Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mondeo / Superb / passeratti jak dla mnie to te same auta. Fanem motoryzacji nie jestem ale jakbym mial wybierac ktorys z tych 3 to obojetnie mi by bylo ktory.

Kupilem Corolle tylko ze wzgledu na cene, nie chcialem wydawac wiecej niz 100k a taki Mondziak pewnie ze 160 trzeba dac. A wtedy juz bym wolal Ravke :) :p
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ford, to legenda, a nie jakaś kura ; )
Najważniejsze, że w końcu automat. No i życie stało się przyjemniejsze ; )
kuga 4.jpg
Wbrew pozorom zbyt wielkiego wyboru w tym segmencie nie miałem.
Tiguan strasznie ciasny, do tego sensowne silniki pojawią się w 2021 roku i będą zarezerwowane dla RLine.
Tuscon obecnej generacji też ma motory pozostawiające wiele do życzenia, a najnowsze już z dziwnymi hybrydami, tak samo jak Ravka.

Jedyną alternatywą była Mazda CX5, ale tu już z napędem i mocniejszym silnikiem cena zbyt wysoka.

Kuga jak dla mnie była rozsądnym wyborem, w zasadzie ma wszystko na czym zależało- AWD, automat, całkiem przestronne wnętrze, niezłe prowadzenie jak na SUVa i nienajgorsze osiągi.
kuga 2.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A to suvik :) Myslalem ze mondziaka odswiezyles.

Nie testowales Ravki?

Kuga w typowej hybrydzie będzie dostępna w 21 roku, a silników w benzynie praktycznie nie mają, bo mało kto zdecyduje się kupić suva z silnikiem 1,5 l. A do tego nie ma możliwości kupna w AWD i z automatem. Więc jedyny wybór przy kudze pozostaje - diesel, ale trzeba takim autem w trasie śmigać, a jak ktoś dużo po mieście śmiga to raczej taki silnik odpada. I tutaj w benzynie VAG ma lepszą ofertę o ile te auta danej osobie pasują. Mi osobiście pasują i jak żona będzie wymieniać to na pewno będą te autka brane pod uwagę. Choć miałem pierwszą kugę na wypasie i naprawdę byłem zadowolony.
Henry dużo radości życzę z nowego autka. Nowe zawsze podwójnie cieszy, przynajmniej mnie :)
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tiguan jest też w wersji AllSpace. W cenie Forda jednak szału nie będzie z wyposażeniem.
Moje pierwsze skojarzenie to również Porsche wanna be. Ale ford to ten, jednak LEGENDA xD
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kuga w typowej hybrydzie będzie dostępna w 21 roku, a silników w benzynie praktycznie nie mają, bo mało kto zdecyduje się kupić suva z silnikiem 1,5 l. A do tego nie ma możliwości kupna w AWD i z automatem. Więc jedyny wybór przy kudze pozostaje - diesel, ale trzeba takim autem w trasie śmigać, a jak ktoś dużo po mieście śmiga to raczej taki silnik odpada. I tutaj w benzynie VAG ma lepszą ofertę o ile te auta danej osobie pasują. Mi osobiście pasują i jak żona będzie wymieniać to na pewno będą te autka brane pod uwagę. Choć miałem pierwszą kugę na wypasie i naprawdę byłem zadowolony.
Henry dużo radości życzę z nowego autka. Nowe zawsze podwójnie cieszy, przynajmniej mnie :)

Takie tam marudzenie ze dizel sie nie nadaje na miasto... Ja mam dizla, do pracy dojezdzam 600 metrow :)

Dizelek fajniejszy bo o niebo lepsza kultura jazdy. Te dzisiejsze benzyny kreca sie do 8000 obrotow i wyje to jak cholera. Nie przepadam, zbytnio.

Hybrydka fajny plus w szczegolnosci na miasto bo masz tego Boosta ala "przycisk nitro w need for speed". Ruszenie, na skrzyzowaniach czy rondach fajny bajer. Dizel znowu zamuli ta jedna sekunde zanim zdecyduje sie ruszyc, bieg zrzuci itp.


lolo2 czemu jeszcze nie pochwaliłeś się nowym autonomicznym ciągnikiem, który dostałeś na gwiazdkę?

https://m.youtube.com/watch?v=Dede7HrEmQw

:D :D :D

Nawet o ciagnikach mi nie gadaj.... Dwa zielone i oba w serwisie. Z rolnictwem daje se jusz luz. Tylko sztukasa odwalam i w tylku to mam.


Tez sie pochwale. W srode mikolaj przyniosl mi to :) Kolejne chwilowe hobby.

 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
dużo radości życzę z nowego autka.
Dzięki :)

mało kto zdecyduje się kupić suva z silnikiem 1,5 l.
Na ten moment to chyba najchętniej kupowana Kuga, znacznie więcej się sprzedało od miękkiej hybrydy z 2.0 dieslem czy 2.0 AWD


tutaj w benzynie VAG ma lepszą ofertę
Poza R Line wybór jest podobny

Tiguan jest też w wersji AllSpace.
Jak to wygląda, daj spokój.
W cenie Forda jednak szału nie będzie z wyposażeniem.
Tam normalnie szału nie ma, chyba, że wybierzesz R Line, a wtedy cenowo wychodzi kosmos.

