siła i jakość sygnału

tomekow

New member
witam i z góry życzę wesołych świąt ;)
Pytanko: Zabrałem się za instalkę n-ki i po 5minutach miałem siłę 99% oraz jakość +/- 72%. Jakiekolwiek ruchy lewo/prawo pogorszały ten parametr. Czy przy sile 99% jest sens kręcić talerzem góra/dół i potem szukać lepszej jakości ?
Kanały HD są super, reszta(większość) żenująca - TVN24, TVN i cała reszta jakością nie odbiega od kablówki którą miałem.....
 

Rodrik_AR

New member
U mnie jakość jest najczęściej na poziomie 60% a siła stale pow. 90%
Odbiór kanałów HD jest SUPER a SD zadowalający.
Mam porównanie z podłączonym równolegle (SAT Quad + antena od polsatu) cyfrowym Polsatem (Samsung)
Obraz z „N” na kanałach porównywalnych (szczególnie TVP1 i TVP2) jest zdecydowanie lepszy co mnie bardzo cieszy gdyż umowa z Polsat kończy mi się w maju i nie chyba nie będę jej przedłużał.
Nie wiem czym ta różnica w jakości jest spowodowana ale jest ona mocno widoczna.
Filmy na jedynce i dwójce oglądam teraz z przyjemnością. Oczywiście daleko im do jakości HD ale naprawdę nie jest źle.
Nbox recorder mam podłączony kablem HDMI Profigold do telewizora Pioneer 508XD
Rozdzielczość do kanałów SD ustawiam w nbox (szkoda, że nie można tego dokonać z pilota) na 576i a do HD na 1080i Na takich parametrach odbiór jest najlepszy.
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Wi
tomekow napisał:
witam i z góry życzę wesołych świąt ;)
Pytanko: Zabrałem się za instalkę n-ki i po 5minutach miałem siłę 99% oraz jakość +/- 72%. Jakiekolwiek ruchy lewo/prawo pogorszały ten parametr. Czy przy sile 99% jest sens kręcić talerzem góra/dół i potem szukać lepszej jakości ?
Kanały HD są super, reszta(większość) żenująca - TVN24, TVN i cała reszta jakością nie odbiega od kablówki którą miałem.....
Witam
Jeżeli masz możliwośc regulacji i poprawiena parametru jakości, to warto go polepszyc chociażby z powodu pogarszających się warunków pogodowych (śnieg, duże opady deszczu) może byc duża strata sygnału.Następują wtedy zakłucenia i zaniki szczególnie kanałów HD.Możesz też skręcając konwerter w uchwycie w odwrotną stronę ruchu zegara uzyskac lepsze parametry.
 
Do góry