Sharp XL2 - Exclusive Photo's, info.

km1963

New member
Bez reklam
Hawkmoon napisał:
heh... kiki też coś wspomniał o obsuwie, ale miałem nadzieję że nie aż takiej... wrrr... i tak w obecnej sytuacji poczekam chyba do stycznia, ale nie lubię takiego sztucznego nakręcania popytu (wielkie halo że już się produkuje a potem wyczekiwanie)

wspólczuje Ci po przegranej licytacji ale to widoczny znak aby nabyć XL2 ( lub inny )

osobiście wkurza mnie troszkę inny aspekt z XL2 a mianowicie był pozycjonowany niżej od HD1 a wygląda ( na papierowych parametrach ) iż wcale nie musi być gorszy a napewno będzie tańszy ( oczywiście taki marketing z przesuwaniem daty dostępności modelu może irytować i zniechęcać ale jak porównuje go z Sony to powiem że i tak się poprawił - rok temu przy okazji XD1 tylko fanatycy Sharpa coś wiedzieli i w mediach nie było go wcale ) i czy "wodotryski" będą warte różnicy w cenie "zobaczymy jak zobaczymy"

Wypchną XL1 i HD1 ( z pseudo nagrodą ale jak ładnie wygląda na bilbordach - nie ma gwiazdki za co ) to pojawi się XL2

Pozdrawiam
 

Hawkmoon

New member
km1963 napisał:
wspólczuje Ci po przegranej licytacji ale to widoczny znak aby nabyć XL2 ( lub inny )

osobiście wkurza mnie troszkę inny aspekt z XL2 a mianowicie był pozycjonowany niżej od HD1 a wygląda ( na papierowych parametrach ) iż wcale nie musi być gorszy a napewno będzie tańszy ( oczywiście taki marketing z przesuwaniem daty dostępności modelu może irytować i zniechęcać ale jak porównuje go z Sony to powiem że i tak się poprawił - rok temu przy okazji XD1 tylko fanatycy Sharpa coś wiedzieli i w mediach nie było go wcale ) i czy "wodotryski" będą warte różnicy w cenie "zobaczymy jak zobaczymy"

Wypchną XL1 i HD1 ( z pseudo nagrodą ale jak ładnie wygląda na bilbordach - nie ma gwiazdki za co ) to pojawi się XL2

Pozdrawiam

heh, głos rozsądku. No faktycznie, masz rację że wszystko się wyjaśni jak go zobaczymy, ale choć kusi suchą specyfikacją, to nie wiem czy wytrzymam do lutego (kiedy pewnie najwcześiej będzie w pełni dostępny). Jeśli pojawi się jakaś fajna aukcja to pewnie nie wytrzymam :p:p:p

PS: ar2 macie może już jakieś plany co do następnej aukcji lub promocji, czy na razie nic nie słychać???
 

km1963

New member
Bez reklam
Hawkmoon napisał:
to nie wiem czy wytrzymam do lutego (kiedy pewnie najwcześiej będzie w pełni dostępny). Jeśli pojawi się jakaś fajna aukcja to pewnie nie wytrzymam :p:p:p

Chcialem kupić coś topowego ale przekonałem się iż należy poczekać (a w przypadku Sharpa aż się dwa modele połączą :p ) około pól roku aż cena spadnie a spokojne oczekiwanie umila mi Panas 32 lx 700:D ( może to jest rozwiązanie )
pozdrawiam
 

Hawkmoon

New member
ja niestety męczę się z 21" lg crt sprzed ery węgla kopanego :p:p:p Więc na porządny tv czekam jak na zbawienie. A szkoda mi wydawać 2k na byle jaki tv 32" skoro mam w planach kupić coś 46-52".

A jak cena xl2 będzie wygórowana, to kupię xl1 - no chyba, że wyjdą jakieś wielkie różnice między nimi (TruD HD na przykład) ale wątpię. Jeśli będą się różnić jednym gniazdem hdmi i wydumanymi statystykami to chyba odpuszczę xl2, ale do tego czasu jeszcze daleko... strasznie daleko :(:(:(:(. Może więc jednak powinienem przełamać opory wobec tylnej projekcji i pomyśleć o tym jvc 58" HD.... ech... trudne jest życie staruszka.....
 

arosek22

New member
Hawkmoon napisał:
ja niestety męczę się z 21" lg crt sprzed ery węgla kopanego :p:p:p Więc na porządny tv czekam jak na zbawienie. A szkoda mi wydawać 2k na byle jaki tv 32" skoro mam w planach kupić coś 46-52".

Widze, ze jedziemy na tym samym wózki i z takimi samymi CTRkami :)
 

km1963

New member
Bez reklam
Hawkmoon napisał:
ja niestety męczę się z 21" lg crt sprzed ery węgla kopanego :p:p:p Więc na porządny tv czekam jak na zbawienie. A szkoda mi wydawać 2k na byle jaki tv 32" skoro mam w planach kupić coś 46-52".

