Słaba jakość obrazu z Blu-ray

A jednak może będą z Ciebie ludzie :)
Wnioski dobre wyciągasz.

Pozdrawiam,


Hehe dobre.

Muszę zaznaczyć że te paski to wina konsoli a nie tv (w razie gdyby ktoś czytał ten wątek)
Powodem są aktualizacje na konsole PS3, kiedyś automatycznie obraz był podany bez pasów, bez względu na obraz nagrany w 2.40:1 czy 1.85:1

A na tą chwile skopali to i filmy blu-ray w formacie obrazu 2.40:1 są niestety z pasami.

Chyba kupie jakiś tani odtwarzacz blu-ray za 300 złoty i pasów z pewnością nie będzie :p

Pozdrawiam i dziękuje za odpisy.
 
Ostatnia edycja:
Ale na jakimkolwiek odtwarzaczu blu-ray, nie PS3 obraz 2,40:1 jest automatycznie podany na pełen ekran?
Czy też taki problem występuje? Bo jak mam kupić jakiś odtwarzacz blu-ray i będzie to samo to nie uśmiecha mi się to!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Będzie tak samo, jak użyjesz jakiegoś zooma w odtwarzaczu BD to znikną pasy u góry i na dole ale automatycznie obetnie krawędzie ekranu prawą i lewą.

Pozdrawiam,
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Taka ciekawostka - bawilem sie wlasnie ustawieniami video i wyswietlania - przy TV HDredy konsola daje mi na auto 1080p co teoretycznie nie powinno miec miejsca - ale jak ustawie na sztywno 720 to okazuje sie że obraz jest duzo gorszy wrocilem do auto i dało mi 1080p znowu i ewidentnie obraz jest ostry i dużo lepszy- przy ustawieniach TV na piksel 1:1najlepeij widac - wiec polecam sprawdzic wszystkim co maja HD redy jak u nich to dziala - dotyczy to dodatkowo bardzo ciemnych i czarnych elementow
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Swoją drogą odnośnie postu 1 tego tematu to wypada jednak pobawić się ustawieniami w tv i np wyłączyć ustawienie autokontrastu. W wielu filmach może być ok ale czasami w niektórych będzie widać znaczące ucięcie szczegółów które przechodzą w bardzo ciemne odcienie. Niektóre algorytmy kontrastu nie korygują ciemnych scen by nie pogarszać detali w nich, niestety jednak większość to robi ściemniając jeszcze bardziej obraz, wiec lepiej to wyłączyć.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Taka ciekawostka - bawilem sie wlasnie ustawieniami video i wyswietlania - przy TV HDredy konsola daje mi na auto 1080p co teoretycznie nie powinno miec miejsca - ale jak ustawie na sztywno 720 to okazuje sie że obraz jest duzo gorszy wrocilem do auto i dało mi 1080p znowu i ewidentnie obraz jest ostry i dużo lepszy- przy ustawieniach TV na piksel 1:1najlepeij widac - wiec polecam sprawdzic wszystkim co maja HD redy jak u nich to dziala - dotyczy to dodatkowo bardzo ciemnych i czarnych elementow

No właśnie mam to samo z jednym Tv HD Ready. Tylko podanie 1080 full hd daje ładny obraz. Jakiekolwiek inne rozdzielczości podawane do Tv wyglądają paskudnie. Wszystko zaś, włącznie z full hd, jest skalowane.

Jak to w końcu jest z tymi HD Ready?
Jak sprawdzić ich natywna rozdzielczość?
Jak wymusić prawdziwy tryb 1:1 bez skalowania?
 
Do góry