Sharp Le600

worrm

New member
Witam wszystkich.
Od kiku godzin mam okazję testować Sharpa 40le600.
Pojawił się dziś w pewnej sieci handlowej.
Powiem krótko, jestem pod wrażeniem.
Swieci naprawdę nieźle.
Głęboka czerń, niezłe oddanie kolorów.
Bardzo podoba mi się tyb standardowy (świetne oddanie kolorów)
Niezłe kąty widzenia.
Moim zdaniem w porównaniu do ledów samsunga świeci troszkę lepiej i nie podbarwia na różowo.
Minusem jednak będzie chyba cena, no i 50Hz odświerzanie.
 
Ostatnia edycja:

klosshans

New member
pytanie

Napisz worrm jak się spisuje 600-tka po dwumiesięcznym użytkowaniu. Jeśli można - zalety i ewentualnie mankamenty. Jesteś zadowolony z zakupu? Pozdrawiam
 

PioterW

New member
Witam,
jestem świeżo po zakupie tego telewizora, tyle że 32"
pierwsze wrażenie jest takie że wszystko jest niby fajnie ale strasznie trudno mi ustawić dobre kolory - jak już ustawię tak, żeby się dobrze oglądało F1, to znowu na innym kanale jest zbyt blado, albo zbyt jaskrawo ... no ale nie mam doświadczenia i pewni kilka dni mi zajmie znalezienie optymalnych ustawień dla poszczególnych rodzajów obrazu.


Muszę natomiast stwierdzić, że brak 100Hz (o co się najbardziej martwiłem) przynajmniej w przypadku 32" nie stanowi żadnego problemu - IMO nie warto dopłacać 100 PLNów tylko po to (w zasadzie to główna różnica w porównaniu z 700).

Na dzień dzisiejszy całkiem niezłą cenę na ten telewizor daje MM na Górczewskiej (jako świeżak nie doczytałem czy wolno pisać takie informacje, więc jeśli nie, to proszę moda o wyrozumiałość - nic mnie z tym sklepem nie łączy) - nawet lepszą, niż sklepy internetowe.

Póki co mam wrażenie, że telewizor po włączeniu ma problem w wyłapaniu sygnału kablówki poprzez złącze HDMI (tzn. jak już załapie to jest OK, ale czasem nie chce od razu załapać) - w przypadku SCART nie ma żadnego problemu, za to obraz jest zupełnie inny.
Poza tym zdarzyło mi się, że dźwięk się zawiesił i zaczął piszczeć - zastanawiam się, czy to wina sygnału, kabla czy telewizora.

Jak trochę ogarnę lepiej temat, to dorzucę kilka spostrzeżeń.
 
Ostatnia edycja:

marioximus

New member
Witam.
Mam ten TV gdzieś od miesiąca i tak jak @PioterW ja też nie potrafię ustawić optymalnych kolorów, chociaż bawiłem się tymi opcjami już dość długo :|
Pisk w głośnikach przy HDMI - mój TV był już w serwisie na tą właśnie usterkę. Wrócił praktycznie nie naprawiony, więc jest tam znowu. Wymiana kabla, gniazdka, tunera SAT niczego nie zmieniła. Czy naprawią? Zobaczymy. Dźwięk ogólnie w tym odbiorniku jest fatalny. Ja jestem niezadowolony z zakupu :(
Łudzę się jeszcze, że upgrade oprogramowania przyniesie jakąś poprawę, przynajmniej w kwestii kolorów.
 

PioterW

New member
Zapłacic zawsze jest najłatwiej, natomiast można się pobawić samemu również na oko. W tym celu dobrze mieć statyczny i dobrze nam znany obrazek (np. zdjęcie) z dużą ilościa kolorów.
Stronka, która podał kiki jest bardzo pomocna (Dzięki:) )
 

marioximus

New member
Stronka, którą podał @Kiki jest pomocna, ale umożliwia "skalibrowanie" (cudzysłów wydaje mi się na miejscu) pod warunkiem posiadania odpowiedniej płyty i odtwarzacza np. DVD. I tak wtedy ustawiamy parametry tylko pod to jedno źródło sygnału, a co z odbiorem np. zwykłego sygnału TV? Hę?
 

orange

New member
PioterW napisał:
Zapłacic zawsze jest najłatwiej, natomiast można się pobawić samemu również na oko. W tym celu dobrze mieć statyczny i dobrze nam znany obrazek (np. zdjęcie) z dużą ilościa kolorów.
Stronka, która podał kiki jest bardzo pomocna (Dzięki:) )

Jak ktoś ma czas i nerwy niech sie bawi.Ja wolałem zapłacić,otrzymac za to fv,specyfikację kalibracji i mieć święty spokoj.
 

PioterW

New member
wiadomo, że tak będzie lepiej ... zakładając oczywiście, że ten kto Ci to robił zna sie na robocie

swoją drogą dużo kosztuje taka usługa?
 

orange

New member
PioterW napisał:
wiadomo, że tak będzie lepiej ... zakładając oczywiście, że ten kto Ci to robił zna sie na robocie

swoją drogą dużo kosztuje taka usługa?
Nie wiem, czy cena jaką dostałem ma związek z tym, że kupiłem u Kikiego tv czy nie. Niech on się wypowie :)
 
Do góry