Skalowanie BD50 vs. Denon 1930

mlapaj

New member
W drodze jest już BD50. Zobaczę, porownam i wyjaję się na forum.

Całość pójdzie do Panasonica PT2000 na 100" ramowy matt white 1.0. A jak będzie źle, to wstawię OPPO.
 

DZ_R

New member
Skalowanie Denon 2500 vs 1930 vs 2930 vs BD50?

A jak dobre jest skalowanie w Denonie 2500 w porównaniu do: Denona 1930, Denona 2930, Panasonica BD50?
Skoro ma on w środku kości Panasonica, to czy ma ten sam układ skalujący co BD50?
 

mobor

Banned
Niestety 2500 wypada kiepsko w skalowaniu DVD /podobnie jak BD30 i 50/. Kiepsko też radzi sobie jako odtwarzacz wszelkiej maści audio /poniewaz dzwiek leci via HDMI/
Z tego wzgledu 2930 bije na głowę 2500 pod każdym możliwym względem

- jako player audio /ma sekcję audio out/
- czyta DVD-A
-czyta SACD
- ma Denon Link
- ma optical oraz coax
- posiada o wiele lepszy skaler obrazu

2500 może wiec byc tylko uzupełnienien 2930 w charakterze odtwarzania BluRay. Całą reszte lepiej zostawić 2930. A jesli ktos nie ma 2930- powinien pomyslec o 3800 choć... tam również nie jest różowo
Kupując 3800 wyjdziemy gorzej /ilosć odczytywanych formatów, mozliwości połączeń/niż oddzielnie 2930 i 2500 a pieniadze te same
 

ra74

New member
Przypadkiem natrafiłem na ten wątek - wytłumaczcie mi
Jeżeli tv pionner ma podobno bdb scaler to czy czy dobry scaler w dvd dużo zmieni ?
Dalej amplituner hk 255 podobno też ma nienajgorszy scaler ale z tego ale co widzę kosztuje niewiele więcej niż wzmiankowane dvd denona więc musieli włożyć dużo tańszy scaler
 

DZ_R

New member
Hej, Mobor - na taki zestaw Denon 2930 + Denon 2500BT, to niestety mnie nie stać...
A czy jest coś w miarę dobrego, ale do około 3000zł? Do oglądania zarówno DVD jak i BluRay-ów. W moim przypadku jakość audio będzie praktycznie bez znaczenia.
 

mobor

Banned
Wiem że to troche grosza. Najlepiej kupic jednak 2500 ...Oczywiscie przy zalozeniu ze masz amplituner który potrafi przyjmować wszystko przez HDMI, bez tego zakup będzie niecelowy. Nie twierdzę ze skalowanie na 2500 jest kiepskie tylko ze 2930 zrobi to lepiej :)
Wszystkoz alezy od profilu oglądania tzn na co najbardziej sie nastawiasz.

- jesli na Blu Ray i trochę DVD - bierz 2500
- jeśli na DVD+ muzyka- 2930 /ostatnio potaniał/

W przedziale cenowym do 3 tys zł nie widzę innego poważnego zawodnika- poza Panasonic'iem 50 /jesli ktoś nie chce wydawać 3000zł za Denona moze kupić to samo w plastikowej wersji znacznie taniej/
 

p0is0n

New member
zgadzam sie z Moborem w calej rozciaglosci.
Mam 2930 juz od jakiegos czasu i uwazam, ze jest to swietny klocek, a jego implementacja Reona VX-50 wyjatkowo udana ( porownujac np do Onkyo 905, ktore stoi u mnie pod nim:)).Dla mnie, jego jedyna wada jest slaba obsluga DivX(nie czyta napisow z zewnetrznych plikow) - reszta bez zastrzezen.
Z drugiej strony, nie nalezy popadac w nadmierna euforie i jesli ktos nie widzi roznicy miedzy HD a skalowanym DVD z niewielkiej odleglosci (np 3m), to powinien wpisac wizyte u okulisty w kalendarz spotkan ;-)
 
Do góry