Skalery w Onkyo i Denon

Henko

New member
Mam pytanko do drogich kolegów. Chcę kupić ampli i DVD , czy DVD musi posiadać skaler jak jest on już w amplitunerze? i odwrotnie czy jak mam skaler w DVD to jest zbyteczny w ampli ? Mój dylemat czy np. Onkyo 674 i 504 czy
604 i 504 lub 674 i 404 to samo do denona 2307 plus odtwarzacz bez skalera czy odwrotnie ?
 

lapt

New member
Najlepiej jak jest skaler w obu urządzeniach (możesz wybrać który lepszy)ale większa korzyść jest jak masz upscaler w ampli bo możesz podłączyć wiele źródeł obrazu i wszystkie skalować do wyjścia cyfrowego i jednym kablem podłączyć do TV.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Jeżeli skaler jest w obu urządzeniach (DVD i ampli) to po upskalowaniu przez DVD sygnał przechodzi niezmieniony przez ampli.
Uważam, że nie ważne gdzie jest skaler, ważne żeby był porządny. Nie jakieś Zorany tylko "nastajaszczaja" Faroudja 2310 lub wyżej.

W Twoim przypadku brałbym 674 + 504 (budżet) lub...
2807 + 1930 (wypas).
 

Henko

New member
Dzięki Fatman za odpowiedź, - jako full wypas proponujesz Denona 2807 + 1930
a jak sie ma zestaw Denon 2307 + 1930 w stosunku do budzetowej propozycji Onkyo którą zaproponowałeś ?
A jeszcze jedno czy ktoś słuchał lub wie jak to zagra z kolumnami
B&W CDM 7SE ? - bo takie mam przy stereo i chcę resztę dokupić do kina domowego ? Jakieś sugestie co do kompletu ?
 
Ostatnia edycja:

j23

New member
denon 2807 i kiss dp600 oraz "n"

Mam denona 2807 i kissa dp600 oraz telewizję "N". Niestety ani kiss ani nbox nie "dogadują" się z telewizorem philips 32pf9830 przez hdmi. W kissie mogę oglądać tylko płyty niekodowane.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Najwyraźniej KISS nie jest zgodny z HDCP. N-ka być może również, gdyż sporo już napisano na temat problemów z HDMI w N-ce.

Meandry technologii. Można kota dostać od tych zabezpieczeń i innych wynalazków. :?

ArtS :)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Dzięki j23. cenna wiadomość o braku współpracy N-ki z 2807. Przymierzałem sie do tego ampli.

@Henko
2307 od 2807 różni sie tylko tym, że nie ma de-interlacera. Jak dla mnie to nie ma większego znaczenia bo ze zwykłej TV i tak podajesz sygnał progresywny 576p nawet z prymitywnej nagrywarki (jak np. moja :D ).
Z B&W słuchałem Denona 2106. To były chyba 603. Jak dla mnie zbyt metaliczna góra a ponieważ słucham w wiekszości jazzu i klasyki to piasek na górze mi przeszkadza troszkę. Bardzo surowy dźwięk mają te kolumny. Surowy - w sensie ostry, brzytwiasty. Nie każdemu to odpowiada.

Ależ ja nie zaproponowałem żadnej "budżetowej propozycji Onkyo". Napisałem w tym sensie, że jak masz mniej kasy - bierz Onkyo. Ja mam Onkyo i na dźwięku nie jestem absolutnie zawiedziony. Ten ampli - ojciec całej serii "6" (a w zasadzie drugie pokolenie, bo ojcem był 600E) brzmi (i waży) bardzo solidnie. Polecam brzmienie, również w stereo. 674 słuchałem z KEF-ami, Dali Concept6, Dali 2.8. Brzmi bardzo dobrze... tylko te problemy z podpięciem N-ki po HDMI...:(

Pozdr,
 

j23

New member
jużdziała hdmi w denonie 2807 z n i c+

Chciałbym poinformować, że po zmianie oprogramowania na n-boxie działa już podłączenie go przez denona 2807 (hdmi). Działa również philips hd z cyfry+. Sprawdzałem podłączenie na telewizorze philips 32pf9830 zarówno dvi jaki hdmi
 

gregorp

New member
Henko napisał:
Dzięki Fatman za odpowiedź, - jako full wypas proponujesz Denona 2807 + 1930
a jak sie ma zestaw Denon 2307 + 1930 w stosunku do budzetowej propozycji Onkyo którą zaproponowałeś ?
A jeszcze jedno czy ktoś słuchał lub wie jak to zagra z kolumnami
B&W CDM 7SE ? - bo takie mam przy stereo i chcę resztę dokupić do kina domowego ? Jakieś sugestie co do kompletu ?

Generalnie jestem zdania że Denon ładnie się "zgrywa" z B&W.
Słuchałem AVR-4306 na XT, na 603 i na 803 i moim zdaniem była bajka.
Natomiast nie wiem jak zagra 2307 pod względem mocowym.
 

kamon

New member
Przemcio73 napisał:
Witam. Chyba jednak najlepszym rozwiązaniem jest sam skaler w amplitunerze. Natomiast to robi niemałe wrażenie: 10 bitowy profesjonalny skaler DVDO Professional do 1080p:D Cena tego sprzętu też niczego sobie - http://www.denon.pl/site/frames_main.php?main=prod&ver=&MID=3&sub=1&action=detail&Pid=268.
pozdrawiam

W tym sprzecie jest procesor Optix tylko bez HQV. Bardzo dobry processor, a cena znosna.

http://www.denon.pl/site/frames_main.php?main=prod&ver=&MID=3&sub=1&action=detail&Pid=293
 

lukassk

New member
oczywiscie ze ma HQV tylko procesor w DVD 2930 jest inny bo on uzywa Reon a DVD 3930 uzywa troche bardziej zaaawansowanego i poteznejszego Realta znanego chociazby z Topowego DVD-A1XVA
 

Phalanx

New member
lapt napisał:
Najlepiej jak jest skaler w obu urządzeniach (możesz wybrać który lepszy)ale większa korzyść jest jak masz upscaler w ampli bo możesz podłączyć wiele źródeł obrazu i wszystkie skalować do wyjścia cyfrowego i jednym kablem podłączyć do TV.

Zamierzałem złożyć sobie zestaw Onkyo 504 + 404, mam już LCD 42" i zamierzam dokupić Humaxa do TV Sat. Teraz pytanie - czy jest możliwe (a jak jest - czy to ma sens) podłączenie sygnału z tunera sat do ampli i dopiero do LCD? A jeśli jest to możliwe, to czy sygnał z humaxa po przejściu przez skaler poprawiłby się wyraźnie czy jakkolwiek ?

Jak rozumiem, wyjście z onkyo do LCD szło by po componencie. Z humaxa do LCD szło by po HDMI. Zapewne są róznice w obrazie - porównawczo - po HDMI i Component. Czy więc tę różnicę przysłoniłoby przepuszczenie go przez skaler w Amplitunerze ? (cały czas zakładam że z tunera do ampli obraz puszczę - tego nie wiem i stąd cały wywód :))

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Phalanx

New member
No dobrze - ale mnie interesuje czy jest coś czym mógłbym jeszcze poprawić sygnał z tunera sat, czy może to w ogóle nie będzie potrzebne przy zastosowaniu humaxa ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry