Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

werf

Active member
Bez reklam
Tylko te wszystkie auta to stara technika i wiadomo że będzie taniej.
Ktoś ma doświadczenia z jazdy i eksploatacji instalacji w fsi itp?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie gaz to zbawienie, inaczej nie było by mnie stać tyle jeździć... i rodzice i teściowie nie mogli by liczyć na tyle pomocy. Nie jestem jakoś mega b ogaty i nie jeżdzę super wozami, po prostu sprawnym autem, dzięki któremu mogę czasem pomóc innym, bezinteresownie, a jednocześnie stac mnie na taką pomoc. Na cozień rowerkiem do pracy.

I takich Kolego ludzi jak Ty szanuje i oby takich ludzi było jak najwięcej... jasno i precyzyjnie człowiek mówi, a nie uprawia szereg ideologii w danym temacie, tylko aby nie napisać tego jednego zdania ... nie stać mnie.. Szacun Kolego...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Porsche na gazie jednak mnie odrobinę śmieszy, bo gaz zakładają głównie Ci, którzy muszą bardzo liczyć się wydatkami, a Porsche nie jest z półki dla oszczędnych. Ktoś szarpie się na auto dla szpanu, no może dla spełnienia marzeń, ale na paliwo już go nie stać. Dla mnie to obciach nabijać Porsche gazem jak zapalniczkę.

Dokładnie Kolego tak jest jak piszesz.. jak ktoś buduje duży dom powiedzmy 400 m to powinien zdawać sobie sprawę ile będzie kosztowało go utrzymanie takiego"domeczku", a nie do końca listopada będzie marzł w domu , bo nie będzie go stać na zapłacenie rachunków za gaz.. przykładów można mnożyć.. więc jak ktoś jest fanem motoryzacji i kupuje auta typu Q7 w 4-5 l. czy Porszaka "kajena", a dwa razy zdarzyło mi się być świadkiem jak właściciele takich aut tankowali gaz to powinno być stać takich ludzi na zatankowanie benzyny, a tym bardziej, że to fani motoryzacji, a nie "fajansiarze" z Renówką, Fordem itp..
Raz jak "kajena" tankował jegomość to wszyscy tak śmiali się, że gośc, który przede mną tankował zaproponował, czy może byśmy się nie złożyli na ten jego gaz, skoro nie stać go na benzynę.. ;-) Ale co on tam wie o motoryzacji jak jeździ Toyotą Rav 4..
 
I takich Kolego ludzi jak Ty szanuje i oby takich ludzi było jak najwięcej... jasno i precyzyjnie człowiek mówi, a nie uprawia szereg ideologii w danym temacie, tylko aby nie napisać tego jednego zdania ... nie stać mnie.. Szacun Kolego...
Ja też, kolegę szanuję. Jak wspomniałem, też miałem Poloneza na gaz (kolega ma na pewno lepsze auto) i cieszyłem się z niego jak cholera.

Ale jak ktoś kupuje Porsche, to już nie wypada mu "krzywdy gazem robić".
Bo to śmiech na sali.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek
Jeżeli ktoś gazuje 5l silnik to w naszym kraju ma łatkę Janusza, a dla mnie jest to zupełnie normalne. Chcę ktoś mieć mega frajdę i może przy tym zaoszczędzić na paliwie więc co w tym złego?

To wszystko kwestia podejścia.. do życia i co dla kogo jest normalne.. dla mnie nie jest normalne, że kierowcy tankujący benzynę czy ropę płacą o ileś % więcej, po to aby gaz był tańszy w Polsce.. i taki gaz tankują ludzie z pewnymi autami.. bo Ci z normalnymi autami luzik, ja to kumam i nie mam nic przeciwko temu..

Podać Ci kolejny przykład//w Polsce jest coś normalnego jak ściągać filmy, muzykę, a dlaczego np w krajach skandynawskich nie jest to normalne.. A wystarczy tylko popatrzeć jak czasem kręcą filmy i ile kosztuje czasu, przygotowania logistycznego itp., aby nakręcić jedną "głupią" scenę, .. ostatnio wkleiłem zdjęcia jak w Warszawie kręcili film o Jeziorańskim.. jedną scenę kręcono już około 3-4 godz. a jeszcze nie była skończona.. a to tylko jedna scena.. w filmie..

Pamiętam jak kiedyś Armanig napisał takie zdanie w obronie kupowania filmów oryginalnych.. coś w tym stylu napisał " ....to , że droga jest benzyna w RP w stosunku do zarobków, to nie oznacza, że możemy chodzić po parkingu i sąsiadowi ściągać paliwo z samochodu..." bardzo dobre zdanie mówiące wszystko, tylko wystarczy je zrozumieć i przenieść do całości swojego życia..

