Sharp, Philips, Sony czy Panasonic?

ural

New member
Ile razy można pisać - model LX60P NIE JEST HD READY. Model LX60F (wygląda identycznie) jest HD Ready. Model LX60P ma tylko matrycę HD. Nie ma nigdzie na tym telewizorze etykietki HD Ready.
 

konklon

New member
nie mam pewności dlatego szumam- ale z tego co wyczytałem to różnica między P a F jest taka że jeden jest na rynek usa a drugi na rynek europy. ludzie z panasonica piszą że oba mają hdcp mimo, że nie ma naklejki hdready. je wiem tego napewno mam tylko takie informacje- nie kierowałbym się jednak naklejką bo nieraz dużo rzeczy jest opisanych a ich nie ma. w sumie nie wiem- dziwna sprawa.
 

ro-mek

New member
@konklon
Z całym szacunkiem dla Ciebie,kikiego i innych sprzedawców,ale nie liczyłbym na to że ktoś kto w swojej ofercie nie ma tego modelu będzie Ci go polecał,nawet prezentacja tu nic nie załatwi bo będzie bez tego modelu więc dla Ciebie musi on być bee.
Nie dziw się że towarzystwo rzuciło się na Ciebie jak wypowiadasz się o dziadostwie którego pewnie na oczy nie widziałeś,sugerujesz się wypowiedziami obeznanych a @Maku stwierdził że "Obraz chyba był najlepszy".Przez miesiąc użytkowania nie stwierdziłem że on coś ma nie tak z czymś,to bardziej informacja dla @Maku bo Ty tego dziadostwa kupował nie będziesz.
 

wlodar

New member
Nie chce z nikim się kłócić ...ale żaden Philips nigdy nie zwrócił mojej szczególnej uwagi ,a często poruwnuję TV LCD, po prostu przeciętniak . Rozumiem np. SHARP XD1 ,ale to dopiero (na razie) od 37" . Co do 32" to uważam ,że SHARP BV9 odbiera lepiej od każdego Philipsa ,którego miałem przyjemność widzieć . Będą może kiedyś testy to się przekonamy.
 

wlodar

New member
Nie chce z nikim się kłócić ...ale żaden Philips nigdy nie zwrócił mojej szczególnej uwagi ,a często poruwnuję TV LCD, po prostu przeciętniak . Rozumiem np. SHARP XD1 ,ale to dopiero (na razie) od 37" . Co do 32" to uważam ,że SHARP BV9 odbiera lepiej od każdego Philipsa ,którego miałem przyjemność widzieć . Będą może kiedyś testy to się przekonamy.
 

kubaexpress

New member
Moje zdanie na temat tych telewizorów jest takie.Nie opłaca się inwestować w tv typu HD Ready ,ponieważ na zachodzie takie się juz wycofuje ze sprzdaży,pozostaja tylko Full HD. Po drugie wchodzi na rynek nowa technologia - OLED (Organic Light-Emitting Diode) .Na przyszły rok Sony zapowiedziało wyprodukowanie 100tys tv w tej technologii dużo lepszej od PLAZM i LCD.
 

konklon

New member
wlodar- gdyby twój mózg nie był przesiąknięty tak bardzo gniewem może w końcu przeczytałbyś uważnie moją wypowiedź albo zapytał jak nie rozumiesz co miałem na myśli- bo po pierwsze: nie napisałem nic o tym że phillips to dziadostwo ani nie wymieniłem nikogo szczególnego że go ma. chodziło jedynie oto, że często się tak zdaża- bo tak jest- szukam zawsze na podstawie internetowych wypowiedzi ludzi sprzętów różnego rodzaju więc doświadczyłem tego. czy ty jesteś taki czy nie nic mnie to nie interesuje- zapiekliłeś się ogromnie- co nie świadczy o tobie dobrze.
po drugie- napisałem, że nie zauważyłem żeby szczególnie phillips się wyróżniał- w takim razie ty podsumowałeś czy nie ty, że gówno się znam pisząc ogólnikowo. a jedyne co poradziłem to to, żeby wybrać co najlepiej odpowiada a nie oceniać jak ty- to phillips jest najlepszy i basta- takimi stwierdzeniami sam rzucasz cień na swoją nieobiektywność- bo nie może coś takiego istnieć jak- phillips jest najlepszy i basta- bo tak po prostu być nie może. nie chcę nic pisać o tej firmie bo musiałbym długo wymieniać ile sprzętów mi i nie tylko mi się sp.... .

