Skalowanie w 2 krokach

fazo

New member
Zakładając że odtwarzacz i wyświetlacz posiadają dokładnie takie same skalery, to czy skalowanie w odtwaraczu do 720p a potem w wyświetlaczu do 1080p da lepszy efekt niz skalowanie od razu do 1080p w jednym z urządzeń? Zadaje to pytanie ponieważ skalując obraz w programach graficznych lepszy efekt daje skalowanie stopniowe. Wiem że obraz ruchomy to inna bajka i efekt może być odwrotny od zamierzonego.
 

leotdi

New member
fazo napisał:
Zakładając że odtwarzacz i wyświetlacz posiadają dokładnie takie same skalery, to czy skalowanie w odtwaraczu do 720p a potem w wyświetlaczu do 1080p da lepszy efekt niz skalowanie od razu do 1080p w jednym z urządzeń? Zadaje to pytanie ponieważ skalując obraz w programach graficznych lepszy efekt daje skalowanie stopniowe. Wiem że obraz ruchomy to inna bajka i efekt może być odwrotny od zamierzonego.

najlepszy efekt daje (ale tylko b.dobry!) skaler zainstalowany u źródła sygnału. Jeśli jest to BD, to lepiej skorzystać z tego skalera. Jestem pelen podziwu w przypadku odtwarzanych płyt DVD a skalowanych do 1080p przez BDP-LX71. Takie stopniowanie skalowania ... tu BD tam TV ... nigdy nie będzie dobrem rozwiązaniem. Tak uważam.

A programy graficzne - to nie ta dziedzina, nie ma tu NIC do rzeczy.
 

fazo

New member
Pobieżny test wykazał brak różnicy (HQV w BD i projektorze). Efektem ubocznym przestawienia playera w 720p jest to że skaluje tak wszystko nawet BD.
 
Do góry