Sklepy Internetowe Jako Spółki Z.o.o.

angelika11

New member
Chciałabym się podzielić pewną myślą po upadku sklepu internetowego ulubiony.pl który przed transakcją pobierał pieniądze od przyszłych klientów.
1) Nierozumię dlaczego w Polsce istnieją w handlu gdzie jest bardzo szerokie prawo konsumenta spółki z.o.o. . Po co skoro ma się szczere intencje ponosić dodatkowe koszty na opłaty sądowe, prawników, statuty, prowadzenie pełnej księgowosci oraz opłaty związane z bilansem skoro prowadząc pod własnym nazwiskiem firma tego nie ponosi. Wiadomo jest że spółki zo.o. po upadku nie odpowiadają prawie wogóle gdyż ich wkład kapitałowy jest minimalny ( oskarmedia, hoopla, agito ) i nie wystarcza na pokrycie zobowiązań ( ulubiony), więc po ci pisać tu na forum co sądzicie o tym czy innym sklepie kiedy w/g mnie wystarczy spojżec jaki status prawny jest danego sklepu internetowego. Jak można kupić sprzęt agd do zabudowy np za ponad 10 000 zł od spółki z.o.o która nie wiadomo ile będzie istniała, a czy nie lepiej od razu dokonać zakupu od polskiego sklepu z tradycjami i nie mieć tych wątpliwości. Jak uważacie jak się ma ograniczone prawo o odpowiedzialności spółek z.o.o. , do prowadzenia działalnosci handlowej i po co one ponoszą takie koszty bo w/g mnie po to tylko żeby nie odpowiadać prawnie gdy się skończy dobra passa w ich działalnosci. Wogole czy powinno się pozwalać na prowadzenie spólkom z.o.o. handlu, ja uważam żę powinny takie sklepy odpowiadać do wielkości przychodu rocznego a nie wkładu minimalnego wtedy nie byłoby oszustw i naciągania klientów. Mimo wszystko namawiam do kupowania w sklepach jednoosobowch lub nie spólkach Z.O.O. a uniknie się kłopotów.

2) Opinie na porównywarkach :))) śmieszy mie to gdyż jak się czyta te wątki to są tak idelane a wszystkie anonimowe. Próbowałam napisać opinie neutralną sklepu który nie wywiązał sie z zamówienia i nie mając paragonu nie byłam w stanie dodać swojej opinii. A czytając oczywiście wpisy danego sklepu były mega idealne. Jakikolwiek serwis o opiniach który podaje anonimowo wpisy jak opineo.pl jest niewiarygodny , sklepy sobie same i nawzajem dokonują wpisów co jest bardzo mylące dla potencjalnego klienta. Lepiej niech nikt nie radzi jak ma zle doradzać niepodoba mi sie to na porównywarkach ceneo czy skapiec, osobiście pomysł zrezygnowania np z tego typu bzduz jak opinie anonimowe na porównywarce xxxxxx bardzo się podoba przynajmniej nie wprowadzają w błąd a przy okazji żadna reklamowana i pompowana przez fundusze porównywarka nie ma tyle wyników co ta którą podałam. Jestem za zakazem anonimowch opinii o sklepach, możecie sami sobie sklepy weryfikować sprawdzając czy nie jest on spólką z.o.o. oraz czy nie pobiera pieniędzy przed dostawą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem, dlaczego forma prawna w postaci spółki z o.o. ma automatycznie dyskwalifikować firmę. Oczywiście, koszty utworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są stosunkowo niewielkie, ale koszty utworzenia spółki jednoosobowej jeszcze mniejsze.

Co do opinii, to w dużym stopniu się zgadzam. Jak czytam wpisane pod rząd opinie typu: "Świetny sklep. POLECAM!!!", to wybaczcie, ale dla mnie to nie jest opinia. Co do anonimowości, to niestety ona raczej pozostanie. Co mi z tego, że ktoś podpisze się nazwiskiem. Jak zweryfikuję, czy to prawda. Poza tym mało kto chce dokonywać takich wpisów nieanonimowo.

Zakazać anonimowości? A kim jest Angelika11? Nie wiem. Pewnie bardzo sympatyczną osobą, ale to również jest wpis anonimowy. Pomijam już kryptoreklamę kolejnej porównywarki cenowej. Przypadek? Nie wiem. W każdym razie uważajmy, aby nie przedobrzyć z postulatem zakazywania tego, co naszym zdaniem nie jest fajne.

I na koniec prośba. Ze względu na fakt, iż to forum posiada dwie wersje kolorystyczne: ciemną i jasną, zamiast kolorowania tekstu proponuję korzystać z wytłuszczenia.

ArtS :)
 

angelika11

New member
Spółki z.o.o.

Handel jest dosyc prosta formą działalności gospodarczej, ale również ma się zobowiązania konsumenckie, spółka z.o.o. sama ze statutu od razu nie daje konsumentowi dochodzenia swoich racji przykładem jest sklep ulubiony który pobrał zaliczki od klientów i teraz niewielu odzyska wpłacone przedpłaty tylko dlatego że jest prawo ograniczające odpowiedzialność takiej firmy i wszystko zgodnie z prawem. A jak obserwuje polski rynek to teraz wszyscy chcą się ograniczać , nie chcą brac pełnej odpowiedzialności celowo, to nie tylko sa koszty księgowości itd ale wieksze problemy w uzyskaniu kredytu, sprawozdania kwartalne dlatego uważam że jeżeli ktoś celowo sobie sprawia kłopot aby mieć ograniczoną odpowiedzialnośc to musi mieć nieczyste zamiary. Co do porównywarek cen i ich opinii o sklepach , nadal twierdze że wprowadzają w błąd konsumentów i powinno się zakazać bezprawnie prowadzenia tego typu działalności i takie serwisy powinny odpowiadać prawnie za to co znajduje sie na ich stronach www . Po drugie uważam że Polacy nie umią obiektywnie spojżeć na internet i odsiać propagande przed wprowadzeniem jakieść firmy na giełdę od faktycznej jej kondycji. Dla mie ceneo czy nokaut są prostymi serwisami tylko popularnymi i można w sieci spotkać porównywarki o wiele lepsze z większym pomysłem zrobione niż wymienione wczesniej ale nie popularne tylko dlatego że nie stoi za nimi żaden fundusz finasowy z planami wprowadzenia tandety na giełde.
 

slon123

New member
Masz racje udziałowcy nie odpowiadają majątkiem wobec wierzycieli. Jednak zarząd spółki odpowiada. Jeżeli celowym działaniem naraża na szkodę spółkę lub kontrahentów, to odpowiada całym swoim majątkiem. Więc od członków zarządu można dochodzić swoich praw.
Poza tym zawsze znajdziesz jakieś"ale". Osoba fizyczna może cię tak samo oszukać jak i osoba prawna.
A oceny w porównywarkach są wartościowym źródłem informacji, tylko trzeba korzystać z kilku rożnych źródeł.
Grunt to myśleć i być ostrożnym.
 

analityk200

New member
Spółki Zoo

Osobiście Angelika ma racje , nie kupiłbym w żadnym sklepie z.o.o. , pracowałem w branzy i żaden normalny handlowiec nie ma czasu na zakładanie spółki wleczenie się po sądach wydawanie pieniędzy na statuty czy pełne księgowości , tylko zakłada firmę i handluje. Trzeba by się zastanowić po co to sklepom, można założyć spółkę jawną i handlować po kilku dniach.
 
Do góry