sharp p50 wymiana niektórych płyt gł.

TOmeKK

New member
Cytat z avforums, podaje pocz. nr płyt głównych. W Anglii wymiana w domu, problem z progressive scan. Sprawdź swój numer i działanie prog scan.

There is something on here about it. If your serial number starts with 600 then you have the latest board. If its 510-511 then it may or may not be okay. Anything 507 and before needs changing. It think this is right but if you do a search you will find it. Mine starts with 510 so mine may or may not be ok!
user_online.gif
Pozdr.
 

bankroot

New member
jakbyś jeszcze powiedział, jak sprawdzić numer seryjny płyty głównej bez rozkręcania urządzenia , to informacja byłaby pełna
 

krzkop

New member
Bez jaj serial mojego zaczyna się na 509 :eek:
Dziś wracam do domu i przez okno go :D
Czy to co opisywałem w innym wątku może oznaczać że ten progressiv scan u mnie nie bangla?
- napisy przesuwające się z prawej w lewo na dole ekranu na różnych tłach (czarne, niebieskie) popularne w ostatnim czasie w TVP tracą ostrość, znaczy się rozmazują się w zależności od tego co jest akurat wyświetlane na pozostałej części ekranu. W zasadzie to są cały czas rozmazane (takie z pikselowane) tylko czasami wyświetlane są poprawnie.
- w sytuacji gdy np. jakaś z wyświetlanych akurat postaci stoi na tle jakiegoś telebimu (często w teledyskach) piksele z tego tła zniekształcają kontury (obrys) postaci stojących przed nią (wygląda to okropnie).


Czy tak mają wszystkie LCD czy tylko ten który ja mam ma takie odchyłki. Może coś SerwisSharpa w końcu mądrego napisze czy co, bo mi to się śmiać chce :) .
 

ela

New member
Jedyne według mnie sensowne rozwiązanie to takie jak ja zrobiłam czyli zwrot do sklepu i zakup nowego telewizora, ale nie firmy sharp !
 

HSV

New member
Coś jest nie tak z tymi SHARPAMI P50 jeżeli co chwilkę wychodzi coś nowego. Nie wiem czy się cieszyć czy smucić bo mój ma SERIĘ 508 i jak na razie to jestem z niego zadowolony, no ale abym się nie przeliczył i gdy upłynie gwarancja to właśnie mojego Sharpika dopadną usterki.
Tak jak kiedyś obiecałem na tym forum, każdy problem jaki tu się pojawi odnośnie SHARPA P50 prześlę bespośrednio do "SHARP NIPON" a tam to już błyskawica - ostatnio jakiś miły "Japończyk" odpisał do mnie w 11 minut a chodziło o bachostkę związaną z "szczelinką na obudowie powstałą wskutek upadku flaszki na LCD-ka".

Pozdrawiam HD-maniaków.
 

SerwisSharp

New member
- napisy przesuwające się z prawej w lewo na dole ekranu na różnych tłach (czarne, niebieskie) popularne w ostatnim czasie w TVP tracą ostrość, znaczy się rozmazują się w zależności od tego co jest akurat wyświetlane na pozostałej części ekranu. W zasadzie to są cały czas rozmazane (takie z pikselowane) tylko czasami wyświetlane są poprawnie.
- w sytuacji gdy np. jakaś z wyświetlanych akurat postaci stoi na tle jakiegoś telebimu (często w teledyskach) piksele z tego tła zniekształcają kontury (obrys) postaci stojących przed nią (wygląda to okropnie).

Jak na złośc TVP nie wyświetla żadnych napisów. Więc piszę z pamięci.
MENU -> USTAWIENIA OBRAZU - > ZAAWANSOWANE -> TRYB FILMU - > wyłączyć

Spotkałem się tym jakiś czas temu ale wyłacznie na TVP. Pamietam, ze po regulacji ustawień obrazu problem zniknął.

Pozdrawiam
SS
 

pawiz

New member
sharp p50

Witam
U mnie występują te same dolegliwości, a nadomiar tego przy ustawieniu progresiv scan na dvd (yamaha s540) obraz zaczyna drgać.Początkowy numer mojej płyty głównej to 509.Czy ktoś ma także podobne objawy?
 

_Sebek_

New member
Witam i potwierdzam zmianę ustawień aby wyeliminować "zrywanie" przesuwających się napisów na dole ekranu (na programach np typy TVN24 i TVP)

W menu ustawień obrazu/zaawansowane/wyłączyć tryb filmu.
Ustawienia progresywnie mogą być włączone (ostrzejsze obrazy statyczne).

Zapraszam wszystkich użytkowników serii P50 aby zaglądneli do działu SERWIS. Umieściłem tam wątek dotyczący efektu czerwonawych kręgów w moim telewizorku. Proszę o spostrzeżenia...

Pozdrawiam.
 

ela

New member
pan z serwisu sharpa Ameryki nie odkrył, wpadłam na to juz na drugi dzień po zakupie P50, bo mnie bardzo denerwował ten efekt podczas przesuwania się napisów, tak nawiasem to ciekawe ilu klientów serwis sharpa zmusił do naprawy P50 z racji wadliwego działania pilota zamiast wymienić wadliwe produkty ?
 
Do góry