Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

Henry

Active member
Bez reklam
System bezpieczenstwa wg NCAP
Corolla jest lepsza od takiej octavi.

Multimedia, nie zauwazylem aby bylo cos gorszego od audi a8. A mam podstawowa wersje corolli.

Lampy nie wiem musze sprawdzic.
Lolo, ale oni dopiero teraz zaczęli stosować np. full ledy, a taki android auto/apple car play... wiele lat po europejczykach.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jeszcze nie mialem android auto wiec nie wiem co to takiego da w aucie, jaka roznica. Bo chyba nic poza mapami googla.

W corolli nie mam, tzn od marca niby mozna wgrac update i odblokuja android auto na zyczenie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak sporo jeździsz, to jest bardzo przydatny, trochę uproszczony asystent google, którego masz w telefonie - tidal, spotify, stacje internetowe, odpowiadanie głosowe- wiadomości, whats up i takie tam pierdoły.
Nie musisz dopłacać np. do fabrycznej nawigacji a masz mapy google/waze/yanosik
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Co by nie mówić można lubić albo nie, tego Producenta aut, ale jedno jest pewno Polacy i nie tylko, Toyoty bardzo lubią i mają zaufanie do tych aut, tak jak kiedyś wklejałem sprzedaż aut w pierwszym półroczu w Polsce, w pierwszej 10tce , cztery Toyoty :)
O tak małej awaryjności jaki mają Toyoty, czy Lexusy wielu Producentów nawet pomarzyć nie mogą, więc ludzie kupują, a jak Wam powiem, że Priusy w Polsce mające po kilkanaście lat śmigają jeszcze na oryginalnych akumulatorach z którymi właściciele nie mają problemów... :)

A propo nowej Octavi, która im wyszła naprawdę fajnie, to poprzednie były zdecydowanie słabsze pod każdym względem, widać, że tutaj coś poszło odgórnie, aby ten model wyglądał zdecydowanie lepiej..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może i wyszła (auto na pewno świetne), ale to zawsze będzie... Skoda z kurą na masce.
Takie auta kupuje się z rozsądku, ot. cena/jakość. Rodzina, flota, firmowe, tak. Emocje, nie ; )

Szczerze mówiąc, gdybym miał taką Skodę, to nie chciałoby by mi się jej nawet myć, ot jedynie transport z punktu A do punktu B, nic więcej.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Może i wyszła (auto na pewno świetne), ale to zawsze będzie... Skoda z kurą na masce.
Takie auta kupuje się z rozsądku, ot. cena/jakość. Rodzina, flota, firmowe, tak. Emocje, nie ; )

Szczerze mówiąc, gdybym miał taką Skodę, to nie chciałoby by mi się jej nawet myć, ot jedynie transport z punktu A do punktu B, nic więcej.

I tak, o takiej skodzie czy corolli nowej to wiekszosc polakow moze sobie pomazyc. Sam zrobilem "glupote" kupujac takie auto bo bardzo mocno nadwyrezylo budzet domowy, a jeszcze doszly niespodziewane inne wydatki. No ale, w uzywki nie chcialem sie pchac, cenie swiety spokoj.

Gdyby dacia miala skrzynie w automacie to moze bralbym dacie. Mysle ze te autka w swej cenie / jakosc /swiety spokoj zrobia mega furrore.
Bo kupujesz nowy samochod, masz gwarancje, duzy bezpieczny.

Wiekszosc juz zaczyna traktowac samochod tak jak mowisz, ma dowiezc z pkt A to pkt B i koniec. W sumie tez tak traktuje swoje, nie spuszczam sie nad nim.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Może i wyszła (auto na pewno świetne), ale to zawsze będzie... Skoda z kurą na masce.
Takie auta kupuje się z rozsądku, ot. cena/jakość. Rodzina, flota, firmowe, tak. Emocje, nie ; )

Szczerze mówiąc, gdybym miał taką Skodę, to nie chciałoby by mi się jej nawet myć, ot jedynie transport z punktu A do punktu B, nic więcej.

