Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wielka mi afera : ) Akcja znana od co najmniej dwóch lata a jakiś pismak podstęp wykrył to dziwne, żeby jakiś magazyn był na to przygotowany . Powiedz koledze, że już w sierpniu z dostępem chłodnic nie będzie problemu.[/QUOTE

Każdy podchodzi indywidualnie do tego problemu, na pewno inaczej podchodzą właściciele tych aut, którzy kupili nowe (czy też 2-3 letnie) auta za grube pieniądze i teraz mają problem, a co niektórym auto się spaliło i do tego mieli jeszcze problemy z odszkodowaniem.. Więc reasumując w mojej opinii może to nie jest afera, ale na pewno wstyd dla takiego Producenta jakim jest BMW i piszę to jako właściciel 3ki, którą jeździ Żona.. Bo dla mnie nie ma znaczenia, że posiadam auto od tego Producenta, a fakt jest taki, że chcieli sobie przyoszczędzić, przynajmniej tak czytałem. A nawet nie jest to istotne z jakiego powodu wystąpił problem, mają poprawić to i tyle, bo ludzie zapłacili czasem bardzo grube pieniądze i chcą mieć auto, któremu nie grozi samozapłon. A druga prawda tez jest taka, że depczą im po piętach Koreańczycy i taki typowy Kowalski za te powiedzmy kolejne 5-10 lat wcale nie koniecznie może wybrać BMW, jeśli będzie stosowało takie praktyki. Co nie zmienia faktu, że dla bogatych konsumentów to i tak nie ma większego znaczenia, bo i tak wybiorą BMW 7. Mesia S itp... Oni maja inne problemy :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wielka mi afera : ) Akcja znana od co najmniej dwóch lata a jakiś pismak podstęp wykrył to dziwne, żeby jakiś magazyn był na to przygotowany . Powiedz koledze, że już w sierpniu z dostępem chłodnic nie będzie problemu.

Nie chodzi o to ze maja jakas wtope.... kazdemybsie zdarza. Chodzi o to jak z tej wtopy wychodza.

Zabranie komus auta na dwa miesiace, nie jest milym doswiadczeniem. Ciekawe czy bedzie zadal jakiegos odszkodowania za to czy cos. Nie wiem.
 

Henry

Active member
Bez reklam
U takich Producentów w każdym ASO jest drogo, kupując takie auto trzeba mieć to na uwadze, a myslę, sobie, ze ASO BMW jest i tak droższe niż Volvo... Najlepsze rozwiązanie jak dla mnie to jak się kupuje nowe auto wykupić gwarancję 5 letnią, która to różnie kosztuje w zależności od Producenta i przez 5 lat ma się spokój, potem jeździć dalej jak zacznie sie auto sypać to sprzedać i kupić kolejne...
Oj Lolek, Lolek...
W przypadku poprzednich generacji Volvo bardzo dużo części jest wspólnych z Fordem, możesz więc poza ASO zaoszczędzić mnóstwo kasy...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Eee, my mamy Mercedesa i można jeżdzić ; )

[youtube]VSskU4plAac[/youtube]
[youtube]sgpAaHeP8Lc[/youtube]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oj Lolek, Lolek...
W przypadku poprzednich generacji Volvo bardzo dużo części jest wspólnych z Fordem, możesz więc poza ASO zaoszczędzić mnóstwo kasy...

Ale mówisz o tym jak auto jest po gwarancji i generalnie mających już kilka wiosen przejechanych. A ja mam na myśli jak auto kupuje się nowe i jest na gwarancji 2-3 czy 5 letniej za dopłatą, wtedy trzeba serwisować w ASO.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kompletna bzdura, od dobrych kilkunastu lat nie trzeba ;)

Niby tak, ale o różnych już akcjach słyszałem , w tym o kilku sprawach w Sądzie .. więc jak ja kupuje auto to wychodzę z założenia, że mnie stać na ASO.. Nie mam czasu na sprawy w Sądach, a na pewno nie mam zdrowia na takie akcje.

A jestem przekonany, że jak np kupuje się auto i ma gwarancję Producenta 2 lata i wykupujesz pakiet na 5 lat to warunek jest jeden - serwisujesz w ASO..

Podobnie jest z hybrydami i np w Toyocie i w Lexusie jest tak, że gwarancja na akumulatory jest 5 lat i można przedłużyć do 10 lat, a kosztuje to grosze, bo zaledwie 100 zł rocznie... żaden pieniądz...
Ale jak myślisz jaki jest warunek ? Serwisujesz w ASO :)
 

fred23

Member
Ciasna to powinna byc cipa , ale na pewno nie samochód, Stelvio jest na bazie Giulli , resztę dopowiedzcie sobie sami , już chyba bym wolał Jaguara F-pace lub Hyundaia Santa Fe
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Był ktoś dziś na Moto Show w Krakowie? Nie? ; )
https://motoshow.krakow.pl/
Całkiem ok impreza, drifty, sporo aut na halach, jest ok.
Bez porównania do tej (Krzysztofradio, gdzie to było, bo zapomniałem? ; ) i do tej w Katowicach bodajże, nie pamiętam już, a byłem na 3 w ubiegłym roku, nie licząc rowerowych targów.


Natomiast dla mnie odkryciem dekady, była zeszłoroczna impreza Verva Street Racing, która też odbywa się w Krakowie we wrześniu, jak ktoś interesuję się motoryzacją, to bookować termin, bo jest na prawdę grubo i przebija dosłownie wszystko co można zobaczyć w Polsce w klimatach moto/tuning/show.
https://www.vervastreetracing.pl/

To tak w ramach przypomnienia.
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Ciasna to powinna byc cipa , ale na pewno nie samochód, Stelvio jest na bazie Giulli , resztę dopowiedzcie sobie sami , już chyba bym wolał Jaguara F-pace lub Hyundaia Santa Fe

Hahaha co racja to racja. A jeśli chodzi o samochody to ten Santa Fe całkiem fajny nawet ten poprzedni model.

A tak jeszcze wracając do mojego poszukiwania samochodu dla siebie to rozmawiałem z kumplem (swoją drogą z tego forum) który polecał Volvo xc60 szczególnie 2.4 215ps z automatem :)
 

fred23

Member
Folfo niezłe, jak komus się takie auto podobuje, problem to strasznie drogi serwis i części, nie wiadomo dlaczego ...
 

Kejup

Member
Bez reklam
Ja raczej serwisy omijam. Na tyle na ile mogę robie sobie sam. A części pewnie drogie bo to niby "premium" więc głupio było by tanie części mieć hihi
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cóż za debile, pomyśleć ilu niewinnych kierowców bez kamery udało się naciągnąć.
Następny powód do zakupu rejestratora.

[youtube]2e18-ZqPVBM[/youtube]
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie kuś. Ja już lata zwlekam, a jak kupię to może być potrzebny ;)
Choć niedawno monitoring domowy przydał się dwa razy w ciagu może 2 tygodni :D
 
Do góry