Sharp le810

alibyd

New member
Witam

Czy ten telewizor naprawdę nie ma EPG? To co? Jak wejdzie naziemna telewizja cyfrowa to na nim nie będę mógł sprawdzić co leci i co będzie leciało?

U mnie EPG działa.
Ale mam inny problem związany z wyszukiwaniem programów cyfrowych. Niby znajduje na określonych częstotliwościach pakiety programów, są one dostępne pod kolejnymi numerami wybieranymi z klawaitury pilota, ale nie ma ich na liście programów :confused: Dla tych programów nie ma też EPG. Telewizor nie wiedzieć czemu na listę programów wprowadził sobie tylko programy z jednego pakietu! Tak więc zamiast ok. 50 programów nadawanych cyfrowo mam dostęp za pomocą listy programów do zaledwie 8 (i do EPG też). Nie mogę w związku z tym ich posortować tak jak chcę itd. U kolegi na Sharpie 700 wszystko działa ok. Użyłem tych samych ustawień wyszukiwania co on.
I jeszcze jedno. Po przełaczeniu z zakresu DTV na ATV (lub po jakiejkolwiek zmianie ustawień programów) przez 1-2 minuty TV pokazuje szum zamiast obrazu. Czy to normalne?
 

Gruszek

New member
Kłopot i prośba o pomoc !

Witam Wszystkich !! od kilku dni jestem posiadaczem Sharp le810 i borykam się z tym że po podłączeniu laptopa po złączu HDMI nie mogę włączyć audio ( cisza w głośnikach ) ponadto jeśli używam dysku podłączonego przez USB to nie mogę uzyskać audio we wzmacniaczu połączonym przez wejście optyczne :-(. Bardzo proszę o pomoc taką dla laika :blagam:. Pozdrawiam serdecznie :!:.
 

Siemiono

New member
Witam Wszystkich !! od kilku dni jestem posiadaczem Sharp le810 i borykam się z tym że po podłączeniu laptopa po złączu HDMI nie mogę włączyć audio ( cisza w głośnikach ) ponadto jeśli używam dysku podłączonego przez USB to nie mogę uzyskać audio we wzmacniaczu połączonym przez wejście optyczne :-(. Bardzo proszę o pomoc taką dla laika :blagam:. Pozdrawiam serdecznie :!:.

U mnie aby dźwięk szedł z komputera po HDMI muszę podłączyć do TV w HDMI 2 i grafika musi być spięta z S/PDIF (poczytaj też o tym na 28 stronie instrukcji TV). Co ciekawe w tym temacie, że np. poprzez BestPlayera idzie dźwięk z danego filmu a po uruchomieniu tego samego pliku innym programem mam komunikat, że TV nie obsługuje tego formatu dźwięku (lub coś podobnego).
 

Gruszek

New member
U mnie aby dźwięk szedł z komputera po HDMI muszę podłączyć do TV w HDMI 2 i grafika musi być spięta z S/PDIF (poczytaj też o tym na 28 stronie instrukcji TV). Co ciekawe w tym temacie, że np. poprzez BestPlayera idzie dźwięk z danego filmu a po uruchomieniu tego samego pliku innym programem mam komunikat, że TV nie obsługuje tego formatu dźwięku (lub coś podobnego).
Dzięki za pomoc ale już troszkę zgłupiałem i jak podłączyłem do HDMI 2 nadal nie mam dźwięku :( w TV ale nie wiem czy oprócz kabla HDMI mam podłączyć kabel jack-jack ??. Nadal walczę abym uzyskał sygnał audio odtwarzając muzykę przez USB ( TV i wzmacniacz połączone są kablem optyczym ) Bardzo proszę o pomoc !!
 

Siemiono

New member
Dzięki za pomoc ale już troszkę zgłupiałem i jak podłączyłem do HDMI 2 nadal nie mam dźwięku :( w TV ale nie wiem czy oprócz kabla HDMI mam podłączyć kabel jack-jack ??. Nadal walczę abym uzyskał sygnał audio odtwarzając muzykę przez USB ( TV i wzmacniacz połączone są kablem optycznym ) Bardzo proszę o pomoc !!

Są dwa sposoby by uzyskać dźwięk.
1. Pierwszy to wyłącznie poprzez kabel HDMI (warunek spięta grafika z S/PDIF i kabel HDMI do gniazda HDMI2 w TV) nie wiem czy w laptopach jest to domyślnie spięte. Później wchodzisz „Menu” >„Ustawienia” > „Opcja” > „Ustawienia złączy” > „Wejście PC” > „Wybór audio” i wybierasz HDMI (cyfrowy). Ja dodatkowo musiałem wejść w opcje karty muzycznej w komputerze i kliknąć zmianę urządzenia domyślnego z analogowego na cyfrowe.

Jeśli za nic nie możesz uruchomić dźwięku pierwszym sposobem to pozostaje Ci dźwięk analogowy czyli:
2.Drugi sposób to kabel HDMI do gniazda HDMI2 w TV oraz kabel jack-jack (w TV do gniazda nr 10 - instrukcja str. 4) i wtedy „Menu” >„Ustawienia” > „Opcja” > „Ustawienia złączy” > „Wejście PC” > „Wybór audio” i wybierasz HDMI+analogowy

Mi udało się na obydwa sposoby uruchomić dźwięk z komputera stacjonarnego.

