Sieciowe systemy muzyczne, głośniki aktywne czy mikrowieża?

jarpo

Member
[FONT=&quot]Szukałem głośników aktywnych do laptopa i smartfona. Chodziło mi o słuchanie muzyki w formatach flac i mp3. To miało być rozwiązanie tymczasowe do czasu zakupu jakiejś wieży. Dziś przeglądałem troszkę Internet i zainteresowałem się sieciowymi odtwarzaczami. Gdy trafiłem na urządzenia DENON CEOL N9 i DENON CEOL Piccolo N4. stwierdziłem, że tego właśnie mi potrzeba. Mógłbym już oczywiście na tym poprzestać, ale jak znam życie na DENONIE świat się nie kończy. W związku z tym mam pytanie o konkurencyjne produkty. Chciałbym je porównać pod względem technicznym i cenowym. Pytanie zasadnicze. Jak faktycznie grają te urządzenia? Jak wypadają w porównaniu z dobrymi mikrowieżami?[/FONT]

[FONT=&quot]Muzyka będzie odtwarzana w pomieszczeniu o wymiarach 3m x 4m. [/FONT][FONT=&quot]W zasadzie odsłuchiwany (tłuste mp3 i pliki flac) będzie każdy rodzaj muzyki z przewagą utworów rockowych. [/FONT]

[FONT=&quot]Ch[FONT=&quot]odzi mi też po głowie [/FONT][/FONT] Hi-Fi Philips Fidelio A9
Jak to wszystko wygląda w praktyce?
 
Ostatnia edycja:

jarpo

Member
Posłuchaj JBL L16 i L8, zobaczysz co taki głośnik może potrafić :)

[FONT=&quot]Nie bardzo mam gdzie posłuchać. Niestety taka prawda. Wyobrażam sobie, że dźwięk może być fantastyczny. Pozostaje jedno ale, przekracza to troszkę mój pułap cenowy i nie wszystkim domownikom podoba się. Mi tak, ale wiadomo, że o gustach nie dyskutuje się. DENON CEOL N9 jest (z głośnikami oczywiście) do kupienia za około 2200zł. Niestety też nie bardzo mam gdzie posłuchać jak gra. DENON ma praktycznie wszystko, o co mi chodziło, łącznie z możliwością odtwarzania płyt, a jak gra? Nie wiem. Wszędzie ma bardzo pochlebne opinie. Czy można go porównać do Yamahy Pianocraft czy podobnie lub lepiej grających sprzętów? [/FONT]
 

mendi190281

New member
Kupiłem tego Denona jakieś 2 miesiące temu i szczerze mogę Ci polecić, naprawdę fajnie gra. Porównywałem z Pianocraftem i bardziej przypadł mi do gustu ten Denon.Gra cieplejszym basem,Yamaha jakby bardziej ostro i szczerze mówiąc to od takiego brzmienia to mnie uszy bolały po paru minutach ale co kto lubi.W większości sklepów ze sprzętem hi-fi sprzedawcy też polecali mi tego Denona ale zastrzegając,że głośniki z zestawu są raczej słabe i liczyłem się z ich wymianą po zakupie ale zostały bo ja osobiście jestem zadowolony.Naprawdę można sobie nawet głośno pograć bez utraty jakości. Ja używam na 12 m2,mam podpięty tv po optyku.Fajna sprawa radio internetowe(nawet nie podłączyłem anteny fm).Ogólnie to potrzebowałem czegoś kompaktowego z dobrym brzmieniem i dużą funkcjonalnością i się nie zawiodłem.Jedyny minus to cena ale coś za coś jak się nie ma miejsca na tradycyjne "klocki".
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
[FONT=&quot]Nie bardzo mam gdzie posłuchać. Niestety taka prawda. Wyobrażam sobie, że dźwięk może być fantastyczny. Pozostaje jedno ale, przekracza to troszkę mój pułap cenowy i nie wszystkim domownikom podoba się. Mi tak, ale wiadomo, że o gustach nie dyskutuje się. DENON CEOL N9 jest (z głośnikami oczywiście) do kupienia za około 2200zł. Niestety też nie bardzo mam gdzie posłuchać jak gra. DENON ma praktycznie wszystko, o co mi chodziło, łącznie z możliwością odtwarzania płyt, a jak gra? Nie wiem. Wszędzie ma bardzo pochlebne opinie. Czy można go porównać do Yamahy Pianocraft czy podobnie lub lepiej grających sprzętów? [/FONT]
JBL L8 podobna cena. :) a jak wymiata
 

jarpo

Member
Postanowiłem, że nie kupię nic w ciemno. Muszę odsłuchać jak grają przy różnej muzyce. Nie wiem jak zakwalifikować te JBL-e. Możemy powiedzieć, ze to jest soundbar? Zwykłe kolumny możemy rozstawić tu mamy zamknięte urządzenie. Jak to brzmi przestrzennie? Co z efektem stereofonicznym? Minus jest też taki, że nie można na nim odtworzyć płyt. Muszę poszukać w Łodzi lub Częstochowie jakiegoś salonu w którym byłyby obydwa urządzenia i posłuchać jak grają. To z pewnością zadecyduje o moim wyborze. DENON spełnia wszystkie moje założenia, ale po przesłuchaniach jakoś dźwięku może zadecydować o wszystkim.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Miałem okazję przez chwilę posłuchać JBL L-16 ale to potrafi zagrać. YT od razu przekopywałem tytułami z pamięci. Fajnie działa clarifi.
 
Do góry