Sharp le320e czy sony kdl-ex500

haloot

New member
Witam

jestem początkującą użytkowniczką więc z góry przepraszam jeśli nie w tym miejscu. Planuję zakup telewizora 32 cale i waham się miedzy dwoma (3ma) modelami. Odrazu mówię, że nie zależy mi ani na tym żeby tv był cienki jak kartka papieru ani na dodatkach typu divx ponieważ od tego mam dvd i komputer żeby za pomocą kabla wyświetlać takie pliki na tv:) Interesuje mnie, który z modeli nad którymi się zastanawiam zaoferuje najlepszy obraz, zarówno full hd jak i z tv kablowej, sygnał cyfrowy.

Zastanawiam się nad: Sharp lc32le320e, sony kdl-32ex500. Oba 100Hz, pierwszy z krawędziowym podświetleniem led, drugi standardowymi lampami. Biorę pod uwagę jeszcze Sharp lc32le600, model z zeszłego roku ale z pełnym podświetleniem led i z tego co czytałam o wiele większym kontrastem od dwóch pozostałych itp ale 50hz. Mam mętlik w głowie więc będę wdzięczna za każdą sensowną poradę:) Innych firm nie biorę pod uwagę, myślałam swego czasu o samsungu c650 ale czytałam, że buczy. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
 

SATORO

New member
Kto ci opowiadał te głupoty o większym kontraście w LE600 ? Totalna bzdura. Bierz pod uwagę tylko te dwa pierwsze TV. EX500 jest na matrycy S-PVA czyli najlepszy możliwy kontrast i czerń a także dobre kąty oglądania. LE320 jest na matrycy ASV czyli gorszy kontrast, czerń oraz kąty oglądania. Ale za to szybsza matryca oraz mniejszy pobór energii od EX500. Teraz wybierz co jest dla ciebie ważniejsze. Co do Samsunga C650 to owszem buczy ale z tego co mi wiadomo to tylko 37-calowe modele. 32 i 40-tki są okej i nie buczą.
 
Ostatnia edycja:

SATORO

New member
Kto ci opowiadał te głupoty o większym kontraście w LE600 ? Totalna bzdura. Bierz pod uwagę tylko te dwa pierwsze TV. EX500 jest na matrycy S-PVA czyli najlepszy możliwy kontrast i czerń a także dobre kąty oglądania. LE320 jest na matrycy ASV czyli gorszy kontrast, czerń oraz kąty oglądania. Ale za to szybsza matryca oraz mniejszy pobór energii od EX500. Teraz wybierz co jest dla ciebie ważniejsze. Co do Samsunga C650 to owszem buczy ale z tego co mi wiadomo to tylko 37-calowe modele. 32 i 40-tki są okej i nie buczą.

PS. Proszę moderację o skasowanie mojego zdublowanego posta (niechcący).
 
Ostatnia edycja:

haloot

New member
kontrasty wywnioskowałam z informacji podanych na stronie producenta. Zastanawiam się czy jest jakaś faktycznie widoczna różnica między 50 a 100Hz, bo jeśli nie to wydaje mi się (ale ja się nie znam;-) i tylko mi się wydaje) że patrząc tylko na parametry to LE600 jest lepszy choćby ze względu na pełne podświetlenie LED. Abstrahując od niego, myślisz, że faktycznie sony będzie miał lepsze kontrasty i czernie niż sharp le320e mimo, że jest podświetlany zwykłymi lampami a sharp ledami?
 

rafib1975

New member
Ja mam od tygodnia 32LE320E i w sumie jestem zadowolony choc mam kablówke cyfrową z UPC i tu jest różnie z kanałami nie które wygladają bardzo ładnie ale są też które wygladają nie specjalnie. Jeśli chodzi o 100Hz to wcześniej miałem tez Sharpa tylko ze LCDeka 50Hz i różnica jest widoczna, obraz jest inny i ciężko mi powiedziec czy na plus czy na minus, Ja się powoli przyzwyczaiam do tego obrazu. Choc jak idzie na nim DVD czy BlueRay to obraz powala z nóg!!! Gry z PS3 też wygladają rewelacyjnie!!! Jedno mnie też nurtuje w tym tv "czas pracy podświetlenia" jest 30000 godzin a praktycznie wszystkie inne TV mają od 60000 godzin wzwyż. No i czas reakcji matrycy 6.5ms też nie wiem czy to trochu nie za dużo.
 

haloot

New member
w LE600 czas matrycy z info producenta wynika, że wynosi 100tys h. Chociaż po komentarzu SATORO (za który dziękuję) zaczynam się zastanawiać faktycznie między Sony a samsung c650( ale na ten temat widziałam tu już gdzieś wpisy). Czekam na dalsze opinie i dziękuję za dotychczasowe:)
 

