Sharp, Philips, Sony czy Panasonic?

Maku

New member
Witam! Jestem tutaj nowy. Forum czytam od 2 tygodni i mam jeszcze większy mętlik niż miałem na początku :) Chcę kupić TV LCD 32" HD ready w kwocie do 5 tys. - to wiem.
W związku z powyższym postanowiłem wybrać się na wizję lokalną do okolicznych sklepów. Ponieważ największy wybór był w MM, postanowiłem zatrzymać się tutaj nieco dłużej... Zainteresowanie wzbudziły cztery modele telewizorów. Oto one w kolejności mojego zainteresowania (ceny wzięte z internetu, w MM były dużo wyższe):

1. SHARP LC32BV9E - 4200 zł. Fajny wygląd i bardzo dobry obraz,

2. PHILIPS 32PF9541 - 4370 zł. Obraz chyba był najlepszy, ale po dłuższej obserwacji miałem wrażenie że... za dobry, za bardzo podrasowany. Sprzedawca jakoś dziwnie nie polecał marki Philips !? Wygląd bardzo dobry, ambilight? no nie wiem czy to bym włączył...

3. SONY KDL 32S2030 - 4050 zł. Najbardziej wychwalany przez sprzedawcę, chociaż obraz wydawał mi się średni, dodatkowo tuner DVB-T - nie wiem czy to mi się kiedykolwiek przyda... wygląd OK.

4. PANASONIC TX32LX60P - 3200 zł - to był mój typ przed wizytą w sklepie i niestety wypadł najgorzej, i obraz i wygląd do bani...

Wszystkie tv podłączone były do jednego "druta", chociaż wydaje mi się, że sygnał nie był do końca identyczny. Niestety w okresie wzmożonej inwentaryzacji ciężko zaangażować na dłużej sprzedawcę...
Chciałbym poznać Waszą opinię o tych tv, niekoniecznie idealnie te modele (takie akurat spotkałem w MM). Może w końcu uda mi się coś wybrać i zakończyć tą nierówną walkę :D

Pozdrawiam...
 

ural

New member
Wszystkie telewizory nie są złe, ale jak już to zdecyduje się na TV z etykietką HD Ready. Ten model Panasonica, tj. LX60P nie jest tak naprawde HD Ready, tj. posiada niby dwa sloty HDMI, ale nie obsługują one szyfrowania HDCP, a to jest niestety bardzo ważne.

Co do jakości obrazu, to nie ma sensu sugerować się tym, jak to wygląda w sklepie - wszystkie 4 telewizory posiadają bardzo dobre matryce i obraz na wszystkich powinien wyglądać świetnie. Ten Panasonic poza brakiem HDCP i PIP jest świetnym wyborem, a jakość obrazu zależy tutaj wyłącznie od źródła.

Z pozostałych trzech zdecydowałbym się albo na Philipsa, albo na Sony. No, nawet nie zdecydwałbym, bo się zdecydowałem i już zamówiłem sobie Bravię 32s2030k. Zadecydował o tym nowszy typ matrycy oraz Bravia Engine. Co prawda dopiero modele V posiadają dodatkowo Life Color Creation, ale nie ma to dla mnie większego znaczenia, bo różnica w obrazie jest znikoma i z 2m praktycznie niewidoczna. Niemniej skoro chcesz wydać do 5000, to zastanów się, czy nie warto mimo to zainwestować w serię V, albo w model S2500, lub V2500 - posiadają dwa wejścia HDMI.

Philipsa również rozważałem, bo ma równie świetną matrycę i obraz jest po prostu cudny - ale niestety design Philipsa nie przypadł mi do gustu. Co do Sharpa - za mało znam ten TV, by się konkretnie wypowiadać, ale też solidny sprzęt.

Tak naprawdę, to każdy z tych modeli jest dobry i nie ma większego znaczenia, który kupisz. Mnie najbardziej przypadł do gustu Sony, ale z pozostałych również każdy byłby zadowolony. No, nie polecam może Panasonica, z powodu braku HDCP. HDCP w Panasonicu posiada dopiero wersja "F", ale tej w polskich sklepach nie widziałem... no i Panasonic zbyt piękny nie jest. Niemniej powtarzam - wszystkie posiadają bdb matryce i nie ma co się spodziewać tutaj olbrzymiej różnicy w jakości obrazu między nimi. Ja bym wybierał pomiędzy Sony i Philipsem. Pozdrawiam.
 

j00m3r

New member
:(

to żeś mnie zdołował tym LX60P
bo myślałem własnie nad nim...
jak bardzo odczuwa sie brak HDCP ??
i jak można spytać to co opłaca się kupić do ok. 3k
co myślicie o Grundigu LXW 8600 DL i HDCP ma...
?

pzdr
 

ural

New member
j00m3r napisał:
to żeś mnie zdołował tym LX60P
bo myślałem własnie nad nim...
jak bardzo odczuwa sie brak HDCP ??
i jak można spytać to co opłaca się kupić do ok. 3k
co myślicie o Grundigu LXW 8600 DL i HDCP ma...
?

pzdr

To osobiście wolałbym już Philipsa. Poza tym Sony ma na dniach obniżyć ceny Bravii z 2006 roku (o ile już to nie nastąpiło).

