skalowanie

asoz

New member
Witam,
nie wiem dokładnie gdzie umieścić to pytanko a więc umieszczam je tutaj.
Przymierzam się do kupna TV. Dokładniej Pioneer'a 720p z G8 bądź poczekam
i jakiegoś 1080p z G9. Do tego zamierzam kupić jeszcze między innymi amplituner. Są takie ze skalowniem do 1080p jak i bez skalowania wogóle. Czy to skalowanie coś daje i czy obraz jest zdecydowanie lepszy np.
na Pioneer'ze AX2AH który posiada upscaling 1080p a np.
Pioneer'ze LX70 który nie posiada skalownia wogóle.

W takim razie czy przy wyborze amplitunera bądź DVD czy Blu-ray warto zwracać uwagę na upscaling ?
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Przykład może nie na amplitunerze ale na ps3. Wczoraj kolega pokazał mi możliwości ps3. Okazało się że ps3 ma możliwośc upscalingu do 1080p np. plyt dvd czy divix'ów. Odpaliliśmy 300 w divix oraz epoke lodowcową w dvd po czym porównaliśmy sygnał orginalny i ten upscalowany. Różnica była mocno zauważalna, nawet divix się wygładził. Obraz na duzy + przy upscalingu. Jak będe kupował ampli to tylko z upscalingiem i Tobie również to polecam. Ta funkcja jest już coraz bardziej popularna więc nie powinieneś miec problemu ze znalezieniem ampli z ta funkcja a jak Ci się nie spodoba to zawsze możesz ją wyłączyc w co i tak wątpie.

Sprawdziłem w manualu LX70 upscaluje do 1080p.

pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Jeśli myślisz o wielkości 42" Pioneera - to możesz się rozczarować - brakiem modeli w kolejnej genracji albo spadkiem ich jakości.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=21197&page=7
2. W audio jeśli naprawdę chcesz siebie zaskoczyć to w tej klasie / poczytaj również opinie na innych portalach/ lepiej i to znacznie zagra Marantz albo Harman
3. Do skalowanie jeśli marzysz o dobrej jakości nawet słabych filmów służy HD DVD Toshiby. Robi to genialnie. Wiele osób które za naszą namową kupiły taki sprzęt są zachwyceni - choć bardzo trudno było ich do tego przekonać :grin:
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Sam szykuje się na ampli vsx-lx60 . Zdaję sobię sprawę, że może to nie by mega najwiekszy odlot ale na pioneerze jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Niebawem będę go słuchał na prezentacji to pewnie opiszę w odpowiednim wątku swoje spostrzeżenia. Co do plazmy to mam czujkę , że te nowe 9g mogą by gorsze(mowa o mniejszych niz 50"). Obecnei kuro jest jak dla mnie naj-jedyne co mnie wstrzymuje od zakupu to chwilowy brak gotówki.
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Ja tam wogóle wzmianek o 42" nie widziałem. Ja się szykuje na LX5090H.
To już taki niezły wypas. Ma full hd 300GB i co najważniejsze cena:
3500Eur to nie dużo jak za taki telewizor Co do dźwięku Pioneer'a naprawdęnie nie ma się do czego przyczepić. Pioneery AirStudio znacznie różnią się od tych zwykłych i mam nadzieję że zdajesz sobie z tego sprawę i mówimy totaj o serii LX. Naprawdę dźwięk jest super ( a słyszałem inne) i nie chce innego. No i jeszcze design.

Aha i jakie wejście/wyjście ma ten amplituner (LX70)
HDMI 1.3a czi 1.3? wogóle czym one się różnią.
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
Nie potrafię tego znaleźc w manualu, ale pamiętam że jest hdmi 1.3 (choc moge się myslic)i nie wiem jaka jest różnica między 1.3 a 1.3a.
 

asoz

New member
Gdzieś na Azjatyckich stronach pisze że 1.3a ale tam spzęt może się różnić.
Chociaż lepiej żeby nie bo to z chyba jest lepsze.
 

Brzozak

New member
Czy od kwietnia pojawiło się może jakieś inne urządzenie konkurujące z w/w Toshibą? Chodzi mi o kwestię - kupić dvd/nagrywarkę ze skalowaniem do 1080, czy BR który będzie dobrze skalował tradycyjne płyty DVD? Nie mam w planach kupowania całej kolekcji swoich filmów w nowym formacie, zależy mi na jak najlepszej jakości odtwarzania tradycyjnych płyt DVD. Do stereo będę używał swojego starego DVD. Z góry dziękuję za sugestie.
 
Do góry