelny dla tak wytrawnego filmowca jak ja :roll:
 

maryś

Member
Ażeby zgrać materiał cyfrowy w pełnej rozdzielczości z kamery miniDV
na HDD PC-ta można to zrobić tak :

1. FireWire IEEE 1394
2. USB 2.0

Ulead Video Studio 11
 

Gucio50

New member
Bez reklam
podelec napisał:
Cześć!Jestem początkującym filmowcem
icon_razz.gif
.Używam kamery nv-gs 320mini dv panasonic.Film z kamery zrzucam za pomocą USB-zdaję sobie sprawę,że używając tego' kabla" nie mogę spodziewać się zbyt wiele.

Niema znaczenia czy to USB, FireWire czy inny interface. Zwykle.

Zobacz że materiał ogladany na kamerze czy Tv TEŻ jest słaby, gdy Twoja kamera ma za mało światła. To cecha tej mini. Nic nie zmienisz, musisz to polubic jak za ciasne buty.

Jeżeli obraz na Tv czy kamerze masz jednak OK, a w kompie jest "słabo" to cos robisz źle.

Opisz swój przypadek.
 

maryś

Member
Gucio50 napisał:
Niema znaczenia czy to USB, FireWire czy inny interface. Zwykle.
Do przesłania pełnego strumienia DV potrzebna jest "przepustowość łącza" około 3,7 - 5 MB/s.
Zapewnia to zarówno standard USB 2.0 (25 MB/s) jak i IEEE1394A (30 MB/s) oraz IEEE1394B (60 MB/s).
Nie można tego powiedzieć o USB 1.1, którego rzeczywista przepustowość wynosi 1 MB/s
i jest powodem dla którego jest tyle pytań o jakość zgranego materiału.
Zapraszam do artykułu : Interfejs FireWire - IEEE1394 a szczególnie na stronę 3 gdzie jest porównanie standardów USB i FireWire.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
maryś napisał:
Do przesłania pełnego strumienia DV potrzebna jest "przepustowość łącza" około 3,7 - 5 MB/s.
Zapewnia to zarówno standard USB 2.0 (25 MB/s) jak i IEEE1394A (30 MB/s) oraz IEEE1394B (60 MB/s).
.

O CO sie spierasz, masz kamerę i wiesz czy tylko tak aby sie pokłócić. :p
USB 2.0 jest potrzebne DO ODTWARZANIA, wcale nie jest potrzebne do kopiowania filmów na komputer. Zresztą od lat takich (USB 1) NIE MA nikt. :mrgreen:

Albo o tym nie wiesz albo wykłócasz sie ot tak sobie. :confused:
 
Ostatnia edycja:

pisk

New member
Gucio50, nie masz racji. Są kamerki (nie wiem, czy ten panas jest też taki), które po USB zrzucają obraz o niższej rozdzielczości niż po firewire.
I druga sprawa - nie ma róźnicy, czy po USB odtwarzasz czy zrzucasz na komputer - albo jedno i drugie działa z pełną rozdzielczością, albo nie (chyba że się mylę i niech mnie ktoś poprawi).
 

maryś

Member
Gucio50 napisał:
USB 2.0 jest potrzebne DO ODTWARZANIA, wcale nie jest potrzebne do kopiowania filmów na komputer.
Zapraszam do artykułu : Wprowadzenie do DV a szczególnie do rozdziału "Czy kompresja DV jest bezstratna?"
Zapraszam także do lektury na Forum Wideo Świat Obrazu.

podelec Kamera Panasonic NV-GS320 posiada złącze USB
w standarcie USB 2.0 (mini B).
Tak więc powinno być wszystko w porządku.
Napisz jakiego używasz dotychczas oprogramowania do obróbki wideo ?
 
Ostatnia edycja:

viValdi

New member
Bez reklam
Umówmy się:

- przechwyt z kamer miniDV robimy za pomocą FireWire
- kopiowanie zbiorów z kamer dyskowych czy na kartę można wykonać po USB

W kamerach miniDV liczy się nie tylko teoretyczna przepustowość łącza, za pomocą którego wykonujemy przechwyt.
 
Do góry