Sharp LE830, HX750 (ew drogi 850), Toshiba WL963, Panasonic ET5E, Philips 6007

pener77

New member
Sharp LE830, HX750 (ew drogi 850), Toshiba WL968, Panasonic ET5E, Philips 6007

Zastanawiam sie nad zakupem nowego telewizora, wyselekcjonowałem modele w tytule (chyba ze ktoś doradzi coś innego) obecnie posiadam Toshibe 40ZF355, TV oglądam z odleglosci około 3,5m.
Oglądam duzo sportu (Piłka nożna oraz filmy). Ogólnie telewizor ma byc uniwersalny, wkurza mnie w telewizorach TEATR oraz smolista czern która zakrywa szczegoły w ciemnych scenach, na czarnym forum doradzają mi Philipsa 6007 jednak nie jestem przekonany do tej marki ze względu na nieciekawa płynność lub teatr, najbardziej kusi mnie Toshiba WL968 oraz Sharp LE830. Żona wolałaby 3d pasywne dla mnie to jest bez różnicy bo uważam 3d jako dodatek, najdroższy z nich wszystkich jest Sony HX850 ale pewnie tez najlepszy i szczerze mówiąc zastanawiałbym sie czy warto dopłacić do tego modelu, zastanawia mnie jeszcze czy ktoś próbował powiesić na ścianie HX850 wraz z tą podstawką z głośnikiem :) może można jakoś to zrobić :) Wielkość TV jaka mnie interesuje to 46-55 cali żona vs ja :)

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
jeśli ma to być główny TV w domu tylko i wyłącznie 55" na 3d nie patrz bo to gadżet , który porzucisz po 2-3 filmach :)
 

pener77

New member
55 cali może byc jednak chyba za duży, ale jakaś pomoc w wyborze konkretnego modelu by sie tez przydała :) kusi Toshiba ale nic w sieci znalezc o niej nie moge
 

pener77

New member
Telewizja N, DVD, BR oraz sporadycznie laptop, na smart tv mi nie zalezy bo z pewnością dokupilbym dongla, najwazniejszy jest dla mnie obraz i płynność bez jakiegokolwiek teatru, oczywiscie vertical bandingu chcialbym sie ustrzec bo oglądam bardzo duzo piłki nożnej, wiecej oglądam wieczorami ale w dzien telewizor równiez jest włączony, bajki itp.
 

bady87

Member
55 cali może byc jednak chyba za duży, ale jakaś pomoc w wyborze konkretnego modelu by sie tez przydała :) kusi Toshiba ale nic w sieci znalezc o niej nie moge

Bierz 55 cali ja oglądam z 3 m i jest ok też mam ntv .Mam philipsa 55cali obraz ok a teatr możesz wyłączyć .Nie wiem czy zastanowiłeś się nad plazmą st-50 55cali .
 

tokciu

New member
Tez mam podobny dylemat. Jednak skłaniam się ku Philipsowi 55PFL6007K, jak przewiniesz ekran do góry to zobaczysz fajną promocję gdzie w cenie TV otrzymujesz Xboxa 360 250gb. Uważam że warto z racji dobrej ceny, dobry TV no i gratis fajna konsola ;)
 

pener77

New member
A jak vertical banding na Philipsie?? Plazma odpada bo telewizor gra dziennie 8-12 godzin, a czy ktos ma jakies informacje na temat nowej Toshiby WL968?
 

unsecik

New member
Ja ten temat przerabiałem miesiąc temu. Z tego co napisałeś wybierałbym miedzy Sharpem a Sonym. Philips był chwalony ale po poczytaniu opinii ludzi, którzy go mają zrezygnowałem... Ja osobiście poleciłbym Ci Sonego ale myślę, że warto obejrzeć coś na obu, kwestia obrazu to trochę indywidualne podejście i to co innym będzie się podobać nie musi Tobie ;-P Oba modele są dobrymi sprzętami w mojej ocenie (sharp ma matowy ekran). Panasonic ma za to matrycę taką samą jak LG LM765S - test jest dostępny na innym forum (google).http://****************************...-46hx850-vs-samsung-es8000-vs-panasonic-st50/
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Kontynuacją jakiego modelu jest Toshiba WL968?
W sumie żadnego. Bo WL863 to zupełnie inna bajka.

Raz widziałem ten model, ale w sumie nie wiadomo czego się spodziewać. Według mnie będzie to mocno udoskonalona wersja VL963, mocniejsza multimedialnie, z głębszą czernią i lepszym procesorem.
 

pierwek

New member
Podepnę siębo mam podobny dylemat...

Też stoję przed kupnem LED TV. mam budżet do 4k pln.Dobrze byłoby żeby była matowa matryca.
Bez 3D bo na 100% nie będę używał ale ze SMART no i jak największy ekran.

Teraz stoję przed dylematem czy kupić Sharp 46LE630E czy jakiś TV 50'' bo 55'' nie kupię w tej cenie.
Z 50'' znalazłem np Philips 50PFL3807H lub też Samsung UE50ES5500.

do TV od kanapy mam niecałe 5m więc daleko. Sygnał z Cyfry+.

aha Panasonic z serii E5E (bez 3D) też mnie kusi ale chętnie większy niż 47'' a zdaje się że nie ma takich skoro 47'' kosztuje 2800 to >50'' powinien zmieścić się w 4000 - ale nie ma :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry