Sieciowy odtwarzacz multimediów z backupem RAID 1 poszukiwany

witekc

New member
Nie wiem czy taki sprzęt istnieje, więc pytam. Nie wiem też jak go szukać, trochę poprzerzucałem wątki na forum, ale nie znalazłem. Możliwe jednak że nie dość skrupulatnie szukałem i jeśli tak to przepraszam za zamieszanie. :blagam:


Otóż chodzi mi o niezależny odtwarzacz wszelkich plików multimedialnych, które mam na kompie, który to odtwarzacz podłączę kablem HDMI do mojego TV (Samsung PS50B650 - fajnie by było gdyby jeszcze dało się do sterowania tego odtwarzacza wykorzystać pilota od TV żeby bytów nie mnożyć) i będę mógł oglądać zarówno stare AVI jak i nowe MKV, także z napisami. Do tego wyświetlanie zdjęć i granie mp3. Na razie proste i takich sprzętów jest sporo. Ale ja bym chciał jeszcze mieć backup redundantny (coś ala WD My Book World Edition) z macierzą RAID 1. Oczywiście połączenie bezprzewodowe, żebym nie musiał martwić się robieniem kopii. Ja wiem że WDMBWE może niby serwować multimedia przez DLNA, ale z tym podobno jest niestety słabo. Brak przewijania, brak napisów. Ewentualnie można wgrać jakiś zhakowany firmware, ale to i tak nie załatwia wszystkiego.
No a ja bym chciał jakieś dobre i niekoniecznie drogie rozwiązanie, które umożliwi mi i dowolne i wygodne odtwarzanie multimediów, którymi będę zarządzał przez WiFi i ewentualnie USB oraz zapewni bezpieczną i automatyczną kopię danych.
Czy jest takie urządzenie czy też muszę kupić dwa niezależne i potraktować WDMB jako backup i podłączyć go do jakiegoś dodatkowego serwera multimediów?
Dodam, że rozważam zakup XBOX 360, jeśli to cokolwiek zmienia (XBOX chyba może być serwerem multimediów, ale nie wiem jak wszechstronny jest).

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi w temacie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry