Sklep w Warszawie, w którym chcą coś sprzedać.

krysss1981

New member
Witam,

planuję zakup kina domowego. W tej chwili amplituner + zestaw głośników 5.0 + projektor + ekran.
Mam na to przeznaczoną kwotę ok. 9 tyś.
Rozumiem, że nie jest to dużo ale jeszcze nie spotkałem sklepu w Warszawie, gdzie ktoś by mnie normalnie obsłużył.
Rozumiem, że rynek trudny bo sprzedaż internetowa obniża marże itd ale chyba gdzieś są jeszcze miejsca, gdzie fachowiec pomoże w doborze odpowiedniego sprzętu, zademonstruje go, poświęci klientowi choć odrobinę czasu no i oczywiście weźmie za te usługi rozsądne pieniądze.
Może i ja nie jestem najłatwiejszym klientem, może nie najbardziej zamożnym ale jeśli jedyną poradę jaką słyszę, to że "rzutniki proszę pana to zaczynają się od 14 tysięcy", to chyba ten ktoś ma zbyt dużo klientów (albo za mało mu płacą).

OK koniec moich żalów, wrócę do pytania...
Może ja po prostu nie znam normalnych sklepów w Warszawie. Możecie coś polecić?

Dziękuję
 

dogvlle

New member
WW tej chwili amplituner + zestaw głośników 5.0 + projektor + ekran.
Mam na to przeznaczoną kwotę ok. 9 tyś.
Rozumiem, że nie jest to dużo ale jeszcze nie spotkałem sklepu w Warszawie, gdzie ktoś by mnie normalnie obsłużył.
Rozumiem, że rynek

Po pierwsze, za 9tys bedzie ciezko zlozyc cos sensownego i byc moze dlatego malo kto chce sie tego podjac.Jako taki projektor to 4-5tys zostaje wiec okolo 4tys na cala reszte,czyli typowo marketowy zestaw ala MM czy Euro AGD.

Po drugie,zwykle na tym poziomie cenowym "Klienci" wypytuja sprzedawcow o opinie,chodza na demonstracje i odsluchy,po czym...kupuja na Ceneo albo Skapcu:)

Mysle ze najlepiej bedzie - skoro sprzet jest dla Ciebie i Ty masz z niego byc zadowolony - posiedziec troche w necie i wybrac samemu.Przynajmniej projektor.
Kolumny i amplituner mozesz kupic w markecie,bo za ta kwote kazdy system zagra podobnie.Mozesz wybierac pod katem designu amplitunera czy wykonczenia kolumn,wybierajac sprzet z podstawowymi funkcjami ktore miec powinien.
 

krysss1981

New member
I tak też robię, powoli kompletuję zestaw.

projektor: EPSON EH-TW3200
Amplituner: Yamaha RX-V767
Kolumny (5.0): Jamo S606 HCS3.

W tyłkach się poprzewracało tym sprzedawcom. Ja tam uważam, że mieć przychód 9 tyś. a nie mieć to i tak gra warta świeczki. Jeśli sprzedawca każdego klienta traktuje tak samo, tzn. uważa, że klient zajmie tylko jego czas a potem i tak kupi w internecie to chyba coś jest nie tak.

Mam nadzieję, że to kiedyś znormalnieje.

Dzięki za sugestię,
Pozdrawiam
 

Damixsat

New member
Macie rację i właśnie dlatego wole zakupy w sklepach internetowych,gdzie jest o wiele swobodniej,niższe ceny i milsza obsługa. Nie mówiąc już o tym,że wybór mamy o wiele większy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tyłkach się poprzewracało tym sprzedawcom. Ja tam uważam, że mieć przychód 9 tyś. a nie mieć to i tak gra warta świeczki. Jeśli sprzedawca każdego klienta traktuje tak samo, tzn. uważa, że klient zajmie tylko jego czas a potem i tak kupi w internecie to chyba coś jest nie tak.
Mam nadzieję, że to kiedyś znormalnieje.

