Sharp-Sony-Samsung

mystic

New member
czago napisał:
Masz bardzo tanie źródło płyt z filmami na Blu-ray. W najtańszym sklepie jaki znalazłem kosztują średnio 110 zł :(. Ale za to czyste BD-R są już po mniej niż 50 zł :) . A jeśli chodzi o Sony S500 to być może jednak czyta zdjęcia i materiał HD nagrany na BD-R - Binbim o tym wprost nie napisał.
Ale nawet jeśli Twoje najczarniejsze domysły się sprawdzą to, jak napisał Dio, warto wstrzymać się do pojawienia u nas 550-tki.
W sieci Empik i MM filmy BD masz za 99 zł. zajrzyj na allegro to kupisz za 90.
BD-R i owszem dostaniesz za 50 zł ale tylko 25GB, a powiedz które wydania zajmują tak małą pojemność, zważywszy na wchodzący niebawem profil 1.1. Większość wydań na tą chwilę cirka 40GB. Tak czy siak na teraz, nie warto wydawać kilku tysięcy, bo mogą okazać się to pieniądze wywalone w błoto. Jak ktoś nie musi kupować niech nie kupuje, jak chce się cieszyć super jakością filmów BD, najrozsądniejszym wyjściem jest samsung BD-P1400 za ok. 900 zł, frajda wielka za nieduże pieniądze, ale to tylko moje zdanie, nie każdy musi się zgadzać.
Jak w końcu się ceny ustabilizują, a playery będą miały wszystko co mieć powinny i za rozsądne pieniądze, wtedy samsunga wstawię do sypialni, a kupie pełnowartościowy player, na którym obejrzę wszystko, od DviX przez foto do BD za nie więcej niż 2k zł.
Czekać można w nieskończoność, zresztą sam wiesz bo jakoś nie możesz się zdecydować by w końcu kupić ten jedyny wymażony wszystkomający TV, bo za chwilę znowu pojawi się nowy lepszy model. Gdybym tak podchodził to do tej pory nie kupił bym TV, a tak przynajmiej od ponad dwóch lat mogę cieszyć się z HD w domu.
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Ja postanowiłem nie czekać i kupić cos zaraz po zakończeniu wojny. wybrałem najtańszą opcję czyli Samsunga 1400. wychodze z założenia, że za 2 lata i tak go wymienię, a wtedy będzie już coś z czego będe mógł być w 100% zadowolony. Na razie jest za mało odtwarzaczy, płyt i użytkowników, zeby dobrze wybrać i przetestować.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
dio z tego co poczytalem w recenzjach o sony s500 to wychodzi na to ze odpalanie plytki trwa tam wieki. niestety nikt nie podaje przykladowych czasow odpalania plytki jakies bd, i np. audio i dvd, niestety!!!! jak widze to informacja nie chca sie tez dzielic uzytkownicy innych bd.ciekawe dlaczego?:)

a i jeszcze mam pytanie czy ten sharp bd hp20 oprocz tego ze dolby true hd dekoduje to moze je wyslac po kablu do amplitunera nie zdekodowane? i jak to jest z DTS HD MA moze wyslac po kablu zeby zdekodowal amplituner czy nie? w recenzjach zagranicznych mozna przeczytac ze skaler dvd dziala tak ze w wielu przypadkach obraz ze zwyklego dvd jest sporo lepszy. czy jakis czy jakis uzytkownik tegoz odtwarzacza moglby sie wypowiedziec?
 

kini0

New member
Bez reklam
Może jestem lamerem w dziedzinie dżwięku wielokanałowego, ale jakoś sobie nie potrafię wyobrazić rozstawienia głośników w układzie 7.1 w blokach, gdzie 99% ludzi kanapę lub też fotel na którym siedzi ma raczej pod ścianą....
IMHO 7.1 ma sens tylko wtedy jeśli mamy SPORO wolnego miejsca za naszymi plecami w czasie seansu....
 
Do góry