Sieć domowa DLNA

r_p_r

New member
Witam,

planuję stworzyć w domu następującą sieć:

* Laptop,
* Smartphone,
* Telewizor,
* Kino domowe,
* router z podpiętym dyskiem 1TB - tak aby każde z urządzeń będących w sieci miało swobodny dostęp do danych zmagazynowanych na dysku.

Wszystkie urządzenia mają łączyć się przez Wifi (urządzenia mają DLNA).

Nie wiem tylko na jaki router się zdecydować. Jesli stawialiscie podobną sieć to jaki wy zastowaliscie router?

Dziękuje za podpowiedzi, pozdrawiam.
 

voodoopeople

New member
Tanie, dobre i sprawdzone - routery TP-Link. Minimum 150ka np TL-WR743ND lub TL-WR741ND (740ND ma nieodkręcaną antenkę) lub możesz pokusić się o 300kę (do sieci xDSL - kablówki itp. Przy netii, orange itp - szukaj routerów ADSL). Co do serwerów DLNA: mam dwa sprawdzone: serviio i PS3 Media server. Oba ostatnio doczekały się sporych uaktualnień/zmian.
 

r_p_r

New member
Modele TL-WR743ND lub TL-WR741ND nie mają port usb, więc nie mógłbym podłączyć zewnętrznego dysku, więc odpadają...

Bardziej myslałem o czyms z:
1. TP-Link TL-WDR4300
2. D-Link DIR-825
3. Netgear WNDR3700
4. Buffalo WZR-HP-G300NH-EU
5. D-Link DIR-645

Jednak nie mogę się zdecydować.

Jakies sugestie?
 
Witam

Ja także zastanawiam się jaki wybrać router, a dokładnie na jakiego się przesiąść z linksysa wrt54gl v1.1. Prawdopodobnie będzie to tp-link tl-wdr4300, bo ma bardzo dobrą prędkość po wifi, na dodatek ma 2 porty usb. Z tych co zaproponowałeś zainteresował mnie bardzo D-Link DIR-645 ze względu na najlepsze parametry prędkości wifi, zwłaszcza przez 2 ściany mimo, że nie ma zewnętrznej anteny. Za wdr4300 przemawia, że ma 2 standardy wifi (2,4 i 5GHz przyszłościowe)

Pod tym linkiem masz porównanie wg mnie najlepszych routerów z tych co proponowałeś. Zwróć uwagę co mają dodatkowo co może by się Tobie przydało.
 

bluray

Banned
Co do serwerów DLNA;
jakie polecacie ?
I dlaczego.
Bawiłem się w DLNA ale dawno temu, ale pamiętam, że ich fukcjonalność była bardzo zróżnicowana.
Funkcjonalność rozumiana jako dłuuuuuga lista obsługiwanych typów plików AV.
 
Ze względu, że ma tv samsunga to korzystam z samsung pc share manager - prosty, szybki w konfiguracji i jak na razie nie miałem pliku video którego przez ten serwer bym nie mógł puścić.
 

Traper2000

New member
Witam,
ostatnio sporo czasu (i kasy) poświęciłem na DLNA i najbardziej zadowalającym dla mnie rozwiązaniem jest:
- jakiś router z dwiema antenami (ja mam AIRLIVE WN350R)
- serwer ZYXEL NSA310 (ma kieszeń na dysk 3,5", esata i USBx2 a przez DLNA odtwarza avi, mkv i inne łącznie z fullHD)

Mam neostradę 40Mbit, 2 TV samsung z DLNA, kino samsunga oraz komputer i laptop i na wszystkim mam dostęp do serwera.

Żeby wszystko ładnie grało trzeba mieć dobre karty wifi i mi na przykład cięło na wbudowanym wifi w telewizorze (TV na piętrze a router na parterze) ale lepiej umiejscowiłem router i już jest OK.

Najwięcej problemów miałem ze sprzętem tplinka i np. transmitery sieciowe nie zdały egzaminu z tv i kinem natomiast komputer działał OK.
 

r_p_r

New member
Po przeczytaniu masy testów na różnych forach zastanawiam się między 2 modelami - w budżecie do 350PLN, to bezkonkurencyjni liderzy:

TL-WDR4300

lub

Netgear WNDR3700


Netgear wspiera standard DLNA, więc bliżej mi do niego (http://www.netgear.pl/home/products/wirelessrouters/high-performance/WNDR3700.aspx]WNDR3700[/url]).

Używał ktoś tego TL-WDR4300?
 

Traper2000

New member
Po przeczytaniu masy testów na różnych forach zastanawiam się między 2 modelami - w budżecie do 350PLN, to bezkonkurencyjni liderzy:

TL-WDR4300

lub

Netgear WNDR3700


Netgear wspiera standard DLNA, więc bliżej mi do niego (http://www.netgear.pl/home/products/wirelessrouters/high-performance/WNDR3700.aspx]WNDR3700[/url]).