SATORO

New member
Moim skromnym zdaniem warto brać wyłącznie 100-herzowe TV jeśli tylko cię na to stać. Płynność obrazu jest aż dwukrotnie wyższa w porównaniu do TV 50Hz a przecież jednym z największych problemów LCD jest właśnie to że słabo radzą sobie z szybkim ruchem na ekranie w porównaniu np. do plazm. Zamiast 25 pełnych klatek na sekundę masz 50 pełnych klatek na sekundę. Czyli przepaść.
Na czas życia podświetlenia to nie patrz bo prędzej wymienisz TV na inny lub zdąży ci się popsuć jakiś inny podzespół zanim podświetlenie przestanie działać, tego akurat możesz być pewna. W ogóle radzę nie przejmować się parametrami które podają producenci bo testy TV przeprowadzane przez różne specjalistyczne portale jasno pokazują że dane techniczne bardzo rzadko pokrywają się z tym co TV rzeczywiście potrafi.
Co do kontrastu to wiedz że o tym decyduje tylko i wyłącznie rodzaj zastosowanej matrycy a nie podświetlenie, takie czy owakie... No dobra, wyjątkiem są telewizory ze strefowym wygaszaniem ale takie TV kosztują majątek więc ciebie to nie dotyczy :) Zapomnij o LE600 i wybieraj spośród LE320, C650 i EX500. Wiem, to trudny wybór ale w sumie którego byś nie wybrała to powinnaś być zadowolona bo każdy z tych modeli oferuje bardzo dobrą jakość obrazu. A to przecież w telewizorze jest najważniejsze.
 
Ostatnia edycja:

lu5asz

New member
Hej.mam podobny temat co autor watku.Mysle ze te 3 telewizorki sa dobre i tylko niektore ich cechy moga spowodowac ze na ktorys sie zdecydujesz.Na poczatku bylem za Sonym,ale po obejrzeniu go na zywo odpadl,poprostu nie podobal mi sie wizualnie no i nie zawsze czyta usb i pliki na nim.Nastepnie Samsung,juz praktycznie go kupowalem,ma wiele swietnych funkcji najbardzije chyba jest polecany na forum,oczywiscie z matryca SQ01,ale dowiedzialme sie o technologii led i uwage skupilem na Sharpie,wyglad miodzio,obraz tez swietny.Niestety nie plikow avi,tylko divixy i jestem na etapie konertowania tychze pliikow do formatu divix.Troche to trwa wiec nadal nie kupilem LCDika:)Pozdrawiam
 

haloot

New member
dla mnie możliwość odtwarzania divx itp to sprawa drugorzędna, do tego można kupić odtwarzacz czy odtwarzać z komputera na tv za pomocą hdmi(?) a TV jest od tego żeby pokazywać jak najlepszy obraz i właśnie na tym się skupiam:) W zasadzie to ilu ludzi tyle opinii, i bądź tu mądra;-)

Najlepiej byłoby pewnie pójść do sklepu i przetestować wszystkie trzy ale niestety pracownicy (przynajmniej MediaExpert) robią straszną łaskę lub mówią, że na tym czy na tamtym nie można puścić sygnału sd:/

Ciężki wybór, czekam na dalsze opinie:)
 

SATORO

New member
dla mnie możliwość odtwarzania divx itp to sprawa drugorzędna, do tego można kupić odtwarzacz czy odtwarzać z komputera na tv za pomocą hdmi(?) a TV jest od tego żeby pokazywać jak najlepszy obraz i właśnie na tym się skupiam:) W zasadzie to ilu ludzi tyle opinii, i bądź tu mądra;-)

Najlepiej byłoby pewnie pójść do sklepu i przetestować wszystkie trzy ale niestety pracownicy (przynajmniej MediaExpert) robią straszną łaskę lub mówią, że na tym czy na tamtym nie można puścić sygnału sd:/

Ciężki wybór, czekam na dalsze opinie:)

Jak robią ci taką łaskę to idż do innego sklepu i tyle. Zamiast "klient nasz pan" to "klient, masz pan !" ? ;) Fajny sklep, nie powiem...
 

haloot

New member
fajny niefajny ale właśnie mają promocję na samsunga 32c650 za 1699. Brać go czy dołożyć dwie stówki i lepiej sony?:/
 

haloot

New member
nie kupiłam samsunga ponieważ nie załapałam się już na termin tej promocji a przy okazji sprawdziłam w sklepie obraz na Sharpie i Sony, krótko mówiąc znowu wybieram między tymi dwoma modelami. Porównywałam obraz ze zwykłego plik avi nienajlepszej jakości na Sony 37ex500 i Sharp 32le320e. Muszę powiedzieć, że obraz na sharpie był o wiele lepszy, nie wiem czy to kwestia wielkości ekranu ( na Sony musiał być bardziej rozciągnięty), ale Sony miał bledsze kolory i większą 'pixelozę'. Jestem już praktycznie zdecydowana na Sharpa ale chciałabym dowiedzieć się od kogoś kto go posiada lub ma pojęcie w temacie jaką ma opinię na temat tej firmy/ konkretnego modelu. Słyszałam, że serwis Sharpa jest nienajlepszy i chciałabym wiedzieć jak duże jest ryzyko, że po np. równych dwóch latach matryca padnie itp. Krótko mówiąc nadal czekam na opinie jak w temacie, najchętniej zalety i wady wg.użytkowników:) I jeszcze jedno pyt.co do Sharpa - czy on wyświetla napisy przy odwtarzaniu divx z usb?
 