A jak cena xl2 będzie wygórowana, to kupię xl1 - no chyba, że wyjdą jakieś wielkie różnice między nimi (TruD HD na przykład) ale wątpię. Jeśli będą się różnić jednym gniazdem hdmi i wydumanymi statystykami to chyba odpuszczę xl2, ale do tego czasu jeszcze daleko... strasznie daleko :(:(:(:(. Może więc jednak powinienem przełamać opory wobec tylnej projekcji i pomyśleć o tym jvc 58" HD.... ech... trudne jest życie staruszka.....

Jesteś dokładnie w tym samym miejcu w którym ja byłem rok temu czyli stary 12 letni CRT Panasa konieczność zmiany , nowe technologie nie wszystko wiedziałem bo nie wszystko widziałem a chciałem juz mieć ,
sprzedażowy marketing na forach podbija nastrój i postanawiam kupić nie czekając aż cena się ureguluje ( przepłacam ) ale jestem zadowolony ( w końcu wywaliłem kawał kasy :rolleyes: ) bo kupiłem najlepszy TV na lata ale (co to :confused: ) jest info że niedługo będzie lepszy ;)
A mój co z nim zrobić przecież miał być najlepszy ( a tu technologia nie dopracowana i ma drobne niedoskonałości ) i w zapowiadanym ma lepiej grać SD ( to ważne mało jest przekazu HD )

Korzystam z możliwości i oddaje swój na przeczekanie kupując Panasa i z duuuużym dystansem patrzę na nowe " nowinki " czekając by w zakładanej na początku kwocie zmieścić ten co już mam i topowy który będzie ( ale kiedy :( )
Optymistycznie za około pół roku ( na IFie nie pokazano nowinek poza LED to wygląda na kres rozwoju LCD -ale nie jestem z branży i mogę się mylić - alternatywą jak dla mnie może być tylko KURO )

Jak widzisz jeszcze trudniejsze jest życie kataryniarza w poście:D :D

Pozdrawiam
 

Hawkmoon

New member
hehe nom... ja już od pół roku się zbieram - na początku plazma panasa 50 py była dla mnie wymarzona - ale poczytałem trochę i tak w zasadzie zmieniłem zapatrywania na lcd sharpa, ze względu na ilość zadowolonych klientów... chcę doczekać xl2, choćby po to aby ceny xl1 zeszły na nieco niższy poziom (jak to się stało z xd), a jeśli się okaże że jednak warto dopłacić za xl2 to może dozbieram. xd nie chcę brać bo nie ma 100 Hz, więc odpada, choć też naczytałem się sporo dobrego na jego temat... cóż... nie pozostaje nic innego jak się uzbroić w cierpliwość, ewentualnie liczyć na jakąś fajną okazję w klubie, żeby móc potrzymać kolejnego tv następne paręnaście lat :p
 

km1963

New member
Bez reklam
Hawkmoon napisał:
hehe nom... ja już od pół roku się zbieram - na początku plazma panasa 50 py była dla mnie wymarzona - ale poczytałem trochę i tak w zasadzie zmieniłem zapatrywania na lcd sharpa, ze względu na ilość zadowolonych klientów... chcę doczekać xl2, choćby po to aby ceny xl1 zeszły na nieco niższy poziom (jak to się stało z xd), a jeśli się okaże że jednak warto dopłacić za xl2 to może dozbieram. xd nie chcę brać bo nie ma 100 Hz, więc odpada, choć też naczytałem się sporo dobrego na jego temat... cóż... nie pozostaje nic innego jak się uzbroić w cierpliwość, ewentualnie liczyć na jakąś fajną okazję w klubie, żeby móc potrzymać kolejnego tv następne paręnaście lat :p

I tu się pochwalę :D do zakupu wymarzonego TV przygotowywałem się ponad rok a mój wybór padł właśnie na 46XD1 i jak wspominałem mimo pewnych niedoskonałości nadal uwarzam go ( nie widziałem XL1 ) za najlepszy TV na naszym rynku ( mimo najgorszego marketingu )

Podzielam Twoje spojrzenie na 100 Hz to musi być a oczekiwanie na stabilizację cenową to krok we właściwym kierunku

Jestem za Sharpem bo widziałem jak gra a następne modele mogą być tylko lepsze ( choć pozycjonowanie modeli i ich wyposażenie jest moim zdaniem niewłaściwe ) i czekam na ten flagowy TV choć taka Toshiba i Samsung z LED zapowiadają się ciekawie

Plazma KURO robi wrażenie ale będąc na oficjalnej prezentacji obraz mnie nie powalił ( pózniej okazało się że TV nie były ustawione optymalnie - może Full to zmieni ) a ja lubię ostry obraz i zdecydowane kolory stąd LCD ( przynajmniej do tej chwili )

I też mam nadzieję kupić na TV na długie lata:)

pozdrawiam
 

d.karolik

New member
Mam ten sam problem

Już chciałem kupować SHARP-a 46XL1 ale żona doradza mi aby poczekać do lutego,może ceny troche "ochłoną" albo właśnie tak jak koledzy myślą ,może coś nowszego.Sam niewiem co mam robić?
Pozdrawiam .

