Składane kompy

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nigdzie nie ma tematu poświęconego dla składaków :- ) więc pomyślałem sobie, że założę i będziemy mogli się dzielić swoim doświadczeniem w tym zakresie.
A, że składam kompa to może macie propozycje fajną na obudowę do kompa do tego co dzisiaj przyszło, oczywiscie obudowa dla młodzieży :):






 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To chyba temat strikte pod Armaniga hehe.. :)

Fajna obudowe mial armanig na sprzedaz.

Monitor, troche d. dales trzebabylo kupic 34" w 21:9 jak dla mnie najlepsze proporcje.

Dyski jakie?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niewątpliwie jest w tym dobry, bo się tym interesuje.. ja tylko umiem złożyć komp :- ) KOlego to dla dzieciaka .. jak to się mówi na rozwalenie .. :) będzie starsze to wtedy coś fajnego się kupi.. za rok podobno ma wejść PS 5 to jeszcze tą zabawkę kupię i na razie starczy .. zresztą trzeba się uczyć, a nie grać.. :) jak będą starsze to będą grać o ile będzie mieć czas, Tata jest starszy i mało gra bo czasu nie ma :) śmieję się , ze pogram jak będę na emeryturze.. wtedy sobie kupię taki monitor jak ostatnio z Armanigiem rozmawialiśmy. I wtedy poszaleje tylko dobre okulary będę pewnie musiał sobie kupić :)

Dysk Seagate 1 TB
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo - 10 lat ma dziecko :) nie kupię takiego monitora, tv kupię w przyszłym roku do konsoli to jak coś to będzie można kompa podłączyć pod tv. Ten, który ma - 32 cale oddam do domu dziecka, a kupię ze 40 cali i do konsoli wystarczy. Na razie jest dosyć rozsądne i gra na tyle na ile się jej pozwala.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Ale lolek kupił chyba 1060 3GB. Ja młodemu kupiłem też 1060 ale 6GB i łupie w najnowsze gry na 42" lcd FHD. Klawiaturę ma tą samą co Ty na zdjęciu. :) Tragiczna jest czcionka na klawiszach.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie to jest 1060, nie kupiłbym dziecku 10 letniemu 1080 :- ) Ja mam swoje zasady przede wszystkim ma się uczyć.. Za kilka lat pożyjemy, zobaczymy, a wtedy konkretny kupię komputer.. o ile w szkole będzie dobrze :- ) Na razie dobija PS 3.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Słuchajcie, a są obudowy, które są większe na szer., a na wysokość byłyby niższe od takiej standardowej obudowy?

Rabit dokładnie to jest 3 gigowa karta .... jak wystarczy na 3-4 lata to spoko, potem mówię w zależności od tego jak nauka będzie szła to się kupi już coś fajnego.. A jak wyjdzie PS 5 to kupię + tv ze 40 cali, a PS 3 na szrot poleci.. i to musi starczyć ..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Poszukam jutro może coś się znajdzie, a jak nie to coś z tych normalnych się kupi..

MKa 11 ta by była fajna :) pasuje do biurka..
 

MKa11

New member
Ten "wynalazek" jest nawet dość sensowny. Ja swego czasu chciałem zrobić HTPC do segmentu audio, nawet zmieniarkę CD Denona kupiłem, żeby wybebeszyć flaki i wstawić tam kompa, ale projekt upadł z braku najpierw czasu, potem weny ;)
 
R

Repugnant.

Guest
ja wlasnie jestem na etapie przemyslen poskladania kompa ale takiego ktory bez problemu poradzi sobie z filmami 4k bo opcje sa dwie albo taki komp albo wymiana bluraya
 

DrWredman

Active member
Fajnie, że powstał ten wątek. Mogę coś tam doradzić bo sporo kompów dla siebie i rodziny złożyłem.

Jeśli chodzi o obudowę, to gdzie ma ona stać? Biurko czy pod biurkiem?
Jeśli pod biurkiem to kup taką, która ma wyjścia USB i AV w górnej części.
Jeśli na biurku to może być jakaś taka co ma wyjścia z przodu.
Widzę, że płyta jest micro ATX więc mini tower wystarczy.

Ważna rzecz - pamięć RAM.
W instrukcji MSI powinieneś mieć listę dedykowanych pamięci, sprawdzonych dla tej płyty.
Czyli tzw QVL (Qualifying Vendor List).
Kup dokładnie takie jak tam są wypisane. Gwarantuje to znacznie większą stabilność komputera.

Można się pokusić o dysk SSD 250 GB i zainstalować tam system. Aczkolwiek jestem już zwolennikiem tylko dysków SSD. Wiem, że są drogie ale sam wolałbym 500 GB SSD niż 1TB HDD.
Dla ważnych plików i tak trzeba robić zewnętrzny backup.

Powodzenia w zakupach :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Mój syn miał PS2,3,4 ale teraz gra tylko na kompie. Mówi że wygodniej (nie dotyczy FIFY 18). Ja tam się nie znam. Kupiłem kompa, bo chciałem zagrać w Dirta na PS4, ale co się okazało, kierownica PS3 (Logitech Driving Force GT) nie współgra z PS4. Chciał mnie szlak trafić, ale kupiłem kompa i jesteśmy z moim młodszym zadowoleni. :)
 

DrWredman

Active member
Mój syn miał PS2,3,4 ale teraz gra tylko na kompie. Mówi że wygodniej (nie dotyczy FIFY 18). Ja tam się nie znam. Kupiłem kompa, bo chciałem zagrać w Dirta na PS4, ale co się okazało, kierownica PS3 (Logitech Driving Force GT) nie współgra z PS4. Chciał mnie szlak trafić, ale kupiłem kompa i jesteśmy z moim młodszym zadowoleni. :)

U mnie też było ciśnienie na PS4 i teraz leży odłogiem. Komp chodzi w zaciszu pokoju nastolatka, a konsola zbiera kurz w salonie. Był też pomysł aby i konsola poszła do pokoju ale na razie brak tam TV więc byłby problem z dźwiękiem. Ale jak widać wystarczy mu jak sobie odpali jedną z 4-ech gierek raz w miesiącu na TV.
Muszę przyznać, że PS3 była bardziej grywalna ze względu na kontrolery ruchowe.
G27 też opchnąłem bo nie działa z PS4. Powoli skłaniamy się ku G29 bo F1 lub DIRT na big screen w 5.1 to byłaby bajka :)
 
Do góry