Sharp LE-700 (32/40/46/52)

babkaz

Member
Kalibracja może z tym LCD jednak wiele zdziałać "na +". Pamiętam, że jak byłem na Adio Show w listopadzie zeszłego roku, to na stoisku Hdtv.com były wystawione chyba 2 Sharpy LE700. Jeden z nich był skalibrowany, drugi nie. Róźnica w obrazie jednak była widoczna.

wiecie co !?! z ta kalibracja to juz chyba leciukna przesada,w kolko o tym kiki walkuje i jakies linki daje stawiam litra ,ze 90 % ludkow ktorzy chca to na sile zrobic w swoich sharpach nie rozpoznala by ktory jest po a ktory przed . ludzie po co sa ustawienia ktore producent nam daje? naprawde standardowe jest na wysokim poziomie
pozdrawiam
 

babkaz

Member
Nie ma jak to wypowiadać się o czymś czego się na oczy nie widziało, :spam:

hej rozumiem byc podnieconym ale ta wasz kaliracja too cos w rodzaju hi end w audio duzo ludzi kupuje drogie zestawy audio i mp3 na nich slucha hehe, co tu wiecej podobnie bedzie z ta kalibracja. z checia bym sie zalozyl 10 osob ktore nigy nie widzialy tego tv bez i z kalibracja 8 by prawdopodobnie nie trafila ktoey jest ktory
pozdro
 

bob77

New member
wiecie co !?! z ta kalibracja to juz chyba leciukna przesada,w kolko o tym kiki walkuje i jakies linki daje stawiam litra ,ze 90 % ludkow ktorzy chca to na sile zrobic w swoich sharpach nie rozpoznala by ktory jest po a ktory przed . ludzie po co sa ustawienia ktore producent nam daje? naprawde standardowe jest na wysokim poziomie
pozdrawiam

Poznaja. Jednak nie kazdemu skalibrowany obraz bedzie pasowal, bo w porownaniu do ustawien fabrycznych staje sie mniej kolorowy i mniej dynamiczny. Jak ktos lubi obraz przekolorowany to kalibracja na pewno nie jest dla niego.

Ustawienia, ktore daje producent sa bardzo dalekie od idealu. Sa efekciarskie i nie maja nic wspolnego z poprawna reprodukcja kolorow, mozesz sie przekonac o tym tu:
Sharp LC-46LE700 LCD HDTV Review at AVForums.com

Na wysokim poziomie jest jedynie temperatura kolorow, ktora jest za wysoka i nie jest stala w calej skali szarosci :grin:
 

bus driver

New member
Właśnie dlatego chcę się przekonać osobiście czy coś ta kalibracja faktycznie pomaga.Jeżeli kupie gotowca to sprawdzę i napiszę o moim prywatnym teście,dołączę też zdjęcia.Osobiście nie bardzo wierzę w to bo niech mi ktoś wyjaśni dlaczego poprawnie skalibrowany obraz nie jest w ustawieniach fabrycznych?Dlaczego musimy się wysilać żeby obraz był bliski perfekcji skoro można go ustawić fabrycznie?Przecież jeżeli sprzedaję auto to je czyszczę itp żeby jak najbardziej zachęcić kupującego!!!Coś tu ŚMIERDZI !!! To jest główny powód dlaczego OSOBIŚCIE chcę to sprawdzić!!!:hmm:
 

bob77

New member
:-D
Właśnie dlatego chcę się przekonać osobiście czy coś ta kalibracja faktycznie pomaga.Jeżeli kupie gotowca to sprawdzę i napiszę o moim prywatnym teście,dołączę też zdjęcia.Osobiście nie bardzo wierzę w to bo niech mi ktoś wyjaśni dlaczego poprawnie skalibrowany obraz nie jest w ustawieniach fabrycznych?Dlaczego musimy się wysilać żeby obraz był bliski perfekcji skoro można go ustawić fabrycznie?Przecież jeżeli sprzedaję auto to je czyszczę itp żeby jak najbardziej zachęcić kupującego!!!Coś tu ŚMIERDZI !!! To jest główny powód dlaczego OSOBIŚCIE chcę to sprawdzić!!!:hmm:

Kupujac gotowca bedziesz mial telewizor "skalibrowany". Nigdy nie masz pewnosci czy ktos kto kalibrowal zrobil to umiejetnie, mial porzedny kolorymetr a nie zabawke. A poza tym kazdy jeden egzemplarz jest jednak troche inny i nie bedzie dzialal identycznie w tych samych ustawieniach.

Tanie urzadzenia nie sa kalibrowane do poprawnej reprodukcji, bo sa adresowane do mniej wymagajacych klientow. Maja przyciagac ich wzrok ostrym obrazem i cukierkowymi kolorami w silnym sklepowym oswietleniu. Nie znaczy to, ze nie sa kalibrowane wcale. Sa, ale zupelnie w innym kierunku. Tylko drogie urzadzenia jak np. plazmy Pioneer Kuro maja przynajmniej jeden preset ustawiony blisko idealu niemniej jednak i tak mozna je jeszcze poprawic profesjonalna kalibracja. Maja nawet specjalny interfejs do kalibracji ISF.

