Skalowanie, skalery itp.

gradiso

New member
Witam,
Panowie potrzebuje, aby ktoś z Was nakreślił w prostych słowach to zagadnienie.
Duzo pisze się ostatnio właśnie o tym skalowaniu w ampli. Nie zagłębiam się już w szczegóły typu 720p, 1080i itp.
Waże tylko czy dobrze rozumiem? A mianowicie kupuję ampli ze skalerem podłączam do niego po HDMI Cyfrę+ (Philips HD) lub inny tuner HD i całość do TV też po HDMI i co dalej. Możemy liczyć na kanałach SD na jakąś poprawę jakości (oczywiście nie chodzi tu o jakieś cudowne uzdrowienia), czy jest wogóle jakaś różnica na plus lub może minus?
Lub inaczej- odtwarzacz DVD do ampli po komponencie a ampli po HDMI lub komponencie do np. plazmy?
Jak to wygląda w praktyce? Nie chodzi mi o suche dane z katalogu. Testowaliście na "sobie"? Czy to raczej katalogowy bajerek?:D
A może coś pokręciłem? Myslę, że wielu z nas chętnie o tym poczyta, hę może przejrzy na oczy bo wiemy sami (chociaż się do tego nie zawsze przyznajemy), że często patrzy się nie na to co potrzebne i jakie praktyczne parametry tylko na to jak długa jest lista z danymi technicznymi i ile ma rubryk, a większości bajerków nigdy nie wykorzystamy.
A i jeszcze jedno. Konkretnie ampli Harman Kardon. Czy podłączając do niego 2 urządzenia po HDMI i wychodząc na tv, amplituner aby przepuścić sygnał musi pracować czy nie? W stanie czuwania przepuszcza jakiś sygnał działa np. jak zwykły trójnik?

Pozdr
Darek
 

qura12

Member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o podłączanie dvd przez amplituner po hdmi, to nie ma różnicy czy podłączysz bezpośrednio do tv czy przez amp bo dvd samo w sobie ma skaler, nie wiem jak jest w przypadku cyfry (miałem doczynienia tylko ze zwykłym dekoderem, bez hdmi) ale dekoder chyba też ma swój upscaler i sytłacja jest taka sama jak w przypadku dvd, a co drugiego pytania to na 100% amplituner będzie musiał być włączony a nie w stanie wstrzymania
 
Do góry