Siesta, Monitor Audio bx5 czy STX FX-300??

mxw2

Member
Witam,
stoję przed dylematem kupna głośników i amplitunera. Amplitunery nad którymi się zastanawiam to:

H/K AVR 255 - lepszy do stereo, ale się nadmiernie grzeje, brak obsługi hdmi 1.4 ale pewnie soft uaktualni kiedyś do 1.4 ponadto design wydaje mi się gorszy i brak paru wyjść na przodzie.

Onkyo tx sr608 - gorszy w stereo ale chyba design mi bardziej odpowiada ponadto 1.4hdmi i wyjścia na froncie.

Który waszym zdaniem lepszy??

A kolumny 2frontowe narazie do nich które już po wielu opiniach bym wybrał do kwoty 2000zł to:

Tonsil Siesta
Monitor Audio bx5
Stx FX-300


Które waszym zdaniem najlepsze do którego ampka?? W przyszłości dokupie 5.1 narazie skupiam się na tym.

Do tego zestawu jeszcze wybrałem Bluray PANASONIC DMP-BDT110 z zastosowaniem do odtwarzania mkv i filmów bluray odczytywanych prosto z dysku przenośnego 500gb w trybie ntfs tylko nie wiem czy obsługuje takie pamięci przenośne
Filmy BD byłyby w folderach jak na płytach orginalnych czy ten odtwarzacz sobie poradzi z ich otworzeniem prosto z dysku 500gb??

Dzięki za odp
 

mxw2

Member
Póki nie będę mieć kasy na głośniki 5.1 to narazie stereo ale w większości do filmów jednak będzie mi służyć; więc stereo lepsze w H/K mnie jakoś nie przekonuje i pytanie jak wygląda system 5.1 w porównaniu tych 2 amplitunerów? Jakie kolumny by najlepiej pasowały.
A muzyki jak już słucham to dance, techno, rock, gotyk, czasem elektroniczna, pop, raegge, rap amerykański-coś ala step up.

Pokój póki co niewielki 12m^2 ale oczywiście za jakies 2lata się to zmieni a kupno takiego sprzętu już musi być przyszłościowe że ma zagrać także w salonie 45m^2.
 

BD

Member
Bez reklam
stx-a nie sluchalem ale bx6 konkretnie u mnie w polaczeniu z 905 sprawuje sie wysmienicie w stereo i w kinie wiec szczerze polecam MA......
 

adamllca

New member
Bez reklam
przyszlosciowo to Hk255 do 45m2 moze sie troche spocic , duza powierzchnia do naglosnienia ,ale popieram kolege BD - Monitor Audio pieknie gra i dobrze sie zgrywa z HK-sluchalem stereo wlasnie w takim polaczeniu
 

mxw2

Member
Ale słuchał ktoś przynajmniej dwóch z wymienionych kolumn i moglby chociaż jakies dwie ze sobą porównać.
Bo tak naprawdę słuchałem o wszystkich tych kolumnach pochlebne opinie i bardziej interesują mnie różnice w mocy, jakości dźwięku na małej i pełnej mocy itp. Bo obojętnie który zestaw bym kupił pewnie i tak byłbym zadowolony ale właśnie chodzi mi o jakies porównanie jeśli ktoś miał doczynienia z tym sprzętem.

I jakieś różnice miedzy amplitunerami w systemie 5.1?
 

don111

Banned
Pokój póki co niewielki 12m^2 ale oczywiście za jakies 2lata się to zmieni a kupno takiego sprzętu już musi być przyszłościowe że ma zagrać także w salonie 45m^2.
nie ma takich kolumn co zagrają dobrze i w 12m i w 45m
BX6 jak na takie dosyć spore podłogówki są jednak bardzo ustawne (zwłaszcza z zatkanymi bas refleksami) więc jeśli nie chcesz rozwiązania tymczasowego (mniejsze kolumny) to są one sensowną opcją
 
Do góry