Nie pomogę Ci co do drugiej części pytania ponieważ nie mam na czym potestować wyjścia DIGITAL AUDIO OUTPUT w TV.
 

Siemiono

New member
Dzięki za wiadomość ale nie łapię co ma zanczyć spięta grafika ?? sorki ale jestem laik . Pozdrawiam serdecznie

Pisząc spięta mam na myśli, że na płycie głównej jest złącze S/PDIF i do tego złącza mam podłączony kabelek od karty graficznej (ten kabelek był w pudełku z kartą grafiki).

Napisz jaki masz model laptopa.
 
Ostatnia edycja:

Gruszek

New member
Dzięki za pomoc i kompa podłączyłem oprócz HDMI jakiem i poszło ale nadal borykam się z uzyskaniem dźwięku w kinie domowym jeśli odtwarzam za pomocą USB dysku zewnętrznego ( połączenie przez kabel optyczny ) . Bardzo proszę o pomoc !! . Pozdrawiam Wszystkich !!
 

yasiu_kam

New member
Dzięki za pomoc i kompa podłączyłem oprócz HDMI jakiem i poszło ale nadal borykam się z uzyskaniem dźwięku w kinie domowym jeśli odtwarzam za pomocą USB dysku zewnętrznego ( połączenie przez kabel optyczny ) . Bardzo proszę o pomoc !! . Pozdrawiam Wszystkich !!

Zapomnij, że uzyskasz dźwięk przez wyjście optyczne. Lepiej kup jakiś odtwarzacz multimedialny typu Asus O!Play albo Xtreamer itd., mniej stracisz nerwów a efekt o niebo lepszy od tego "wspaniałego" tv.
 

arq

New member
karmien@Napisz proszę,ile czasu Tobie zajmuje to scalanie,bo jak kilka minut(to znaczy że ja robię wszystko dobrze) to ok,tyle tylko że mój TV i tak nie daje sobie rady rady z napisami

Edycja: ok już sobie poradzilem,ale jest jeszcze małe ALE,napisy sie rozjeżdżają,przed konwersją w programie Subtitle Workshop było z nimi dobrze,i w tym że programie ustawilem FPS na taki jaki ma film i co,i jest problem.Czy ktos jest w stanie pomóc?może coś robię nie tak,właśnie w tym programie Subtitle Workshop.
 
Ostatnia edycja:

satanica

New member
karmien@Napisz proszę,ile czasu Tobie zajmuje to scalanie,bo jak kilka minut(to znaczy że ja robię wszystko dobrze) to ok,tyle tylko że mój TV i tak nie daje sobie rady rady z napisami

Edycja: ok już sobie poradzilem,ale jest jeszcze małe ALE,napisy sie rozjeżdżają,przed konwersją w programie Subtitle Workshop było z nimi dobrze,i w tym że programie ustawilem FPS na taki jaki ma film i co,i jest problem.Czy ktos jest w stanie pomóc?może coś robię nie tak,właśnie w tym programie Subtitle Workshop.
spróbuj tutaj skonwertowac
Konwerter online napisów filmowych txt-srt oraz plików tekstowych.
 

alibyd

New member
U mnie EPG działa.
Ale mam inny problem związany z wyszukiwaniem programów cyfrowych. Niby znajduje na określonych częstotliwościach pakiety programów, są one dostępne pod kolejnymi numerami wybieranymi z klawaitury pilota, ale nie ma ich na liście programów :confused: Dla tych programów nie ma też EPG. Telewizor nie wiedzieć czemu na listę programów wprowadził sobie tylko programy z jednego pakietu! Tak więc zamiast ok. 50 programów nadawanych cyfrowo mam dostęp za pomocą listy programów do zaledwie 8 (i do EPG też). Nie mogę w związku z tym ich posortować tak jak chcę itd. U kolegi na Sharpie 700 wszystko działa ok. Użyłem tych samych ustawień wyszukiwania co on.
I jeszcze jedno. Po przełaczeniu z zakresu DTV na ATV (lub po jakiejkolwiek zmianie ustawień programów) przez 1-2 minuty TV pokazuje szum zamiast obrazu. Czy to normalne?

Może kogoś zainteresuje rozwiązanie problemu (w końcu wymęczone w serwisie SHARP-a):
wystarczy ustawić inny kraj niż Polska podczas instalacji i wszystko działa ok...
 

Taraskiewicz

New member
witam

ma może ktoś z Was podłączony le810 z ampli Yamaha ??

Hej zbyszek82 czytałem na innym wątku twój problem, ja mam podobnie.

Mam podłączoną Yamahę rxv-671 i mam podobny problem co ty, tylko u mnie jak np. podłącze sobie pod USB mp3-kę to przy wyłączonym TV nadal pali się dioda czerwona HDMI i OUT. Czasami zaczyna mrugać i wtedy zaczyna mi muzę przerywać, muszę wtedy załączyć TV i wyłączyć by znów paliła a nie mrugała, wtedy muza gra dobrze. Wyłączony aquos link nic nie daje nadal się świeci, tylko odłączenie kabla HDMI gasi kontrolkę. Tak więc witaj w klubie. Zresztą to samo dzieje się jak słucham np. radia internetowego czy zwykłego. Nie wiem widocznie ten TV tak ma.

Ale to i tak nie jest najgorsze gorszy jest obraz a raczej podświetlenie matrycy nierównomierne, mam pasy pionowe na ekranie.
 
Do góry