Co do HDCP, to brak jego obsługi może odbić się czkawką. Problemem się to okaże zwłaszcza przy okazji korzystania z platformy oferującej telewizję HD - mam tutaj na mysli przede wszystkim platformę ITI, czyli N. Nadawany obraz w HD poprzez platformy cyfrowe jest właśnie kodowany za pomocą HDCP - bez odpowiedniego chipa w telewizorze oznacza to ni mniej ni więcej, że na ekranie otrzymamy obraz nie HD, tylko w niskiej rozdzielczości. Podobny problem może nastąpić w wypadku filmów na płytach Blu-Ray i zapewne HD-DVD (nie wiem jak z HD-DVD, bo ten format raczej i tak nie ma większych szans na wygranie). Aktualnie wytwórnie ponoć z HDCP nie korzystają, ale docierały do mnie głosy, że z niektórych płyt na telewizorach bez HDCP i tak obraz jest w niższej rozdzielczości.

Jak jest naprawdę nie wiem, ale osobiście wolę tego na sobie nie sprawdzać :). Stąd dla spokojnej głowy sugeruję zakup telewizora w pełni HD Ready, tj. z odpowiednią etykietką na telewizorze, a nie informacją podaną przez sprzedawcę, czy na karteczce. Ceny są porównywalne, więc lepiej uniknąć kłopotów.
 

JaCkyLL

New member
Czolem,
Nie jestem mistrzem w kategorii LCD ale wydaje mi sie ze model Panasonica lx60 ma sie nijak do pozostałych.
Moze powinienes wziac pod uwage nowsze modele Panasa takie jak np.
lx600 czy chociazby lx500 - roznica napewno w kontrascie.

Te modele swiecą juz naprawdę fajowo !!

Pozdrawiam, j
 

Serge

New member
Stałem też przed takim samym dylematem i zdecydowałem się na Philipsa 32PF7411 . Jest super nadzwyczaj dobrze znosi sygnał z kablówki
(przy słabym sygnale świetnie się sprawdza Pixel plus )2xHDMI dobry kontras i jasnoś całkiem przyzwoite głośniczki i super design. Światełka Ambilight są mi nie potrzebne bo Tv stoi w meblach. Jest SUPER
 

konklon

New member
trochę tu czytam wątki różnych tematów i o ile dobrze piszą to ten model ma HD ready. więc czkawki raczej być nie musi.
 

konklon

New member
phillipsa? ja radzę co innego- poczytaj sobie różne tematy tutaj- szczególnie ludzi już tu obeznanych. a przede wszystkim obejrzyj te TV na jakimś pokazie- aby mieć porównanie (nie w marketach).
nie słyszałem żeby phillips generalnie się wyróżniał ponad inne. a dużo ludzi tutaj chwali takie TV jakie sami mają- no cóż mieliby powiedzieć. że mają dziadostwo>? kup co ci najbardziej się spodoba po testach i tyle.

pozdrawiam
 

Pansłonic

New member
Powiem krótko;
Kolejność następująca:

1. Philips
konklon napisał:
phillipsa? ja radzę co innego- poczytaj sobie różne tematy tutaj- szczególnie ludzi już tu obeznanych. a przede wszystkim obejrzyj te TV na jakimś pokazie- aby mieć porównanie (nie w marketach).
nie słyszałem żeby phillips generalnie się wyróżniał ponad inne.
Zgadzam się tutaj po części z przedmówcą, choć wśród przytoczonych tu modeli jest poprostu najlepszy.

2. Sony
3. Sharp

... Panasonic (raczej specjalizuje się w plazmach, a LCD wytwarza raczej jako produkt uboczny;), choć wspomniana seria 600 jest już całkiem niezła)
 
Ostatnia edycja:

Maku

New member
Widzę, że póki co wniosek jest jeden - na pewno nie Panasonic...
Dotarłem do znajomego, który pracuje w hurtowni AGD-RTV. Zadałem podobne pytanie i najbardziej polecił mi z kolei Sharpa... Twierdził, że Sony ma dużą awaryjność i mają ciągle z tym problemy (nowo sprzedany model, jeśli jest padnięty - wraca do nich, nie do sewisu Sony).
Philipsa nie prowadzą, Panasonic - tak, ale wyższy model.
Na forum ten Sharp ma też dobre notowania...
 

