Sharp RD2 - XC1 a moze cos calkiem innego?

gajos

New member
Witam wszystkich.
Stoje przed problemem kupna wlasnego telewizora. Przez ostatnie lata korzystalem z tego co bylo na wyposazeniu mieszkania (14 calowe crt :)) ale idzie przeprowadzka i jakies okno miec trzeba.
Bladzilismy troche po sklepach ale... strata czasu.
Zasugerowal mi ktos LCD Sharpa RD2. 32 lub 37 cali. Przegladalem na www te telewizorki i wpadl mi tez w oko model Full-HD - XD1. 37 cali mozna wyrwac za niewiele wieksze pieniadze niz 37 RD2.
Pytanie czy warto? Ktory bedzie lepszy? W praktyce na ile przyda sie miec to Full-HD? Moze noz-widelec wczesniej wyswieci mi sie matryca niz ktokolwiek zacznie nadawac lub wypuszczac filmy w tym standardzie - w sensownej cenie?

Telewizor ma stanac w srednio naslonecznionym pokoju, stanowisko obesrwatorskie ustawione okolo 4-5 m. od TV.
Sygnal najprawdopodobniej z Aster. Glownie ogladam EuroSport. Do TV podpieta bedzie konsola Nintendo Wii, moze za jakis czas kupie Xbox360 lub PS3. Czasem przypne aparat cyfrowy i laptopa.
Co polecicie? Dlaczego polecicie to a nie cos innego?
Z gory wielkie dzieki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy warunkach które podałeś , powinieneś sięgać po ekran nawet 42"
Dla twojego sygnału kierowałbym się przy ekranach 42" - na Plazmę Pioneera ,plazmę Hitachi 9700 oraz LCD 42 Sharp RD2 lub XD1.
Najmniejsze ekran powienienaś sięgać po 37 " LCD :
Loewe Modus lu Xelos
Sharp RD2
Toshiba 3030D
Samsung M 86/87
Sharp 37 XD1
JVC 37 G 80
=====================
Z pewnością po prezentacji bedziesz super zadowolony.
A przy okazji fajny masz nick - właśnie lecą "Czterej pancerni" na Polsacie
pozdrawiam
 

gajos

New member
Dzieki za szybka odpowiedz, jednak:
podales cala mase roznych modeli. Ktory z nich polecisz? Bo chyba jednak maja jakies wieksze roznice niz producent i nazwa?
Co do plazmy to sa chyba znacznie bardziej pradozerne od LCD? O cenie nawet nie wspomne... Nie stac mnie na telewizor 42 cale. Wiec pozostalbym przy 37 calach.
Nie ma wlasciwie roznicy miedzy RD2 a XD1? Bo polecasz oba. Jakie wiec faktyczne znaczenie ma Full-HD czy HD-Ready?
Przegladajac w sklepach rozne TV, TVP2 na kazdym jednym telewizorze wygladal po prostu porazajaco paskudnie. To samo z EuroSportem. Pewnie ma w tym swoj udzial sygnal z jakiegos rozdzielacza czy czegos na 100 telewizorow... Ale jak to faktycznie jest nie wiem.
Zaraz jade przejechac sie do galerii mokotow. Tam maja jakies Loewe.

P.S.
Ta ksywe mam juz od jakichs... 25 lat? Jak rejestrowalem sie na icq (4xxxxxx) bylem pierwszym gajosem ;-)
 

gajos

New member
Ze tak powiem: ... blada. Maja w sklepie Loewe ale tylko jakies topowe i wielkie modele.
Inna sprawa ze ceny tych telewizorow to 10k zl. Kosmicznie przesadzone. Max max dla mnie to powiedzmy 5700.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
max 5700 to

SHARP LC-37RD2 - ok 5600zl
Sharp 37 XD1 - ok 5700zł
JVC 37G80 - ok 5000zl

TOSHIBA -42X3030D - ok 5400zł

ja bym brał wg tej kolejności /100Hz jest jak na razie lepsze niż fullHD - dlatego RD2 przed XD1/

pozd
 
Do góry