P.S.
A człowiek już by chciał mieć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
d.karolik - będziesz w lutym dokładnie w tym samym miejscu co obecnie. Wjadą nowe modele i znów będzisz czekał aż spadną. ważne żeby obraz Ci odpowiadał z własnego sygnału. To zabezpiecza Ci prezentacja.
 

d.karolik

New member
KIKI-masz racje , takie czekanie to błądzenie w koło . Można czekać i czekać a nowe modele zawsze wychodziły i będą wychodzić i nikt z nas tego nie zmieni.Lecz mimo wszystko i tak musze troche poczekać wypadły inne wydatki.Więdz przez jakiś czas oglądanie będzie uprzyjemniał stary dobry (kiedyś) CRT 32" THOMSON 16:9, ale może już niedługo.
Pozdrawiam wszystkich.
P.S
KIKI dzięki za doradzenie w sprawie wyboru TV.
 

km1963

New member
Bez reklam
kiki napisał:
d.karolik - będziesz w lutym dokładnie w tym samym miejscu co obecnie. Wjadą nowe modele i znów będzisz czekał aż spadną.

Kiki delikatnie mówiąc to przesadziłeś z tymi nowymi modelami w lutym ( będąc na If-ie wiesz że nie pokazano żadnych rewolucji -a już szczególnie w Sharpie - no może poza ledami w Samsungu i wąską ramką w Toshiba :D )
następne modele u nas za rok ( na IFA )

pozdrawiam
 

dasiu

New member
Witam . Też przymierzam się do zakupu lcd sharpa xl146'' od prawie roku i co i nic bo jak już ma dojść do zakupu to pojawia się coś nowego i człowiek czeka aż trochę stanieją.Dla chcących już go mieć w domu jest on dostępny na www.skąpiec.pl . A tak a propo jeżeli posiada on od xl1 o 30% mniej części to jakim kosztem czy nie przejawi to się ogółnie gorszymi parametrami '' choć technologia idzie do przodu'' . I jeszcze jedno czy ktoś już wie czym on się różni od xl1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp pokazał najwięcej nowości
seria X 20 - od 32 " -pierwszy full hd w tej wielkosci
seria XL2 - w różnych rozmiarach
Modeel 108" -jedyny na swiecie w sprzedaży - taki rozmiar
seria HD1 - z tunerem HD i nagrywarka
Pokazał też prototypy cienkich modeli 2 cm - produkcja od 2009
oraz modele z Japonii - te na wejściu.

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15793
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15532
Pamiętaj też o rozdzielczości 4 mln i kontraście 1.000.000:1


dasiu
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14711 -
tu masz zdjęcia i porównania
ale pamiętaj o:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16051
 

jankes15

New member
no właśnie KIKI kiedy będziesz je miał, w jakich cenach no i kiedy testy???
:hmm:
ostatnio się uzależniłem od tego:D
już nie mogę się doczekać kiedy kupie moj nowy TV:D
ale nie chciałbym aby okazało się że kupie XD1E a Ty napiszesz, że XL2 to mega giga wypas i że zdecydowanie warto dopłacić, czy też kupić troche mnijeszy w tej cenie:eek:k:
 

jtd

New member
Bez reklam
Ale XL2 to bedzie supermega wypas z innej galaktyki, telewizor ktory wyprzedzi o lata swietlne inne, takie przynajmniej kraza plotki po Toruniu.
 

audiorek

New member
I co SHARP jednym pociągieciem zabije kurą znoszącą złote jajka. Mnie małżonka kazała wrescie kupić , bo żyje się raz A zeby mniej bolało w związku z wyscigiem technologii wybrałem 46XD1. Kupiłem u Kikiego ( przy okazji polecam, to co piszą inni o jego kompetencji to prawda - Polecam ) i pierwsze wrażenia przy sygnale SD są zaskakująco pozytywne. A co dopiero będzie przy HD ?.
 

trops55

Member
audiorek napisał:
I co SHARP jednym pociągieciem zabije kurą znoszącą złote jajka. Mnie małżonka kazała wrescie kupić , bo żyje się raz A zeby mniej bolało w związku z wyscigiem technologii wybrałem 46XD1. Kupiłem u Kikiego ( przy okazji polecam, to co piszą inni o jego kompetencji to prawda - Polecam ) i pierwsze wrażenia przy sygnale SD są zaskakująco pozytywne. A co dopiero będzie przy HD ?.

Szkoda, że na sygnale SD nie porównałeś XD1E z Philipsem z funkcją Pixel Plus.

Philips bije Sharpa na głowę - lepszy kontrast ,ostrość i ta super

szczegółowość . Mając Sharpa 46 XD1E też sądziłem, że obraz SD jest super.

Na sygnale HD jakość wyświetlanego obrazu była porównywalna.
 
Do góry