bildex

New member
konklon napisał:
phillipsa? ja radzę co innego- poczytaj sobie różne tematy tutaj- szczególnie ludzi już tu obeznanych. a przede wszystkim obejrzyj te TV na jakimś pokazie- aby mieć porównanie (nie w marketach).
nie słyszałem żeby phillips generalnie się wyróżniał ponad inne. a dużo ludzi tutaj chwali takie TV jakie sami mają- no cóż mieliby powiedzieć. że mają dziadostwo>? kup co ci najbardziej się spodoba po testach i tyle.

pozdrawiam
Człowieku poczytaj posty a dopiero później się udzielaj. Myśle że Philips jest najlepszy z tych wszystkich które tu kolega przedstawił.
pozdr
P.S To powiedz może jakie ty masz dziadostwo?
 

ro-mek

New member
@konklon
Ty w temacie TV LCD chyba jeszcze za mało czytałeś i słyszałeś.Żyj dalej wiarą że ci obeznani zrobią pokaz i sprzedadzą ci telewizor ten który jest najlepszy i mają w sprzedaży,bo to czego nie mają to dziadostwo.
@Maku
Nie wiem jak z awaryjnością ale popieram listę @Pansłonic
Przyglądałem się tym telewizorom z wyjątkiem Panasonica i efekt jest taki że od miesiąca posiadam tego Philipsa i jestem z niego w 100% zadowolony,ambilight na niektórych filmach wygląda rewelacyjnie.
Jeśli Panasonic to tylko nowszy model.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
ural napisał:
Wszystkie telewizory nie są złe, ale jak już to zdecyduje się na TV z etykietką HD Ready. Ten model Panasonica, tj. LX60P nie jest tak naprawde HD Ready, tj. posiada niby dwa sloty HDMI, ale nie obsługują one szyfrowania HDCP, a to jest niestety bardzo ważne.

...Ten Panasonic poza brakiem HDCP i PIP jest świetnym wyborem, a jakość obrazu zależy tutaj wyłącznie od źródła...


Tak naprawdę, to każdy z tych modeli jest dobry i nie ma większego znaczenia, który kupisz. Mnie najbardziej przypadł do gustu Sony, ale z pozostałych również każdy byłby zadowolony. No, nie polecam może Panasonica, z powodu braku HDCP. HDCP w Panasonicu posiada dopiero wersja "F", ale tej w polskich sklepach nie widziałem... no i Panasonic zbyt piękny nie jest. Niemniej powtarzam - wszystkie posiadają bdb matryce i nie ma co się spodziewać tutaj olbrzymiej różnicy w jakości obrazu między nimi. Ja bym wybierał pomiędzy Sony i Philipsem. Pozdrawiam.

A oto odpowiedz Panasonic Polska

Witamy! Uprzejmie informujemy, że wszystkie wspomniane przez Pana modele ( lcd LX60, LX500, LX600) obsługują HDCP. Z poważaniem, Info / Panasonic Polska

Tak wiec nie jest prawdą co mówi Ural.
 

ural

New member
No to ciekawe, że na forum n-ki ludzie narzekają, że LX60P nie obsługuje HDCP. Mówimy o konkretnym modelu - niektóre LX60 mają HDCP - np. LX60F - nawet na stronie Panasonica jest napisane przy modelu LX60F, że obsługuje HDCP, natomiast przy LX60P nie ma o tym ani słowa. Zatem na wersję "P" bym uważał. Pozdrawiam.
 

konklon

New member
kurde- strasznie się na mnie rzuciło towarzystwo.
a to co pisałem to jedynie to co czytałem właśnie tutaj od bardziej obeznanych- na przykład kikiego.

jednak okazało się ze panasonic ma HDCP- uważam, że należą mi się przeprosiny ale moje uważanie wiele tu nie znaczy- bo po literkach widać, że się nie znam. przynajmniej przez niektórych.

jeśli w którymś ze zdań napisanych nie miałem rację to mi to udowodnijcie a nie obrażacie.
 

konklon

New member
a co do tego co mam- właśnie chce kupić w marcu i szukam podobnie jak autor- więc jestem bezstronny- siedzę tu godzinami i czytam co piszecie- chce kupić coś co ma 26-32 cale z 2hdmi a odezwałem się bo przeczytałem błędną informację według tego co wcześniej się dowiedziałem tutaj- o tym że ten model nie ma hd ready.

teraz też bym nic nie napisał ale prawie mnie kilku zjadło- skoro ktoś tak nerwowo reaguje to znaczy, że on coś ma nie tak z czymś- tego mnie uczono ale pozdrawiam.

powtórzę co pisałem- według mnie najlepiej wybrać coś co ci się najlepiej podoba- czytałem tu o testach kikiego różnych TV- nie jednej firmy jak sugerujecie błednie.
 
Do góry