Siec domowa czy moze niekoniecznie

nielot

Member
Od pewnego czasu zastanawiam sie nad optymalnym rozwiazaniem kwestii zgrania wszystkich urzdzen w salonie i ulatwienia sobie zycia. Jestem na etapie przedzakupowych rozwazan. Tzn obecnie funkcjonuje z PCetem i amplitunerem (przy czym ten ostatni bedzie niebawem wymieniany na Onkyo 609).
Chodzi mi glownie o rozwizanie kwestii ogladania plikow .mkv na TV ktorego też na razie nie ma. Zakladam jednak ze bedzie to jakis z Samsungow z DLNA. Mój dylemat polega na wyborze sensownej opcji owego odtwarzania. Jako ze jesk zdaje sie kilka opcji to poprosze Was o rozwiniecie tematu. Moze pomozecie w wyborze finalnym. I tak:

Opcja 1 - kupuje NASa na ktorym laduja filmy. TV sobie te filmy odtworzy po sieci. Niby proste ale gdzies mi sie obilo o uszy ze sa czasem problemy z przesylaniem napisow po DLNA. Przynajmniej w QNAPach ktore to sa w kregu mojego zainteresowania. Dodatkowo rozwiazanie nie tanie bo sam NAS to 600 zl i do tego jakis dysk 2TB czyli powiedzmy finalnie zamykam sie w 1000. Tutaj dodatkowym zyskiem jest odtwarzanie muzyki po DLNA przez Onkyo.

Opcja 2 - kupuje 2,5 calowy dysk zewnetrzny i biegam miedzy komputerem i TV przepinajac ciagle ow cud techniki :)

Opcja 3 - kupuje 3,5 calowy dysk i patrz opcja 2 + targam za dyskiem dodatkowy kabel od zasilania

Opcja 4 - kupuje jakis odtwrzacz multimedialny. I tu najwiecej watpliwosci. Bo chyba i tak musialbym miec zewnetrzny dysk żeby odtworzyc film przez tajie urzadzenie. No chyba ze sa odtwarzacze ktore po podpieciu do routera i sieci moga odtworzyc filmy z udostepnionego dysku w PeCecie - minusem jest tu koniecznosc uruchumienia PeCeta za kadym razem gdy chcemy cos obejrzec. A w tym wypadku po co player skoro mozna mies to samo podpinajac PeCeta bezposrednio do TV?


Co do samego odtwarzania to intereseuje mnie obecnie jedynie dvix oraz mkv takze zdaje sie ze wiekszosc TV Samsunga sobie z tym radzi. Z napisami w formacie txt rowniez stad opcja z playarem najmniej mnie przekonuje. Po prostu wydaje mi sie ze nie ma tu zadnego zysku w stosunku do PC podpietego do TV. Ale bede wdzieczny za ewentualne sprostowanie.

Dodam też ze przestrzenie i okablowanie nie sa tu problemem poniewaz caly sprzet znajduje sie wtym samym pomieszczeniu.

Bede wdzieczny za rozwiniecie tematu i jakies sugestie.
 
Do góry