po trzecie- nie jestem sprzedawcą- a sprzedawcę a raczej pasjonata którego opisałem kikiego- ten człowiek ma wszelkiego rodzaju firm TV również phillipsa- i nie zauważyłem żeby polecał panasonica bardziej od czegokolwiek innego- zresztą ja również nie. jak pisałem wcześniej szukam czegoś dla siebie i nie obchodzą mnie stwierdzenia typu- tylko phillips lub tylko panasonic. obchodzą mnie fakty typu ma to i tamto- przyjedź i porównaj. o panasonicu jest spór- piszecie że nie ma hdcp a firma panasonic pisze tutaj na forum że ma. kto ma rację? nie wiem. jaki TV ja wybiorę. nie wiem. ale tacy jak ty jak widzę mi w tym nie pomogą.
 

gatar

Active member
Bez reklam
kubaexpress napisał:
Moje zdanie na temat tych telewizorów jest takie.Nie opłaca się inwestować w tv typu HD Ready ,ponieważ na zachodzie takie się juz wycofuje ze sprzdaży,pozostaja tylko Full HD. Po drugie wchodzi na rynek nowa technologia - OLED (Organic Light-Emitting Diode) .Na przyszły rok Sony zapowiedziało wyprodukowanie 100tys tv w tej technologii dużo lepszej od PLAZM i LCD.
Witaj.
Osobiście nie uważam zakupu TV za inwestycje. Może i na zachodzie się wycofuje te TV, ale w Polsce są inne realia. Tym wejściem OLEDa nie podniecałbym się. Zanim się upowszechni, o ile sie upowszechni to jeszcze upłynie zdecydowanie więcej niz rok. Nie ma co czekać. Jesli Ktoś ma potrzebę zakupu TV teraz to jak go stac niech bierze HD, jeśli nie to pozostaje hd ready. Nieco mnie dziwią i denerwują rady typu...."teraz nie kupuj, poczekaj będzie taniej, będzie nowe". W ten sposób postępując mam znajomego, który od kilku lat kupuje aparat cyfrowy. :D Ale to nie na temat.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Zanim OLED wejdzie tak na dobre tzn zacznie byc robiony przez wszystkie firmy, przejdzie przez wiek niemowlęcy, w którym wychodza wszystkie wady i ceny bedą osiągalne dla nas zwykłych zjadaczy chleba to pewnie minie z 5 lat a to oznacza ze teraz jest dobry moment na kupno tv.
 

ro-mek

New member
@konklon
To raczej Ty się spieniłeś bo mylą Ci się userzy,ja nie widzę w swojej wypowiedzi jakiejś agresji.
Przeczytaj uważnie swój drugi post.Jesteś zdziwiony że ktoś poleca lub wybiera Philipsa,obrażasz mnie i innych użytkowników nie tylko Philipsów twierdząc że każdy chwali swoje dziadostwo,a pewnie tylko Twój wybór będzie słuszny,zresztą chyba jeszcze sam nie wiesz jakie sobie dziadostwo kupisz.
Nie zauważyłem żebym zaatakował @szykard dlatego że proponuje Sony z serii X2000 czy kogoś innego dlatego że na pierwszym miejscu podał TV innej firmy a nie Philipsa,@Maku prosił o opinie więc podałem swoją,nie wyjechałem z tekstem bierz Philipsa bo reszta to dziadostwo,szanuje wybór każdegu użytkownika bo każdy ma inny gust i wybiera to co mu najbardziej odpowiada.
Nie widzę w swoich wypowiedziach tekstu "że gówno się znasz", swoją wypowiedź o Philipsach oparłeś na opiniach przeczytanych i słyszanych a nie na tym co widziałeś na własne oczy.
Z całym szacunkiem dla Ciebie,kikiego i innych sprzedawców.Nie jesteś sprzedawcą tylko potencjalnym klientem tak jak ja byłem,przeglądającym forum w poszukiwaniu TV odpowiedniego dla siebie.Przeglądając dział Philipsa nie znalazłem ani jednej pozytywnej wypowiedzi kikiego na temat Philipsów,zawsze stara się dać delikatnie do zrozumienia że z tym TV jest coś nie tak,jest bee.Kiki w swojej ofercie posiada Philipsa,teraz chyba tylko jeden stary model i napewno np. do @Maku lub innego klienta nie przywiezie na prezentacje żadnego Philipsa którym klient jest zainteresowany bo go poprostu nie ma w swojej ofercie.Ktoś kto jest zainteresowny modelami innych firm tego nie zauważy bo kiki zawsze znajdzie coś dla niego,Philisa może, więc czasem opinie obeznanych nie do końca są obiektywne.
Co do marki Philips to masz pecha,większość sprzętu RTV u mnie w domu jest marki Philips,część użytkowana od dobrych kilku lat i nic nie wymagało żadnej naprawy więc ja z tych produktów jestem jak najbardziej zadowolony.
@wlodar
Ja też się nie chce kłócić ale żaden Sharp 32" nie miał lepszego obrazu od tego Philipsa,nawet Sony z serii 2000 lepiej wypadał od Sharpów,a XD1 to inna liga nie pasująca do tych modeli.Więc każdy ma swoje zdanie i chwali to co ma,co nie znaczy że musi być lepsze od konkurencji,rzecz gustu.
@gatar i Tomek Koko
Macie zupełną rację,można czekać w nieskończoność.Zanim OLED się upowszechni wymyslą coś nowego,lepszego więc trzeba będzie czekać następny rok lub dłużej i tak w kółko,więc jak ktoś jest na kupnie niech kupuje teraz.
Pozdrawiam
 