Armiang ile ludzi tyle opinii , ja mam inne zdanie to znaczy w sensie takim, że nie potrzeba znaczku Audi, aby auto jeździło, bo czym się różni teraz A3 w stosunku do "Oktawi" , którą pod każdym względem poprawiono ? Idź do salonu i porównaj , a sam się przekonasz, ze to już nie jest przepaść w stosunku do ceny jaka dzieli te dwa auta.. A o A4 nie wspominam, która chyba jest deko wyżej niż "oktawia" a tez nie jest to przepaść na chwilę obecną.

My mamy jedną nówkę skodę Superb w wersji LK i z całego serca życzę Tobie jak i wszystkim abyście mieli takie auto do podróżowania od pkt A do pkt B z kurą na masce... Bo w tej cenie co na wypasie taka superb to można kupić fajną np C klasę, która wielkościowo ni jak się nie ma do superba, a znowu E klasę za tę cenę co ta superb to można wydmuszkę E klasy sobie kupić , a nie auto na wypasie tak jak jest to przypadku Superba..

Oczywiście zawsze można powiedzieć, ze to wyższa klasa, ale dalej kura na masce.. Druga sprawa dlaczego VW nie daje wszystkich silników do skody ??? Warto się zastanowić.. bo robią to specjalnie, aby część ludzi szło i kupowało VW lub Audi , a nie skodę czy też Seata..

Lolo jakby tak podchodzić w 100% to za diabła nie potrzeba Ci silnika 3 czy 4 litrowego do takiej jazdy z punktu A do B....

Ja tam mógłbym mieć takie auta jakbym brał pod uwagę sedana do jazdy od pkt A do B i na pewno bym z nimi na myjnie śmigał. Choć Superb za duże auto jak na moje potrzeby..

https://www.youtube.com/watch?v=Nxh6IVwN0yM

https://www.youtube.com/watch?v=c8Ccblu6r4A

https://www.youtube.com/watch?v=KUNJT9DT-W8
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Porównanie Corolli do Lexusa jest trochę nie teges :D Światła LED w Leonie też odstają od LED w nowym A8 ;D

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ależ jak się zgadzam, nigdy nigdzie nie negowałem Skody w kontekście wyposażenia, awaryjności, właściwości jezdnych, jakości użytych materiałów itp. Nie o to chodzi.
Ba, uważam, że to bdb auta.

Miałem okazje jeździć którąś nową Skodą ze średniej półki, automat itp. i nawet wspominałem, że o wiele lepiej, jak chociażby nowa, maksymalnie doposażona Renówka (Talisman).
Zresztą ja uważam, że w ogóle VW/Skoda, jest bardzo zachowawcza, dopracowana i dobrze skrojona.
Taki ideał auta dla ludu, trudno się do czegoś przyczepić.

Widz polega na tym, że ja motoryzacje traktuje EMOCJONALNIE i dla mnie Skoda, nic kompletnie nie znaczy. Ta marka za dzieciaka nic kompletnie (dla mnie) nie znaczyła, pamiętam doskonale te paskudztwa pokroju 105, 125 itp. i nawet w tamtych czasach, to była siara. Zawsze ten nasz Polonez był bardziej pożądany, a gdzie takie marki do których się wzdychało jak Mercedes, Bmw czy słynna wówczas "Corolla".

Oczywiście, że gdybym miał ograniczony budżet, codzienne wyjazdy firmowe, trasy itp. to być może kierowałbym się tylko i wyłącznie logiką. Czyli suche "za" i "przeciw" i tutaj taka Skoda (może) byłaby na 1 miejscu, razem ze swoją gwarancją, komfortem, wyposażeniem itp.

