Siny XH9XXX i brak 5.1 na wyjściu

garibaldi

Member
Witajcie

Mam od niedawna Sony KE-65xh9096 z 2021r. podpiętego do kina domowego Yamaha A1080 (jeden z nowych modeli). Poprzednio miałem leciwego samsunga F8500. Na TV mam netflixa, hbo. Dźwięk podpięty hdmi ARC do ampli. Niestety nie mogę uzyskać dźwięku 5.1 Amplituner ma detekcje sygnału i z TV przychodzi stereo. Nie ma znaczenia czy z TV do ampli leci hdmi arc czy optyczne. Format PCM. Podpięty BluRay bezpośrednio do Yamahy działa prawidłowo i widzi sygnał na hdmi 5.1. Jakieś sugestie jak to podłączyć by działało ???
 

emdzy

New member
Hej. Mam ten sam TV. Puszcza dzwięk na 5.1 i atmosa, ale...
Upewnij się że kabel z TV wychodzi z portu ARC do ampli. Z tego co pamiętam 2 lub 3 port hdmi obsługuje eARC (ARC).
Dodatkowo w ustawieniach dzwięku masz opcję automat lub wyłącz na eARC. (domyślnie ustawiony na wyłącz) spróbuj tutaj przełączyć. U mnie po włączeniu trbu eARC automat czasem nie słyszę nic na soundbarze. I nie wiem od czego to zależy....
 

emdzy

New member
nie. tylko hdmi. sytuacja dziwna, nie wiem od czego zależy. czasem dźwięk jest. czasem nie ma....pomaga wyłączenie z prądy i podłączenie. nie resetowałem jeszcze telewizora do ustawień fabrycznych po aktualizacji softu...chyba mnie to czeka

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry