Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tylko ze ty porownujesz Merca, ktory jest wyciszony w srodku, ma skorki itp do renowki ktora kosztuje 1/3 wrtosci i ma o wiele gorsze wyposarzenie.
A najlepiej jeszcze porownaj silnik 3.0 w mesiu do 1.3 w reno. No logiczne ze nie bedzie to samo.
Reanult po prostu nie oplaca sie robic auta premium. Kazdy ma swoja nisze w ktora super sie wstrzelil i tego sie trzyma.

Masz Mercedesa i Renault: Porownaj sobie te ponizsze auta, a przekonasz sie ze roznica potrafi byc znacznie mniejsza niz ta dotychczas pomiedzy s klasa a Talizmanem. :)

Porównanie: Mercedes-Benz Citan
 
Ostatnia edycja:

pacmanx

New member
Mam kolegę w pracy który przesiadł się jakieś pół roku temu z Tiguana w Tuscona. Obecnie obrzydza vag'a każdemu, komu może :)
Może nie byłby taki zły gdyby jego przwaga dzięki technice nie wpierdzielała oleju silnikowego litrami, nie psuła się jak szalona i nie musiał go na gwałt sprzedawać, bo z racji ciągłych napraw, eksploatacja robiła się uciążliwa i nieprzewidywalna. Uprzedzając - samochód nowy
A co do wyciszenia czy komfortu jazdy, proponuję przejechać się tusconem czy santa fe, położono na prawdę ogromny nacisk na wyciszenie
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiecie z tymi porównaniami to każdy patrzy pod swój gust, we czwartek oglądałem z kumplem xxx filmów tiguan, sportige, kuga, Ateca, "kaszkaj" i najnowsze dziecko suva od "hultaja" :) jak to mówią na innym forum.. kilka znaleźliśmy takich , gdzie testujący np wprost mówili, że woleliby kupić np sportige niż tiguana... Ale to jest ich subiektywne zdanie co nie zmienia faktu, że Koreańczyki szczególnie w tym wydaniu co my widzieliśmy wczoraj wyglądały świetnie.. i do tego naprawdę niezła jakość materiałów jak i spasowania.. oczywiście są pewne mankamenty, ale jakie auto nie ma ??? Najważniejsze jest to co dana osoba odczuwa widząc dane auto i jak się czuje jadąc nim, a reszta jest nieważna. Dzisiaj człowiek jeździ tym, a za 2-3 lata czymś innym, to tylko auto i ma przede wszystkim nas ochronić i sprawiać radość z jazdy w mniejszym lub w większym stopniu. ja tak jak napisałem mile byłem zaskoczony widząc nowe auta Koreańczyków i na pewno już nigdy nie napiszę, że to słabiutkie auta, a jeszcze do niedawna tak pisałem.. bo opierałem się na tym co widziałem , oglądałem , jeździłem dobrych kilka lat temu.. co było błędem..

A moze elektryk :)

https://antyweb.pl/mercedes-benz-glc-350-e-4matic-hybrydowy-suv-test/
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja porównuje Skode Rapid, czy jakiegoś Golfa do Talismana i to są realne porównania, bo i cena o wiele mniejsza od Renówki, a o Mercedesie już nawet nie wspominam, a jedynie dorzuciłem do paczki, bo wspomniałeś, że ludzie mają klapki i myślą, że Reno nigdy nie będzie Mercedesem.

A co do samego Mercedesa, to wierz mi, miałem lata, lata temu prawie świeżego W211 i szczerze, przepaść na plus do nówki dzisiejszego Talismana.
Też nie chodzi o wykończenie, wygląd, bo lata różnic, ale zwyczajną przyjemność z jazdy. Zresztą zobacz taką Bmw E60, czy E65 ile frajdy z jazdy.
Dlatego ja się nie dziwie tym którzy kupują używki.

Ja nie ma nic do Reno, szczerze mi się podobają. Taki Talisman w kombi i automacie, w ciemno-niebieskim metaliku przepięknie się prezentuje, ale realnie, jak się z niego przesiadłem do teoretycznie niższej klasy konkurencji było czuć różnice i nie chodzi już tu o materiały, a o tzw. feeling. Od razu można poczuć synergie, a Renówka (te wszystkie które jeżdziłem), to typowe, wsiąść i od punktu A do B.
Przy tym założeniu i świadomości mógłbym kupić Reno.

Co do testów w sieci, to ostatnio położyłem lagę na mój ulubiony kanał moto.
Myślałem przez lata, że gość mówi jak jest i w wielu przypadkach zapewne tak jest, ale ostatnio testował samochód który znam doskonale i takie brednie tam wygadywał, że dałem sobie spokój. Podniecał się bzdurami, a nie zauważył porażek które mnie już irytowały po kilkunastu kilometrach. W komentarzach kilka osób mu to wytknęło, dokładnie to samo co sam zauważyłem.
Także dla mnie wszystkie generalnie testy, trzeba brać z przymrożeniem oka i jak to bywa ze wszystkim, samemu testować.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że dane auto trzeba samemu pojeździć bo inaczej można się wkopać.. a każdy test to subiektywne zdanie testującego i nic więcej.. A propo Renówki to myślę , że wielu osobom się podobają te auta bo meganka,kadjar czy talisman fajne autka.. z wyglądu. Taki talisman wygląda 3 razy lepiej jak BMW 3.. przynajmniej dla mnie.. tylko ja jakoś się boję tego Producenta.. chociaż kusi :) ale silniki 130 koni na takie auto to porażka..

Lolo Miałem na myśli hybrydę - ja tak to nazywam, ale faktycznie trzeba nazywać po imieniu bo to troszkę się miesza.. A z tym spalaniem to też różnie bywa .. znam Gościa co ma dwa lexusy jeden w hybrydzie i drugi bez.. i jechali tą sama trasą \, tyel samo osób w srodku, porównywalna ilosc bagazy i z hybryda niby o 25% mniej spalił.. a też znam kto ma Rav 4 hybrydę i generalnie z auta jest zadowolony, ale 6,5 litra troszkę w mieście, a troszkę po trasie to szału nie ma jak to mówi..
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
U mnie szef mial lexusa ls600hl w hybrydzie, a szefowa Lexusa NX w hybrydzie. Oba maja spalanie z kosmosu.

Jak zem jezdzil na szkolenia do DE lexem to na autostradzie 400km nie ujechali a bodajze 80 litrowy zbiornik. Smiech na sali. Audikiem 2 razy tyle obroce a osiagi znacznie lepsze.

Uwazam ze Hybryda to taka zabawka dla bogatych. Mozesz sie cieszyc ze masz.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zależy którym Reno i którym VW ;)
Wiele można zarzucić VW, że nudny, że brzydki, itd..... ale jakości wykonania/wykończenia od golfa wzwyż nikt im nie odbierze, a konkurencja może się przyglądać i uczyć ;)

Dziwią mnie natomiast te zachwyty na Kianką, jak szukałem auta, to przymierzałem się do Optimy, czyli w tamtym czasie ich flagowca, miałem wrażenie, że przeniosłem się dekadę do tyłu, nie było tam kompletnie nic, co przykułoby uwagę.

Nowy Ceed zapowiada się z kolei bardzo ciekawie, fajnie poprowadzone linie, ale wspominany Sportage- porażka, paskudny jak Multipla.
Wiem, że w kwestii jakości sporo się poprawili i już nie odbiegają od średniej, a w wielu aspektach ją przegonili, ale design niektórych modeli kompletnie mi nie podchodzi.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zależy którym Reno i którym VW ;)
Wiele można zarzucić VW, że nudny, że brzydki, itd..... ale jakości wykonania/wykończenia od golfa wzwyż nikt im nie odbierze, a konkurencja może się przyglądać i uczyć ;)

Dziwią mnie natomiast te zachwyty na Kianką, jak szukałem auta, to przymierzałem się do Optimy, czyli w tamtym czasie ich flagowca, miałem wrażenie, że przeniosłem się dekadę do tyłu, nie było tam kompletnie nic, co przykułoby uwagę.