Jeżdzę na większość imprez motoryzacyjnych, ostatnio cyklicznie na zloty klasyków i na prawdę, tam aż kipi emocjami, widać to po autach, po ich właścicielach, to są pasje, przyzwyczajenia, legendy, to trzeba czuć i rozumieć, dla mnie samo oglądanie ładnie skrojonej bryły, to już emocje i zadowolenie.

Zresztą, o czym my tu. Większość na tym forum woli duży tv "Sony" (przyzwyczajenia), jak TLC, mimo, że ci też dają radę, a są tańsi. Podobnie jest z firmowymi kablami, sprzętem, skrzynkami. Co z tego, że mamy dobre, rodzime konstrukcje, jak i tak większość woli te "firmowe".
Podobnie z zegarkami, marka, legenda, otoczka, ogólne wrażenia = emocje, satysfakcja. Nie muszę Ci tego chyba tłumaczyć, a że jakieś Casio (które technicznie jest świetne przecież) tak samo mierzy czas, nie ma tu nic do rzeczy, a znam takich którym to zupełnie lotto i to są właśnie w mojej ocenie użytkownicy Skody.

Ja mam zupełnie inne podejście i nie dałbym takiej kasy, za coś, co rzekomo ma być "rozsądnym wyborem" wiedząc, że nie budzi to absolutnie żadnych emocji i nie spoglądam na to z zadowoleniem, za dużo konkurencji na rynku ; )
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Oczywiście zawsze można powiedzieć, ze to wyższa klasa, ale dalej kura na masce.. Druga sprawa dlaczego VW nie daje wszystkich silników do skody ??? Warto się zastanowić.. bo robią to specjalnie, aby część ludzi szło i kupowało VW lub Audi , a nie skodę czy też Seata..
Jakich silników brakuje w Skodzie czy Seacie, które ma VW? O Audi nie ma co mówić bo tam są silniki montowane wzdłużnie.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ależ jak się zgadzam, nigdy nigdzie nie negowałem Skody w kontekście wyposażenia, awaryjności, właściwości jezdnych, jakości użytych materiałów itp. Nie o to chodzi.
Ba, uważam, że to bdb auta.

Miałem okazje jeździć którąś nową Skodą ze średniej półki, automat itp. i nawet wspominałem, że o wiele lepiej, jak chociażby nowa, maksymalnie doposażona Renówka (Talisman).
Zresztą ja uważam, że w ogóle VW/Skoda, jest bardzo zachowawcza, dopracowana i dobrze skrojona.
Taki ideał auta dla ludu, trudno się do czegoś przyczepić.

Widz polega na tym, że ja motoryzacje traktuje EMOCJONALNIE i dla mnie Skoda, nic kompletnie nie znaczy. Ta marka za dzieciaka nic kompletnie (dla mnie) nie znaczyła, pamiętam doskonale te paskudztwa pokroju 105, 125 itp. i nawet w tamtych czasach, to była siara. Zawsze ten nasz Polonez był bardziej pożądany, a gdzie takie marki do których się wzdychało jak Mercedes, Bmw czy słynna wówczas "Corolla".

Oczywiście, że gdybym miał ograniczony budżet, codzienne wyjazdy firmowe, trasy itp. to być może kierowałbym się tylko i wyłącznie logiką. Czyli suche "za" i "przeciw" i tutaj taka Skoda (może) byłaby na 1 miejscu, razem ze swoją gwarancją, komfortem, wyposażeniem itp.

Jeżdzę na większość imprez motoryzacyjnych, ostatnio cyklicznie na zloty klasyków i na prawdę, tam aż kipi emocjami, widać to po autach, po ich właścicielach, to są pasje, przyzwyczajenia, legendy, to trzeba czuć i rozumieć, dla mnie samo oglądanie ładnie skrojonej bryły, to już emocje i zadowolenie.

