Sharp le810

zbyszek82

New member
wczoraj przyjechał 40LE810 po kalibracji zakupiony u Kikiego :)

jeszcze nie testowany zdążyłem tylko podpiąć dysk i film z divix nawet ładnie wyglądał tylko że napisów nie było. trzeba jakoś je ładować? moje nazywały się tak samo jak plik z filmem a rozszerzenie txt.
 

MarekB.

New member
Czy jest możliwość szybkiego przełączania kanałów w 46le810? Po naciśnięciu numeru kanału trzeba odczekać ok. 3 sekund na zmianę.
 

MarekB.

New member
Jest to czas przy przełączaniu przyciskiem góra- dół, natomiast przy wciskiwaniu numerowym trwa to około 6 sekund. Jest na to jakaś rada?
 

MarekB.

New member
Baterie są nowe, bo i telewizor jest zupełnie nowy - wczoraj kupiony. Zresztą próbowałem innych niż te dostarczone wraz z telewizorem baterii- i nic się nie zmienia. Po naciśnięciu numeru programu natychmiast wyświetla się informacja o numerze kanału, potem dalsze informacje w okienku "kanałowym" w górnym prawym narożniku, a w dalszej kolejności - po kolejnych sekundach pojawia się obraz i dźwięk. Nie jest tak, że po naciśnięciu numeru programu od razu wchodzi obraz i dźwięk. Proszę o pomoc.
 

MarekB.

New member
Zapomniałem napisać, że w tej chwili korzystam tylko z sygnału analogowego.
Może natychmiastowa zmiana kanałów dotyczy sygnału cyfrowego?
 

last_ninja

New member
Witam,
jestem zainteresowany zakupem tego TV. Nurtują mnie 3 pytania:
1) czy srebrna obwódka wokol TV jest bardzo widoczna? Czy nie ona psuje ogolnego (dobrego) wrazenia estetycznego?
2) wiem, ze SHARP stosuje oznaczenia LE, LX, LU - czego one dokładnie dotyczą i co oznaczaja?
3) czy model LC-40LE810e jest dostępny w wersji BLACK? (znalazlem taka informacje na Vanns. com )

Dzieki za pomoc,
pozdrawiam,
last_ninja
 
Ostatnia edycja:

miro22

New member
wczoraj przyjechał 40LE810 po kalibracji zakupiony u Kikiego :)

jeszcze nie testowany zdążyłem tylko podpiąć dysk i film z divix nawet ładnie wyglądał tylko że napisów nie było. trzeba jakoś je ładować? moje nazywały się tak samo jak plik z filmem a rozszerzenie txt.
A po ile Kiki ma teraz te telewizorki?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
last_ninja
- jest w wersji
img_P-lcd-tv-Aquos-LC40LE810E-FullFrontal-logo-quattron_960.jpg


LU 820
img_P-lcd-tv-led-LC46LU820_FullFrontal-logo-quattron_960.jpg


Sharp - Telewizory LCD

Masz różne wersje z różną ramką.
Srebrna podkreśla elegancję.
O ceny pytaj na priw.
 

radoskur

New member
Czy ktoś z was próbował odtwarzać pliki *.mkv na tym TV? Ja odpalałem i za chiny nie mogę napisów wystartować. W jakim formacie powinny być "zaszyte" napisy w kontenerze mkv? Niestety nie mam numeru do sharpa żeby się ich zapytać...
 

radoskur

New member
nie czyta, ale kiedyś będzie. było już na forum

Coś mi się wydaje że raczej nie będzie - doanie obsługi napisów programistom nie stworzyłoby wiele problemów - jakby chcieli to by dawno dodali, tymczasem wyszła jakaś aktualizacja firmware poprawiająca tylko stabilność działania na kanałach HD

Poza tym martwi mnie jeszcze jedna rzecz. Czy ktoś z was odtwarzał jakieś większe pliki w rozdzielczości 1080p typu mkv z dysku twardego (wielkość pliku 12GB)? Ja odpalałem i niestety nie mam dobrych wieści. Pliki w rozdzielczości Full HD się po prostu tną. Mniej więcej chodzą jakby miały 12-15 klatek na sekundę. I nie wiem czy jest to błąd urządzenia podającego czy zwyczajna niewyróbka Telewizora - bo plik przykładowo na laptopa się kopiuje z prędkością 22MB/s (czyli jakieś 178mbit/s gdzie divx w HD mają po 15 do 20mbit/s więc teoretycznie transfer na poziomie 3-4MB/s powinien starczyć). telewizor ma certyfikat Divx HD - więc czemu filmy full HD tną?
 

BundyPL

New member
Witam

Czy ten telewizor naprawdę nie ma EPG? To co? Jak wejdzie naziemna telewizja cyfrowa to na nim nie będę mógł sprawdzić co leci i co będzie leciało?
 
Do góry