Tak niestety jest w PL, zakrawa to na kpine w porownaniu do obslugi np. za granica.
Tam wiecej uwagi otrzyma klient kupujacy aparat fotograficzny za 500zl jak u nas sprzet za 20tys.
Przepasc to malo powiedziane, taka mentalnosc i nic na to nie poradzi, na szczescie powoli sie to zmienia i sa wyjatki. Ludzie ktorzy zabieraja sie za interesy nie moga pojac podstawowych zasad funkcjonowania biznesu szczegolnie w tego typu branzy gdzie przychodza pasjonacji a nie babcie po produkty codziennego uzytku.

Nasmieszniejsze jest to ze niektorym sprzedawca z rzekomo znanych salonow audio trzeba tlumaczyc pewne kwestie co juz jest smieszne bo inaczej tego nazwac nie sposob.
 
Ostatnia edycja:

pav3l

New member
Bez reklam
Po pierwsze, za 9tys bedzie ciezko zlozyc cos sensownego i byc moze dlatego malo kto chce sie tego podjac.Jako taki projektor to 4-5tys zostaje wiec okolo 4tys na cala reszte,czyli typowo marketowy zestaw ala MM czy Euro AGD.
.

Kolego, rozróżnij kategorie przychód od dochodu, to są dwie rożne kwestie...
Co z tego, ze będę miał przychód 9.000 - jak dana transakcja wygeneruje
Mi stratę....?


Sent from iPhone using Tapatalk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli Ci transakcja wygeneruje strate to warto zastanowic sie nad sensem prowadzenia dzialalnosci, ponadto nic to nie ma wspolnego z tematem i obsluga.
Ja za dobra obsluge czasem wole doplacic nieco wgledem najnizszych cen i dac zarobic sprzedawcy ktory sie stara i zawsze mozna potem na niego liczyc - to juz tak na marginesie.
Ile to ja juz bym pieniedzy zostawil i namowil znajomych na zakup u konkretnego sprzedawcy gdyby tylko mial odpowiednie podejscie, ale niektorzy nie mysla perspektywicznie - ich strata, wybor jest duzy.
 

pav3l

New member
Bez reklam
I tak też robię, powoli kompletuję zestaw.

projektor: EPSON EH-TW3200
Amplituner: Yamaha RX-V767
Kolumny (5.0): Jamo S606 HCS3.

W tyłkach się poprzewracało tym sprzedawcom. Ja tam uważam, że mieć przychód 9 tyś. a nie mieć to i tak gra warta świeczki. Jeśli sprzedawca każdego klienta traktuje tak samo, tzn. uważa, że klient zajmie tylko jego czas a potem i tak kupi w internecie to chyba coś jest nie tak.

Mam nadzieję, że to kiedyś znormalnieje.

Dzięki za sugestię,
Pozdrawiam

Mi chodziło o ta kwestie. Przychód to nie dochód....jak koszt zakupu dla sprzedawcy jest np. 10 tpln, to nigdy nie puści nic za 9 tpln....


Sent from iPhone using Tapatalk
 

vitek

New member
Tak niestety jest w PL, zakrawa to na kpine w porownaniu do obslugi np. za granica.
Tam wiecej uwagi otrzyma klient kupujacy aparat fotograficzny za 500zl jak u nas sprzet za 20tys.
Może i otrzyma uwagę, ale informacje na temat sprzętu już niekoniecznie.

Moim standardowym pytaniem nieodmiennie wprowadzającym sprzedawców w popłoch jest prośba o pokazanie pilota. Okazuje się że pilota do sprzętu który stoi na półce nigdy nie ma, albo wręcz przeciwnie, sprzedawca ma pod ladą baterię pilotów i zero pojęcia który jest właściwy.

Nasmieszniejsze jest to ze niektorym sprzedawca z rzekomo znanych salonow audio trzeba tlumaczyc pewne kwestie co juz jest smieszne bo inaczej tego nazwac nie sposob.
Dokładnie o tym mówię, i jest to jak najbardziej powszechne także za granicą. W Polsce sprzedawcy wydają się być bardziej kumaci, ale często mają irytującą skłonność do przesadnej elokwencji czyli tzw. wciskania kitu
 

bluray

Banned
Ideał sprzedawcy:
- pasjonat,
- pensja 1000 zł na śmieciowej umowie,
- UCHO !!!!
- wieloletnie doświadczenie.
Życzę powodzenia w poszukiwaniu.
 
Do góry