Pakolo dla jednych świat jest bardzo prosty, mianowicie człowiek idzie przed lustro i zadaje sobie pytanie ; na co mnie stać, a potem to kupuje... Bo to, że coś co jest legalne (mam na myśli całokształt) niekoniecznie zawsze musi być uczciwe w 100% znaczeniu tego słowa..

Więc pytanie się czy coś widzę w czymś złego nie jest dobrym pytaniem.. a dlaczego? Bo np ja też chcialbym 4 czy 5 litrową benzynę w AMG ale nie stać mnie to kupuje 2 l. benzynę i też muszę sobie zdawać sprawę ile ona żre paliwa po mieście w takiej"metropolii" jaką jest Warszawa. I nie uprawiam ideologii, że jestem fanem motoryzacji , więc kupuję 4 litrowy w AMG ,a że niekoniecznie już będzie mnie stać na kupno benzyny to sobie zrobię myk i przerobię na gaz.. I jeszcze wszystkim będę wmawiał, że to jest coś normalnego.. bo jestem fanem motoryzacji.. Tylko ja nie mam problemu z nazywaniem po imieniu pewnych spraw i powiedzeniu "Stary nie stać Cię na to.,.. " Takie życie, albo taki klimat..
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Lolek, jeżeli Państwo okrada Cię na benzynie, to nie robisz z siebie Matki Teresy tylko instalujesz "Junkers". Miałem kiedyś auto z takim napędem i nawet nie wiedziałem, kiedy przełącza się miedzy benzyną a gazem. Najważniejsze, aby znaleźć człowieka, który się na montażu takiego ustrojstwa zna.
Co do Porsche, czy innych drogich samochodów. Dlatego Cię nie stać, bo śmiejesz się z mądrzejszych od siebie. Oni oszczędzają a Ty, "dajesz na tacę". Dlatego nie ważne jaka marka, tylko zdroworozsądkowe myślenie.
Piszę to jako właściciel diesla.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też nie jestem za fanem gazu , ale zdaje sobie sprawę , że to nie ma racjonalnego wytłumaczenia bo nigdy nie miałem auta z gazem i nie mam wiedzy jak się to sprawuje. Tak sobie myślę, że jeśli dany silnik dobrze znosi gaz (nie ma żadnych awarii itp) i odczucia z jazdy są takie same to czemu nie oszczenić na samym paliwie ? To tak jak w domu jeden pali ekogroszkiem , inny gazem, inny elektrycznie czy ciepło w grzejnikach będzie inne ? Jak ktoś robi sobie solary na dachu żeby koszty eksploatacji były niższe to znaczy że go nie stać na ten dom czy stara się liczyć koszty i tak gdzie można chce zaoszczędzić ?

Co do ściągania filmów czy muzyki to dla mnie to zupełnie inny temat bo to nielegalne , a instalację gazowe są legalne. To bardziej jak ja jako fan płyt cd pisałbym , że jak ktoś słucha z plików (piszę tu o legalnie zakupionych, tidal itp) nie powinien kupować drogich klocków bo pliki to gorszy sort.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To wszystko zależy jak się podejdzie do tematu..i mówię to jako właściciel benyzny jak i ropniaczka. A idąc takim tokiem rozumowania to faktycznie trzeba być ...... aby np. kupować oryginalne filmy, muzykę i patrząc ile by kasy zostało to faktycznie już na paliwo by człowiek troszkę uzbierał. Może jak będę miał szansę na drugie życie to zmienię sposób myślenia w pewnych tematach.
A propo mądrych i głupich ludzi to znam kilkunaprawdę mądrych ludzi, a mają całkiem normalne auta...
A znam też gościa co na 50 m. gnieździ się z dwojgiem dzieci i z żoną, bo zamiast większego mieszkania wolał kupić BMK-ę za bardzo fajne piniądze. Gdzie tu mądrość??? Ale każdy żyje na swój rachunek...
 

rabit

Active member
Bez reklam
Loluś, mylisz pojęcia. Piszemy o legalnej instalacji gazowej, a Ty dalej o kradzieży. Paweł dobrze to zobrazował. Czy masz solary na dachu? Czy w ten sposób można zaoszczędzić? Jeżeli masz, to powinieneś je natychmiast zdemontować, bo za mało płacisz Państwu, za ogrzewanie, ew. energię elektryczną.
Wiesz że mam gramofon i kupuję płyty winylowe, bo lubię słuchać takiego brzmienia. Ale również lubię posłuchać streamu z Tidal-a. I czy to jest zło, bo przecież mam to dużo tańsze?
Edit. Qrcze, chyba napisałem to samo co Paweł, tylko w innych słowach. :) Sorki PSz. :)
 

