Sharp, Samsung a może Philips - POMOCY !!!

kubas4u

New member
Witam,

Potrzebuję pomocy w wyborze TV. Technologie poszły tak do przodu że całkowicie się na nich nie znam, czasem tylko coś google pomaga.

Zastanawiam się mad kupnem jednego następujących TV

SHARP LC40LE830E 3d - OK 3300
Sharp LC-40LE924E - OK 3700
Sharp LC-40LE824 - OK 2900
Sharp LC-40LU824 - OK 3000
Sharp LC-40LU822E - OK 2900
Sharp LC-40LU820E - OK 2700
Sharp 46le820 - OK 3500
-------------------------------------
TV 3D PHILIPS 42PFL7606K/02 - 3200
-------------------------------------
Samsung 3D UE40C7000 - 3000
Samsung UE40D6510 - 3300
-------------------------------------

Cenowo jest między nimi mała różnica... A jaka jest różnica w jakości obrazu, dźwięku i całej specyfikacji. Dodam moje małe wymagania:
- WLAN/LAN - miło by było mieć wigety i przeglądarkę w TV
- Bardzo dobra jakość dźwięku, TV + ampituner
- ekran 40 - 46 cali full HD
- nie koniecznie opcja 3D
- TV bedzie głównie przeznaczony do filmów, podłączenia PC, kanałów HD.

Jeśli ktoś pomoże mi w wyborze lub zaproponuje jakiś inny może model będę bardzo wdzięczny. :)
Dodam że na TV mam MAX 3500 - 4000 zl
 

13FoCuS13

New member
Ja mialem zakupic Samsunga 40D8000 lub Sharpa LE830E i wybralem Sharpa pierwsze cena, drugie po wczytaniu sie w możliwości bardzo mi sie spodobal i jakosc obrazu :) Aczkolwiek w Samsungu mnie kusily te Widgety i bajery ze sterowaniem na Androidzie, lecz ostatecznie sam sobie musisz wytlumaczyc czy to wszystko Ci potrzebne :)
 

siarkopol

New member
To moj pierwszy post tutaj, wiec witam wszystkich. Tak sie sklada, ze tez nosze sie z zamiarem kupna nowego TV i czekam na test, wiec przy okazji pomoge komus innemu. Ok, wiec jesli chodzi o Philipsa to nie znam modelu, za to Samsungi bdb. Oba z nich sa FullHD, oba maja widgety, skype, przegladarke, swietny media player oraz obsluguja dyski w NTFS i idealnia wspolpracuja z serwerami DLNA (streamowanie filmow po sieci, obrazkow itp. - polecam szczegolnie serviio, dziala perfekcyjnie z Samsungami, PS3 itp. posiada profile, portowany jest na windows, linux i chyba nawet macOS). Sharpy maja moze troszke wygodniejsze menu, ale maja 1 powazny problem, nie maja supportu do DTS a Samsungi tak - moga odtwarzac po downmixie na wlasnych nedznych glosnikach, albo przepychaja po optyku czysty sygnal DTS do amplitunera (wersje C i D, B nie maja tego!). Zasadniczo Samsung odtwarza wszystko bez zadnych problemow, rowniez napisy w formatach txt i srt (po DLNA tylko srt), gdyby odtwarzany film z USB mial "plywajace" napisy, to wystarczy je skonwertowac do srt i problem znika. Sharpy z tego co pamietam odtwazaja tylko DolbyDigital (AC3). Samsungi odtwarzaja rowniez streamy w formacie m2ts, wystarczy zmienic rozszezenie na .ts. Przy wyborze Samsunga wolalbym wziac nowszy model z roku 2011 jakim jest D, niz starszy C, ktory jest z roku 2010 - Samsung chetnie wypusza aktualizacje firmware, ale tylko do nowych modeli, sarych uzytkownikow ma zasadniczo w 4ch literach. 3D moim zdaniem nie ma zadnego znaczenia, kiedy przyjda znajomi trzeba by miec komplet 10 okularow, 2 standardowe w zestawie to za malo dla przecietnej polskiej rodziny. Poza tym dluzsze ogladanie 3D powoduje bole glowy, zmeczenie itp. przypadlosci, fajnie sie to oglada na pokazie ale w domu lepiej wlaczyc film w 1080p czy 720p i raczyc sie doskonala jakoscia obrazu. Pozdrawiam.
 

satanica

New member
poczytaj na temat widocznego podswietlenia w rogach (clouding), zebys potem nie byl rozczarowany przy ciemnych scenach jak ci bedzie podswietlenie po oczach dawalo, wybierz taki model, który tego nie ma, no chyba ze ci to nie przeszkadza
 
Do góry