Nowy Ceed zapowiada się z kolei bardzo ciekawie, fajnie poprowadzone linie, ale wspominany Sportage- porażka, paskudny jak Multipla.
Wiem, że w kwestii jakości sporo się poprawili i już nie odbiegają od średniej, a w wielu aspektach ją przegonili, ale design niektórych modeli kompletnie mi nie podchodzi.

Widzisz to wszystko kwestia gustu.. a ja Ci powiem tyle, wiesz jak lubię Forda i powiem Ci uczciwie,
że to ile kia zrobiła w ciągu powiedzmy 10 lat jest znacząco więcej niż Ford .. np patrząc Kuga pierwsza edycja a to co jest dzisiaj .. niby lepsza jak to co ja miałem, ale szału nie ma.. a to jak Kia się poprawiła to robotę świetną wykonali.. Oczywiście ja nie mówię , że dla siebie wybrałbym Kia,
ale jakby żona chciała to pewnie tak bym uczynił.. Mojej bardziej się podoba Sportige jak BMW 3, rozumiem to inne auta, ale to w końcu jest BMW.. a pomimo tego...

A nową ceed zachwyca się wielu... i jestem przekonany, ze golf sika po nogawkach..a będąc w salonie Kia w sobotę byłem świadkiem jak dwóch Panów i Pani weszła, Pan przyjechał najnowszą A6 i spytał się Kolegi ... " czy na pewno przyprowadzili go do salonu kia" także można się śmiać , można wiele rzeczy negować, ale na pewno dużo więcej przez 10 lat zrobiła Kia niż nie jeden Producent europejski..
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
Lolek, kobiety tak mają wolą designerskie fajerwerki ponad dyskretną klasyczna elegancję, nie dziwi, że większość suv-ów kupują i prowadzą kobiety. Dla mnie BMW3 jest zbyt mała rozmiarowo, oferuje w podstawowych wersjach "obcięte" silniki, które pala więcej niż cztero-cylindrówki. Miałem okazję pojeździć takim benzynowym kilka dni i oddać z pełnym bakiem - wynik spalania 11,5 l/100,gdzie tu eko-logia? Nie wiem. 4-ro cylindrówka 184 'KM musi być dobrze ciśnięta w trybie sport aby zbliżyć sie do tego wyniku...Nie jeździłem Kugą, ale myślę ze odpowiada jej wielkościowo X3-ka z BMW i przesiadając się z X3 do 3-ki wie się co to znaczy "BMW - radość z jazdy". Właściwości trakcyjne, stabilność w zakrętach jest kilka klas lepsza niż w "nieparzystych" suv-ach BMW, jeśli coś z gamy BMW z X to nowa 4-ka, a jak ktoś ma worek kasy to 6-tka. X5,i 3-kę zostawiamy paniom na dojazdy do fryzjera i kosmetyczki w centrach miast z miejscami parkingowymi z wysokimi krawężnikami ;)
Ja w dłuższej trasie męczyłbym się w suv-ie bez względu na producenta/model. Ale CUV to hmmm...inna bajka
Co do Koreańczyków to też myślę, że zrobili niesamowity postęp, to trochę tak jak z japońskimi autami lata temu...Teraz już nikt sienie uśmiecha szyderczo na hasło Toyota, tylko zwalcza konkurencję samoprzyspieszającymi autami, zabójczymi dywanikami, lub podobnymi historiami. Ciężko sie niestety dostać innym markom do konserwatywnej marki premium w Europie zdominowanej przez wielką trójkę z Niemiec...Niby jest Lexus, Infinity, VW próbował, jak na razie bez sukcesu. Ford vignale tez nie będzie przełomem...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz toi zawsze będzie tak ile ludzi tyle opinii będzie i każda szanuje, bo każdy ma prawo do swojego zdania. Dla mnie BMW 3 powiem szczerze myślałem, że będzie to większy szał, co nie oznacza, ze to słabe auto, ale ta mała anomalia skrzyni biegów po jednym roku użytkowania to jednak nie jest to powód do dumy dla tego Producenta..