konklon

New member
ro-mek.

w sumie się z tobą zgadzam. pisząc dzadostwo miałem na myśli kogoś kto z góry mówi że ta firma jest najlepsza. skoro twierdzisz, że masz tv ok i jest ok bo dobrze działa to chyba dobrze- mogą mówić co chcą chyba nie? ja szukam i nie jest powiedziane że nie kupię phillipsa. jeśli mnie będzie na niego stać i spełni moje oczekiwania.... .
tu cię zdziwię- kilka miesięcy temu kupiłem teściom właśnie phillipsa- co prawda kineskop ale działa pięknie ( zupełnie jest za kineskopami chociaż sam szukam lcd- bo mam dość wielkich pudeł). jednak moje dvd i wieża wcale nie z dolnej półki już takie ekstra nie były. tak czy siak nie stawiam na jedną firmę- tylko na coś co mi odpowie. mam dvd panasonica i działa super i ma wszystko. nie znaczy że w takim razie panas to super firma. według mnie nie ma monopolisty.
jeśli sam mi podpowiesz co powinienem kupić napewno wezmę to pod uwagę i bede próbował badać.
pisząc dziadostwo obrażam ludzi? najwyżej sprzęt i przecież w końcu nie napisałem jaka firma- napisałem że żadna nie jest super dobra i super zła- najlepiej wybrać to co się upoluje według własnych potrzeb. i tak się robi. po prostu nie lubię jak ktoś ma coś i chwali to za wszelką cenę a potem idę do niego a okazuje się że to jakieś gówno (piszę tu o koleżance która kupiła nową mini wieżę sony a okazuje się że działa 3 razy gorzej od mojej trzy letniej- nie piszę ani tu o tobie ani o nikim innym tutaj, ale ogólnie, że tacy ludzie są i na wszelki wypadek gdyby ktoś stąd taki był).
sam nie chwalę czegoś co mam a jest gówniane niestety- na przykład gówniany maksymalnie phillips dvd który kupiłem również teściom czy gówniany samsung nagrywarka do komputera). pochwalić za to mogę phillipa kineskopowego o którym wcześniej pisałem... . ale nie o tym forum. zatem szukam dalej i mylisz się- jeśli kupię gówno nie zamierzam go wychwalać- ale dzięki temu forum mam nadzieję kupić coś nie gównianego...
 

pedro1972

New member
ej, dziewczyny ... toczcie tą swoją prywatną wojnę na PW bo tylko zaśmiecacie swoimi postami ten topic ... też jestem świeżak i przed zakupem płaszczaka, ale nie cwaniakuję ... pokory i luzu trochę
 

konklon

New member
pedryl skoro nie cwaniakujesz to po co sie odezwales bez treści i sensu...

co do tematu- porównanie tych modeli jest trochę nierówne- panasonic jest za 3 000 a pozostałe modele za ponad 4 000.
moze zatem przyrównajmy ten sam model panasonica do modelu phillipsa PF5321 oraz phillipsa PF 3321
jak narazie te dwa modele oraz panasonic wymieniony tutaj są moimi typami jeśli chodzi o wybór. więc co z tych trzech?
 
Do góry