Zresztą, o czym my tu. Większość na tym forum woli duży tv "Sony" (przyzwyczajenia), jak TLC, mimo, że ci też dają radę, a są tańsi. Podobnie jest z firmowymi kablami, sprzętem, skrzynkami. Co z tego, że mamy dobre, rodzime konstrukcje, jak i tak większość woli te "firmowe".
Podobnie z zegarkami, marka, legenda, otoczka, ogólne wrażenia = emocje, satysfakcja. Nie muszę Ci tego chyba tłumaczyć, a że jakieś Casio (które technicznie jest świetne przecież) tak samo mierzy czas, nie ma tu nic do rzeczy, a znam takich którym to zupełnie lotto i to są właśnie w mojej ocenie użytkownicy Skody.

Ja mam zupełnie inne podejście i nie dałbym takiej kasy, za coś, co rzekomo ma być "rozsądnym wyborem" wiedząc, że nie budzi to absolutnie żadnych emocji i nie spoglądam na to z zadowoleniem, za dużo konkurencji na rynku ; )
U mnie Skoda budzi takie same emocje jak BMW 5,Audi A6 czy jakaś E Klasa. Ot zwykłe popule jakich pełno na ulicy i nikt się za nimi nie ogląda. Ba prędzej za Skodą w Dragon Skinie głowę odwrócę niż czarnym i białym BMW, Audi jakich jeździ 99% :D

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oglądnąć, to się można za nastką, tudzież jakimś klasykiem, lub tzw. "superautem".
Ja piszę o bryle, dizajnie i ogólnej prezencji, coś co cieszy oko po zakupie właściciela, mi osobiście podobają się Mesie, Bmw + 10 innych, ot ładnie skrojone, fajne linie, ale co kto lubi.
Skoda wygląda... jak Skoda.

Nie podoba mi się natomiast nowa S-klasa (2021), widać piętno rynków Azjatyckich i gdzie celuje Mercedes, ten tył woła o pomstę do nieba, ale to osobny temat. Majestatyczność W222 poszła w piz...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ba prędzej za Skodą w Dragon Skinie głowę odwrócę

No ślicznotka, brakuje jeszcze żółtych "adidasków" :D
Wolałbym już stockową, klasyczną, czarną, szarą, obojętne, przynajmniej nic nie udaje, ja rozumiem oczojebne Lambo, Prosie, cokolwiek z tej ferajny, jak już ktoś musi, ale Skoda... aaa idż Pan, nie moja bajka :D

skoda-superb-sportline-19.jpg


Gdyby nie kolor, to prawie jak Mercedes :D

2880-1800-crop-mercedes-benz-s-63-amg-w222-c399321022018124033_1.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo jakby tak podchodzić w 100% to za diabła nie potrzeba Ci silnika 3 czy 4 litrowego do takiej jazdy z punktu A do B....

Ja tam mógłbym mieć takie auta jakbym brał pod uwagę sedana do jazdy od pkt A do B i na pewno bym z nimi na myjnie śmigał. Choć Superb za duże auto jak na moje potrzeby..

]

No teraz 2 litrowki nawet sie zbieraja, nie powiem ze jest zle tak jak kiedys. Dla mnie definicja auta bylo zawsze pojazd ktory mial te przyspieszenie ponizej 8s do 100km/h.

Jakbym mieszkal w miescie to wogole nie widze sensu sedana jakiegos duzego. Problem z jazda czy parkingiem. Wtedy lepszy bylby kompakt czy jakis suv.

No ale tak jak armanig wspomnial. Jeden musi kupic firmowy zegarek mimo ze taki casio tez pokaze taka sama godzine.
Tak samo ja uwielbiam 4 litrowki. Ten dzwiek, to cos, lubie posmigac sobie na autostradzie 240km/h. Jest zabawa. Cos z tego zycia chociaz czlowiek ma.