Natomiast co do Koreańczyków to tak jak psiałem dla mnie wykonali kawał dobrej roboty przez 10 lat i naprawdę uważam, że trzeba przyznać uczciwie, bo jest to prawdą i nie można tego negować. Bardzo ciekawy jestem jak będą się prezentowały te auta za powiedzmy 3-5 lat..

A jeśli chodzi o komfort jazdy to mi suvami świetnie się jeździ i od momentu kiedy kugą jeździłem tak jestem tymi autami oczarowany. Ale przyjdzie czas, że człowiek sobie kupi jakiegoś "sedanika" 1,5 l i takim się będzie jechało po zakupy w celu zrobienia zakupów.. :) To kwestia czasu, a czas niestety szybko biegnie..
 

werf

Active member
Bez reklam
Dawaj Loluś 7 ostatnich znaków z nadwozia zobaczymy na co tak narzekasz : ) co by się nie okazało że basic dla komiwojażerów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Werf ja jestem z tych co o tym co mam zawsze pisze szczerze pomimo, że mógłbym wychwalać pod niebiosa, tylko wtedy nie bardzo bym potrafił spojrzeć sobie w oczy w lustrze.. Pewne rzeczy w danym aucie można pochwalić, ale jak jest coś do bani to trzeba o tym pisać.. choćby po to aby takiemu Producentowi nie przyszło do głowy, że zrobi coś na 90 % , a ludzie i tak kupią, bo będą wierzyć danemu Producentowi.. A to już po pierwsze nie te czasy, a po drugie trzeba takie rzeczy piętnować.. i głośno o tym mówić.
 

werf

Active member
Bez reklam
Lolek ja absolutnie nie zarzucam ci kłamstwa tylko dobrze wiesz że można jeździć bmw 3 i bmw 3 wbrew pozorom one nie różnią się tylko kolorem : ) to nie jest kia czy jakaś tam tojocina że lista dodatków kończy się na zderzakach w kolorze nadwozia.Osobiście uważam że F30 6 cylinder to świetne,wyważone i bardzo precyzyjne autko które przynosi ogrom frajdy.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Werf.

W skrzyni automatycznej 8hp wymienia sir olej czy olac sprawe, mam 80k km? ZF niby zaleca 80-120k km. Salony oczywiscie pisza ze olej jest "Long Life" i nie wymieniaja.
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie wymienia się z racji emisji spalin 250-350 8hp przejeździ .W praktyce wymienić co 100 ale raczej dynamicznie niż statycznie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek ja absolutnie nie zarzucam ci kłamstwa tylko dobrze wiesz że można jeździć bmw 3 i bmw 3 wbrew pozorom one nie różnią się tylko kolorem : ) to nie jest kia czy jakaś tam tojocina że lista dodatków kończy się na zderzakach w kolorze nadwozia.Osobiście uważam że F30 6 cylinder to świetne,wyważone i bardzo precyzyjne autko które przynosi ogrom frajdy.

Oczywiście wszystko zależy od tego kto co lubi.. :) i Broń Boże nie mówię , że BMW jest słabe, tylko jakoś mnie nie zachwyciło, a o mojej żonie już nie wspomnę... więc jeśli np muszę wydać na bMW 3 - 300 tyś.. to ja wolę inne auto za taką kwotę :), które dużo więcej sprawia mi przyjemności.. ale to moje zdanie..
 

werf

Active member
Bez reklam
Oczywiście wszystko zależy od tego kto co lubi.. :) i Broń Boże nie mówię , że BMW jest słabe, tylko jakoś mnie nie zachwyciło, a o mojej żonie już nie wspomnę... więc jeśli np muszę wydać na bMW 3 - 300 tyś.. to ja wolę inne auto za taką kwotę :), które dużo więcej sprawia mi przyjemności.. ale to moje zdanie..

No tak Lolek tylko to inne auto za 3stówki wraz będzie golaskiem : )
 
Do góry