Tez sie pochwale. W srode mikolaj przyniosl mi to :) Kolejne chwilowe hobby.
Fajne :eek:k:
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Poza R Line wybór jest podobny



Jak to wygląda, daj spokój.



Tam normalnie szału nie ma, chyba, że wybierzesz R Line, a wtedy cenowo wychodzi kosmos.

Masz Kuge z motorem 1.5?

Allspace to fakt, nie podoba mi się w ogóle. Zdecydowanie wolałbym Kodiaqa w wersji 7 os.

Zaciekawiło mnie jednak to co pisałeś o zwykłym Tiguanie. Jeździłem nim i ciasny nie był. Tutaj piszą, że jest więcej miejsca niż w Kudze (Super Express). Dziwna sprawa ;)

"Jednak w jakiś magiczny sposób Volkswagen przekłada te mniej imponujące wymiary zewnętrzne na większą ilość miejsca w kabinie jak i na większą pojemność bagażnika.
Kufer Tiguana ma obfite 615 litrów pojemności. Kufer Kugi ma 441-581 litrów w zależności od ustawienia tylnej kanapy. Również w dziedzinie ilości miejsca z tyłu górą jest Volkswagen. Co prawda w Fordzie także nikt nie powinien narzekać na brak przestrzeni, ale w niemieckim aucie tej przestrzeni jest po prostu więcej. Na dodatek tylna kanapa ma wygodniejsze dłuższe siedzisko."
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Według mnie, ja mam 180 cm mbiej miejsca w Tiguanie nie odczuwałem, ale może jakby to wszystko zrobić na lajcie wyszłoby inaczej, bagażnik jest większy, więc dla tych co więcej przewożą będzie lepiej.
Natomiast zgadzam się z Henrym, że 1.5 l. do suva to nie ten kierunek... I może jak kupuje się na firmę to wszyćko jedno, natomiast jak ktoś prywatnie kupuje to wiadomo, że jest to dłuższy okres niż powiedzmy 5 lat to taki silniczek jest ryzykowny. Plus w przypadku kugi nie można mieć automatu i AWD. Jeszcze AWD można powiedzmy przeżyć, natomiast brak sutomatu dla tych co już mieli to czynnik nie do zaakceptowania.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Siedząc z tyłu od kolan do fotela kierowcy mam około 15 cm przestrzeni
IMG-7069.jpg

kuga tył.jpg

W Tiguanie prawie dotykałem kolanami, a bagażniki... cóż to podawanie w litrach, to dla mnie jedna wielka ściema. VW podaje łącznie ze schowkami pod podłogą bagażnika, dla mnie to miejsce nie do wykorzystania.
Pamiętam jak przepakowaliśmy coś większego gabarytowo z Octavii do Passata i się nie zmieściło ;)
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Siedząc z tyłu od kolan do fotela kierowcy mam około 15 cm przestrzeni

View attachment 19471



View attachment 19473



W Tiguanie prawie dotykałem kolanami, a bagażniki... cóż to podawanie w litrach, to dla mnie jedna wielka ściema. VW podaje łącznie ze schowkami pod podłogą bagażnika, dla mnie to miejsce nie do wykorzystania.

Pamiętam jak przepakowaliśmy coś większego gabarytowo z Octavii do Passata i się nie zmieściło ;)
Tylna kanapa była tak samo ustawiona?

Co do litrów to trzeba było zmielić zawartość bagażnika i "wlać" do środka, wtedy by się zmieściło i ba, nawet by jeszcze trochę wolnych litrów zostało :D Tak wygląda to mierzenie właśnie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jesteś mocno Fordo lubny :D Jak tam automat się sprawuje?
Nie do końca, bo bardzo poważnie rozważałem Mazdę i Tiguana.

Skrzynia ma lekkiego laga - reaguje jak dla mnie około 1 s za późno, ale podobno te skrzynie tak mają i z czasem można się przyzwyczaić, czytałem też gdzieś, że ich charakterystyka się zmienia po pewnym czasie

Tylna kanapa była tak samo ustawiona?
Tak, maksymalnie odsunięta do tyłu.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nie do końca, bo bardzo poważnie rozważałem Mazdę i Tiguana.



Skrzynia ma lekkiego laga - reaguje jak dla mnie około 1 s za późno, ale podobno te skrzynie tak mają i z czasem można się przyzwyczaić, czytałem też gdzieś, że ich charakterystyka się zmienia po pewnym czasie





Tak, maksymalnie odsunięta do tyłu.
Skrzynia pewnie trochę się poprawi dzięki adaptacji, ale na cuda bym nie liczył. Jedynie zmiany w sofcie skrzyni zrobią robotę. U VAGa bez problemu, nie wiem jak w Fordzie.
 
Do góry