Używał ktoś tego TL-WDR4300?

Witaj,
zwróć uwagę, że netgear nie ma anteny zewnętrznej co w przypadku mieszkania wielopoziomowego może ograniczyć HD przez DLNA a tplink chyba wcale nie ma DLNA.
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po przeczytaniu masy testów na różnych forach zastanawiam się między 2 modelami - w budżecie do 350PLN, to bezkonkurencyjni liderzy:

TL-WDR4300

lub

Netgear WNDR3700


Netgear wspiera standard DLNA, więc bliżej mi do niego (http://www.netgear.pl/home/products/wirelessrouters/high-performance/WNDR3700.aspx]WNDR3700[/url]).

Używał ktoś tego TL-WDR4300?

za podobną cenę brałbym Netgeara, używam od 1,5 roku WNDR3700 v2 jako prosty serwer plików i DLNA w konfiguracji z 2 laptopami, PC "skrzynkowym", amplitunerem z DLNA i Arivka HDPlayerem, kompy po WIFI, a reszta kabel z routera do switcha 1Gbit i dalej do ampli i Arivki, filmy muzyka, radio internetowe chodzą super, żadnych skoków czy "zrywania"
pozdrawiam
 

mrbabaloo

New member
Hej,
czy może ktoś mi pomóc w temacie zbudowania sieci ?
Mam tv Samsung UE 46C6500, do niego chcę zakupić Edimax EW-7718UN 300Mbps Wireless 802.11n, łączący się z siecią z routera Dlink dir 655 a do rutera planuję dokupić dysk WD 2TB MyBook Live LAN DLNA Multimedia Xbox360 PS3 .
Czy dobrze kombinuję?
Jeśli hardware jest ok czy będę potrzebować jakiś software?
Dziękuję za podpowiedź
 

frodo79

New member
Witam,

Czy może ktoś napisać jak, co i z czym podłączyć aby stworzyć sieć wifi z dostępem do wspólnego dysku? Jakie dodatkowe urządzenia będą mi potrzebne?
Urządzenie jakie posiadam i chcę ze soba połączyć to: TV Sony FullHD, Ampli Denon 1611, Blu Ray Samsung c5500, laptop.

Dzięki za pomoc.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
@r_p_r, WNDR3700 wersja na Broadcomie do którego można wgrać Tomato.

@frodo79, Jaki usługodawca i prędkość internetu, jaki posiadasz sprzęt sieciowy modem, router - producent/model. W komputerze jaką kartę sieciową masz - model. Ile pokoi, pięter, powierzchni ma mieszkanie. Pokaż rysunek umieszczając wszystkie urządzenia na nim. Ile możesz przeznaczyć pieniędzy.
 

pawelwsc

New member
Witam, ja postawiłem siec na routerze Asusa RT-AC68U jest szybki i ma usb3.0. Do niego podłaczyłem dysk zewnętrzny Segate Backup Plus 1TB. TV Samsung UE40B7000 połączyłem kablem z routerem. Niestety mam problem z DLNA, ponieważ na tv nie moge wykryc i wyświetlac filmow, zdjec itp. nie wiem jak to ogarnac.
 

mariocieszyn

New member
Na asusie musisz skonfigurować media serwer określić ścieżkę do udostępnionych plików. Ja mam Asus RT-N65U i wszystko działa ok nawet filmy po 30GB po wi-fi idą płynnie.
 

pawelwsc

New member
Dzieki za podpowiedź, ale gdzie szukać tego media serwer? Mam skonfigurowane AiCloud, w zakładce Aplikacja USB skonfigurowane AiDisk i Servers Center. DLNA dałem na ON. TV nic nie widzi, ani po DLNA, ani dysku, routera. Internet działa, jakieś tam widżety działają, ale co tu zrobić żeby móc odtwarzać udostępnione pliki z dysku zewnętrznego?

Pozdrawiam
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Zaktualizuj firmware.
Dysk widnieje w: General -> Network Map -> USB Disk Status? Jaki masz system plików na nim, ile partycji. Dla testu sformatuj go na np. NTFS i umieść bez katalogu w głównym drzewie po jednym pliku multimedialnym: jpg, avi, mp3 - sprawdź czy TV wykryje.
Włącz serwer DLNA: General -> USB application -> Server Center -> Media Server: Enable DLNA Media Server - On
https://www.youtube.com/watch?v=yFFcxhmR8qQ&hd=1
Jak nie będzie widział TV plików z dysku to:
Media server directory - wskaż katalog

Komputer widzi serwer DLNA, oraz pliki przez np. windows media player?
 
Ostatnia edycja:
Do góry