haloot

New member
aha, mam jeszcze 2 pytanka:
- czy ex500 jest 'made in japan' czy China albo coś w tym stylu ( z tego co wiem Sharp jest chyba 'Made in Thaiwan'?)
- jak oceniacie czerń w Sharpie? ( w porównaniu z Sony?)
 

rafib1975

New member
nie kupiłam samsunga ponieważ nie załapałam się już na termin tej promocji a przy okazji sprawdziłam w sklepie obraz na Sharpie i Sony, krótko mówiąc znowu wybieram między tymi dwoma modelami. Porównywałam obraz ze zwykłego plik avi nienajlepszej jakości na Sony 37ex500 i Sharp 32le320e. Muszę powiedzieć, że obraz na sharpie był o wiele lepszy, nie wiem czy to kwestia wielkości ekranu ( na Sony musiał być bardziej rozciągnięty), ale Sony miał bledsze kolory i większą 'pixelozę'. Jestem już praktycznie zdecydowana na Sharpa ale chciałabym dowiedzieć się od kogoś kto go posiada lub ma pojęcie w temacie jaką ma opinię na temat tej firmy/ konkretnego modelu. Słyszałam, że serwis Sharpa jest nienajlepszy i chciałabym wiedzieć jak duże jest ryzyko, że po np. równych dwóch latach matryca padnie itp. Krótko mówiąc nadal czekam na opinie jak w temacie, najchętniej zalety i wady wg.użytkowników:) I jeszcze jedno pyt.co do Sharpa - czy on wyświetla napisy przy odwtarzaniu divx z usb?
mam tego Sharpa jest Made in Taiwan, nie czyta napisów z USB w żadnym formacie, ale odtwarzacz sprawuje się wyśmienicie ogladam na nim wiele plików i jak na razie nie miałem kłopotu że jakiś format nie szedł. Podobno Sony nie czyta az tak wielu formatów. Dla mnie to juz drugi Sharp wczesniejszy miałem 3 lata i żadnych problmów znim nie miałem. A jeśli chodzi o serwisy to wiesz jak to może byc jeden dobrze załatwi sprawe i bedzie chwalic a drugi wręcz odwrotnie!!! Ja np. nie samowicie krytykuje serwis Sony w Krakowie ludzie tam sa jakby pozjadali wszystkie rozumy i wogóle sie nie da znim pogadac bo traktuja wszystkich z góry!!!
 

haloot

New member
Rafi a jak oceniasz czerń w tym Sharpie? I ogólnie mógłbyś wymienić jakieś wady i główne zalety? Dla mnie divx itp to sprawa drugorzędna jak już wcześniej pisałam, i tak go podłącze przez hdmi do komputera ale o napisy pytałam tak po prostu, skoro już jest taka funkcja;-)

pozdrawiam
 

haloot

New member
nurtuje mnie jeszcze następująca kwestia apropos sharpa - producent podaje czas pracy podświetlenia 30.000h, podczas gdy w innych lcd zazwyczaj widziałam wartość 100.000h. O co tu chodzi?
 

rafib1975

New member
Rafi a jak oceniasz czerń w tym Sharpie? I ogólnie mógłbyś wymienić jakieś wady i główne zalety? Dla mnie divx itp to sprawa drugorzędna jak już wcześniej pisałam, i tak go podłącze przez hdmi do komputera ale o napisy pytałam tak po prostu, skoro już jest taka funkcja;-)

pozdrawiam
Dla mnie najwiekszą wada to dzwięk jest zły, zero basu jakby grał średnimi tonami, minus tez dla mnie 3 złącza HDMI ja juz mam zajete wszystkie, kolory są dobre ale trzeba się nimi pobawic by ustawic je do siebie. Czerń jak dla mnie jest na dobrym poziomie. Z plusów to małe zużycie energii (wczesniej moje 26 cali pobierało ponad drugie tyle), proste menu, dla mnie wygląd (ta biała ramka mi się podoba) i chyba najważniejsze obraz jest dla mnie bardzo ładny na cyfrowej kablówce jest można powiedziec ładny, a DVD czy BlueRay to już jest coś pięknego, gry na PS3 tez chodzą bardzo ładnie. No wiem co jeszcze napisac mam go dwa tygodnie i jak na razie do tego doszedłem. Jeśli chodzi o to podświetlenie to jest tak, że fakt ze jest mniejsze z reguły jest to 60tys godzin tu jest tylko 30tys. To jest przypuszczalny czas (niby gwarantowany) jaki ma chodzic podświetlenie minmalnie, ale przy najwyższych ustawieniach włsnie podświetlenia. Ale to są tylko obliczenia, bo wątpie że testowali diody przez nonstop 3.5 roku by byc pewnym, z drugiej strony diody tez mogą miec wady co juz moze skrócic ich żywot. Ale jeśli chodzi o te 30tys to jest 10 lat przy użytkowaniu TV przez 8godzin dziennie. Z dugiej strony ja bym się nie martwił tym czasem bo najczęstszą awarią LCD, LED i Plazm to zasilacz i on moim zdanie wcześniej moze paśc niż te 10 lat.
 
Do góry