Jak bylem na testach nowych audi, lexus, czy maybacha i wszedzie wpierdzielone silniki 3 litrowe to masakra. Kompletnie nie rozumiem co w tych autach jest premium.... chyba tylko lakier i wygodne fotele...
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
No ślicznotka, brakuje jeszcze żółtych "adidasków" :D

Wolałbym już stockową, klasyczną, czarną, szarą, obojętne, przynajmniej nic nie udaje, ja rozumiem oczojebne Lambo, Prosie, cokolwiek z tej ferajny, jak już ktoś musi, ale Skoda... aaa idż Pan, nie moja bajka :D



skoda-superb-sportline-19.jpg




Gdyby nie kolor, to prawie jak Mercedes :D



2880-1800-crop-mercedes-benz-s-63-amg-w222-c399321022018124033_1.jpg
Brzydki ten mercedes totalnie :D Poziom emocji 0/10. Kto co lubi.

Lolo podczas testów nowego Audi
[youtube]98hkqgMf3rM[/youtube]
6d05ef7cf9dd506bfadc81c2fce86635.jpg


Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Brzydki ten mercedes totalnie :D Poziom emocji 0/10. Kto co lubi.

Lolo podczas testów nowego Audi
[youtube]98hkqgMf3rM[/youtube]


a

A zebys wiedzial :)
Ze znajomym raz scigalismy sie z taka szlifierka na autobahnie. Na zakrecie nie mial szans. Przy 280km/h nie mogl wyrobic luku na autostradzie i go wyprzedzilismy.....
Po tym zdarzeniu pojechalem do niemca szukac a8.


A co do tych rs6 to patrzalem na to. Traktowane sa one jako miekka hybryda bo maja elektryczna turbine. Jest niskie clo na te autka. Wiec moze sie oplacac.
Mooooze za 2 lata bede myslal nad rs6 lub nowa a8.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Brzydki ten mercedes totalnie :D Poziom emocji 0/10. Kto co lubi.
Mozna sie zgodzic z ta opinia. Choc coupe wyglada o niebo lepiej.
A teraz popatrz na ten samochod z boku. Idealne proporcje. Od razu widac, ze ten samochd zostal zaprojektowany zeby jezdzic, A jezdzi tak, ze kierowcy VAG-ow z popularnymi silnikami dostaja natychmiastowych emocji zarowo testujac jazde na kretej, waskiej drodze, malutkim, ciasnym ("brytyjskim") rondzie, czy testujac swoj wrok, na znikajacej tablicy rejestracyjnej dziadkowozu, ktorego to wlasnie po raz ostatni w zyciu zlekcewazyli :)
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mozna sie zgodzic z ta opinia. Choc coupe wyglada o niebo lepiej.
A teraz popatrz na ten samochod z boku. Idealne proporcje. Od razu widac, ze ten samochd zostal zaprojektowany zeby jezdzic, A jezdzi tak, ze kierowcy VAG-ow z popularnymi silnikami dostaja natychmiastowych emocji zarowo testujac jazde na kretej, waskiej drodze, malutkim, ciasnym ("brytyjskim") rondzie, czy testujac swoj wrok, na znikajacej tablicy rejestracyjnej dziadkowozu, ktorego to wlasnie po raz ostatni w zyciu zlekcewazyli :)
Coupe rzeczywiście robi robotę.

Nie ma co wrzucać VAGa do jednego worka, bo taka Rka czy Cupra miażdżą tego Mercedesa w zakrętach jak i na prostej, ale pewnie w domyśle pisząc VAG myślałes o Passeratti w kombi ;)

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tą RS6 co wkleiłeś, to wieś tańczy i śpiewa. Nie to ujęcie, nie ten kadr.
Etap "szybkich i wściekłych" mam za sobą, ja już wklejasz RS6, to nie w takim paskudnym ujęciu, a S - coupe miazga, mogłem wkleić ją. Bez różnicy.
A6/RS6 też mi się podoba, tak na marginesie. Jest ok, a już na pewno jakieś.
Mowa cały czas o wyglądzie oszyyywiscie
 
Ostatnia edycja:
Do góry