jurass

Banned
Z gazem zresztą podobna sytuacja jak z ropniakiem, a w szczególności nie rozumiem ludzi, którzy kupują drogie auto z silnikiem od traktora. :fool: Ale całe szczęście firmy powoli wycofują się w ogóle z oferowania dizli, bo niby teraz nagle okazało się, że nie są takie super, a wcześniej wciskali to ludziom wychwalając pod niebiosa. A ludzie wiadomo, łykają papkę marketingową jak pelikany. Gaz przynajmniej jest czysty.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Z gazem zresztą podobna sytuacja jak z ropniakiem, a w szczególności nie rozumiem ludzi, którzy kupują drogie auto z silnikiem od traktora. :fool: Ale całe szczęście firmy powoli wycofują się w ogóle z oferowania dizli, bo niby teraz nagle okazało się, że nie są takie super, a wcześniej wciskali to ludziom wychwalając pod niebiosa. A ludzie wiadomo, łykają papkę marketingową jak pelikany.


Bo te silniki od traktora sa najlepsze na swiecie. Majac auto premium z duzym silnikiem dizel zamiata benzyne pod dywan.
Dwie zasadnicze roznice to moment obrotowy i cicha kulturalna praca.

A producenci sie nie wycofuja tylko UE nie daje homologacji na dizle powyzej 3litrow. Moze i dobrze ale szkoda....
 

jurass

Banned
I to jest właśnie jeden z tych marketingowych stereotypów.

Każdy silnik benzynowy z turbiną, o tej samej pojemności i tej samej generacji co ropniak ma lepsze od ropniaka parametry. Moment nie pochodzi od rodzju paliwa, tylko jest pochodną pojemności i obecności turbiny.


I nie mogę pominąć tego, że te "najlepsze silniki" trują ludzi, zanieczyszczają środowisko emisją szkodliwych związków i hałasu i mają wyższe drgania. Masakra.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
I to jest właśnie jeden z tych marketingowych stereotypów.

Każdy silnik benzynowy z turbiną, o tej samej pojemności i tej samej generacji co ropniak ma lepsze od ropniaka parametry. Moment nie pochodzi od rodzju paliwa, tylko jest pochodną pojemności i obecności turbiny.


Prosze udowodnij.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Przegladalem i bylem na jazdach testowych. Dizel byl najlepszy. Kazda benzyna glosno wyje zamiast jechac do przodu. (jedyne benzyny to AMG, M, czy S).


Przyklad w audi.
Dla przykladu audi a8.

Benzyna
Produkowany
od 2013 do 2017 roku
Pojemność skokowa
3993 cmł
Typ silnika
benzynowy
Moc silnika
435 KM (320 kW) przy 5100 obr/min
Maksymalny moment obrotowy
600 Nm przy 1500-5000 obr/min


Dizel
Produkowany
od 2014 do 2017 roku
Pojemność skokowa
4134 cmł
Typ silnika
diesel
Moc silnika
385 KM (283 kW) przy 3750 obr/min
Maksymalny moment obrotowy
850 Nm przy 2000-2750 obr/min
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A co do norm ekologicznych to niech mi ktos wytlumaczy roznice pomiedzy dizlem a benzyna bo ja tego pojac nie moge.

Benzyna



Dizel
] hosting photo


Wytlumaczcie mi. Skoro dizel pali o polowe mniej paliwa niz benzyna. To dlaczego Dizel jest mniej ekologiczny?

Patrzymy na norme EURO 6
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
Nie znam się na Audi, a w szczególności na A8, to ewentualnie potwierdza jedynie moją opinię, że nie ma co przepłacać. Ilu z kolegów tu kupuje nowe A8 ręka w górę. Ok, widzę, są tacy, ale chyba nie w większości. Popatrzymy więc na auta dla reszty.

Np. Insignia B

dizel 2.0 170 KM/400 Nm
benzyna 2.0 260 KM/400 Nm

Tak samo jest u innych producentów tego segmentu i chyba podobnie jest w tych trochę tańszych niż A8 Audi.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie znam się na Audi, a w szczególności na A8, to ewentualnie potwierdza jedynie moją opinię, że nie ma co przepłacać. Ilu z kolegów tu kupuje nowe A8 ręka w górę. Ok, widzę, są tacy, ale chyba nie w większości. Popatrzymy więc na auta dla reszty.

Np. Insignia B

dizel 2.0 170 KM/400 Nm
benzyna 2.0 260 KM/400 Nm

Tak samo jest u innych producentów tego segmentu i chyba podobnie jest w tych trochę tańszych niż A8 Audi.



Tutaj oszukujesz na swoja strone bo porownujesz benzyne z turbina do dizla bez turbiny. Poszukaj :) Insygnia 2.0 tez jest w dizlu z turbina xd
 
Do góry