SharpLC40 LE705

jarowo

New member
Witam, zakupiłem taki TV jak w temacie i mam podłączony do kablówki aster pod dekoder motorole SD na kablu EURO i niestety ale nie jestem zadowolony z obrazu, jest mało ostry, napisy poszarpane. Po podłączeniu TV bezpośrednio do kabla bez dekodera tak naprawdę niewiele się rożni. Teraz mam pytanie czy warto wymienic na dekoder z HDMI, serwisanci twierdzą ze jakość sygnału się nie zmieni.A moze ja coś mam źle w TV ustawione. Z góry dziękuje za pomoc.
 

PurpleViolet

New member
albo wina aster albo telewizora, u mnie z dachowej anteny obraz super nawet po analogu.
wepnij zwykłą antenę dachową przestaw na DTV wyszukaj kanały i sprawdź jak na naziemnej cyfrowej śmiga, w opcjach zaawansowanych masz ponadto pomiar siły sygnału i jakość (dla trybu cyfrowego DTV)
 

squirrel_

New member
to ciekawych masz serwisantów... :) Ja byłem tak niezadowolony z tego telewizora że aż chciałem go oddać ale w międzyczasie wymieniłem stary dekoder cyfry który podłączałem przez euro (identyczne wady obrazu jakie Ty opisałeś) na dekoder HD i podłączenie przez HDMI. Jakość obrazu bardzo wyraźnie się polepszyła i na programach które nadają lepszej jakości obraz np Canal+ lub Planete jest już na 5. Daję 5 choć wiem że czeka mnie jeszcze wymiana kabla antenowego i dokładniejsze ustawienie anteny które pogarsza obraz.
Ba! Gdy miałem stary dekoder to obraz tvp1 lub tvp2 ze zwykłej anteny był lepszy niż z satelity a dodam że nie mieszkam zaraz przy nadajniku.

Pamiętaj że teraz na tym telewizorze bardzo łatwo dostrzeżesz jakość obrazu poszczególnych stacji. Jednych praktycznie nie da się oglądać a inne aż się chce!

Moje doświadczenie jest związane z satelitą a nie z kablówką ale śmiem twierdzić że to przestarzały (produkcyjnie) kabel euro jest powodem takiego a nie innego obrazu.

Telewizor jest bardzo chwalony za odtwarzanie sygnału niskiej rozdzielczości (SD) a można się o tym łatwo przekonać puszczając z komputera zwykły film divix który jest przecież rozciągany 3-krotnie a obraz jest całkiem niezły.
No i obowiązkowo odpal sobie coś w HD :)
I jeszcze kalibracja ekranu obowiązkowa.
 
Ostatnia edycja:

squirrel_

New member
Witam. Wykonaj kalibrację obrazu.
Pozdrawiam,:)

Niestety tego czego opisał autor kalibracja nie usunie. Wiem bo miałem ten sam problem i najpierw bawiłem się kalibracją. Dopiero wymiana kabla (dekodera) euro na hdmi pomogła.
Choć trochę na przekór mojej opinii dodam że puszczałem film z dvd przez euro i wszystko było w miarę ok...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. wymień tuner na cyfrowy
2. podłącz po dhmi
3. podłącz dobrym kablem
4. telewizor wymaga kalibracji
i będzie super :blagam:
 

jarowo

New member
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Postaram się wszystkie rady zrealizować ale zastanawia mnie tylko kalibracja, gdzie z tym problemem uderzyć w W-wie?
 

pedro1

New member
Spróbuj takich ustawień
OPC: Off
Backlight -8
Brightness 0
Color: 0
Tint: 0
Sharpness 0
Color temperature Low
Active contrast Off
Film mode Auto
DNR Off
100 Hz On/Off
RGB
• R gain (LO): -1
• G gain (LO): +2
• B gain (LO): -6
• R gain (H): -6
• G gain (H): +8
• B gain (H): -15

Każdy telewizor powinien być kalibrowany indywidualnie , bo są minimalne różnice między nimi , ale może będzie lepiej niż teraz.

Tu masz test swojego :arrow: Sharp LE705 review - FlatpanelsHD
 

PurpleViolet

New member
Spróbuj takich ustawień
OPC: Off
Backlight -8
Brightness 0
Color: 0
Tint: 0
Sharpness 0
Color temperature Low
Active contrast Off
Film mode Auto
DNR Off
100 Hz On/Off
RGB
• R gain (LO): -1
• G gain (LO): +2
• B gain (LO): -6
• R gain (H): -6
• G gain (H): +8
• B gain (H): -15

Każdy telewizor powinien być kalibrowany indywidualnie , bo są minimalne różnice między nimi , ale może będzie lepiej niż teraz.

Tu masz test swojego :arrow: Sharp LE705 review - FlatpanelsHD

Film mode Auto - nie ma opcji AUTO
 
Ostatnia edycja:
Do góry