Kalibracja telewizora plazmowego Pioneer LX5090, test plazmy Pioneer LX5090


Polecam lekture postu uzytkownia Cinematic, bo na temat sensu kalibracji zostalo juz sporo napisane.

http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/13127-kalibracja-dyskusja-o-kalibracji-2.html#post92774


Ja bym jeszcze do tego dodal takie porownanie - kalibracja fabryczna jest jak zdjecia w Playboyu, na ktorych dziewczynom wygladza sie zmarszczki, powieksza cycki, wysmukla sylwetke, podkreca kolory i cholera wie co jeszcze. Z cala pewnosci takie foty robia wrazenie, dziewczyny wygladaja zjawiskowo. Niestety, tylko to co oddaja te fotografie maja nie wiele wspolnego z rzeczywistoscia


P.S.
Mam jednak wrazenie, ze kalibracja nie jest dla Ciebie.
 
Ostatnia edycja:

babkaz

Member
Poznaja. Jednak nie kazdemu skalibrowany obraz bedzie pasowal, bo w porownaniu do ustawien fabrycznych staje sie mniej kolorowy i mniej dynamiczny. Jak ktos lubi obraz przekolorowany to kalibracja na pewno nie jest dla niego.

Ustawienia, ktore daje producent sa bardzo dalekie od idealu. Sa efekciarskie i nie maja nic wspolnego z poprawna reprodukcja kolorow, mozesz sie przekonac o tym tu:
Sharp LC-46LE700 LCD HDTV Review at AVForums.com

Na wysokim poziomie jest jedynie temperatura kolorow, ktora jest za wysoka i nie jest stala w calej skali szarosci :grin:
hej widze ,ze chyba mnie rozumiesz
o tym wlasnie mowie.
kiki nie bardzo wiem o co ci kaman do mnie? i teraz tak szczeze powiedz kupujac tv w bylejakim markecie ilu ludkow zatrzyma sie przy tv skalibrowanym przez ciebie kiki?(bez urazy) a ilu przy tv z ustawieniami dynamicznymi?????????? 99 procent powie ,ze do xxxxx jest twoja kalibracja!!!
nie prawda? chociaz rozumiem ze cos to moze pomoc ale badzmy realistami zadnego telewizora bys nie sprzedal!!! a pisze to tylo z przekory bo nigdy nie ogladam na ustawieniach dynamicznych lecz prawie zawsze standard i czasmi wieczorem film oczywiscie do filmow.
ludzie nie dajmy sie zwariowac
pozdrawiam wszystkich
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Enemy

New member
Witam,
A ja mam pytanie z gatunku mniej powaznych. Czy mozna wylaczyc to podswietlenie dolnej krawedzi oraz tej odwroconej literki "V"? Nie jestem fanem tego typu ozdob.

Pozdrawiam,
 

szarpowicz

New member
Witam,
A ja mam pytanie z gatunku mniej powaznych. Czy mozna wylaczyc to podswietlenie dolnej krawedzi oraz tej odwroconej literki "V"? Nie jestem fanem tego typu ozdob.

Pozdrawiam,
Wejdź w "menu", następnie w "ustawienia", a w końcu w "podświetlenie na niebiesko" i tę piramidkę wyłączysz.
 

xanek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jako że stałem sie posiadaczem 46LE700, napisze pare słow o moich doznaniach.
Jest to moj pierwszy post, chociaz HDTV czytuje od paru lat, wiec witam wszystkich serdecznie.

TV kupilem od kiki'ego, i zaznaczam ze nie jest to zadna reklama. Czlowiek jest konkretny, a dostawa byla bardzo szybka i tu wazna informacja do kolegow powyzej, poprosilem chlopakow o kalibracje.

Do tej pory uzytkowałem 37LG5000, i powiem szczerze ze po podłaczeniu Sharpa i wpisaniu ustawien od chlopakow kopara mi opadla :).

Podam wiecej szczegolów odnosnie tej kopary.
TV korzysta z dwoch zrodel sygnalu, odleglość oglądania to jakies 3 metry, dzwiek w TV wylaczony, a uzywam HK AVR5000.

Pierwszy to nagrywarka cyfrowa HD w UPC, połączona po HDMI.
Kanaly HD jakość powala, czern, detale, kolory ( NG HD) super. Jakość kanałów SD bardzo przyzwoita.

Drugie zrodlo to laptop podłączony po HDMI i olbrzymia ilosc filmow oraz koncertow w mkv. I tutaj kopara jeszcze wieksza, musze obejrzec wszystko od nowa, LG5000 to calkiem inna bajka :). Nie bede opisywal kwieciscie co ja widze jakie kolory itd, bo to indywidualna sprawa kazdej osoby, powiem tylko tyle ze sprzet wart swojej ceny.

Teraz finalna sprawa, czy kalibracja pomogla czy nie ?
Moja odpowiedz jest prosta, jak najbardziej pomogla, ale jest wazna informacja. Ja lubie obraz z dobrą czernia i naturalnymi kolorami, moj poprzedni telewizor ustawialem wielokrotnie, zanim dotarlem do ustawien które mnie satysfakcjonowaly, bo co wygladalo dla mnie za jednym razem idealnie, za drugim bylo kiepskie.
Jezeli chodzi o konfiguracje od chlopakow, zdecydowanie czern i kolory sa na plus, obraz jest ciutke cieplejszy,wedlug mnie inne tryby tez wygladaja niezle, probowalem samemu ustawic telewizor co by zobaczyc czy efekt chlopakow osiagne bez kartki z ustawieniami, i powiem szczerze ze w polowie sie znudzilem :), przypomnialy mi sie czasy z konfigurowaniem LG.


pozdrawiam i dzieki za wszystko kiki.
 
Ostatnia edycja:

kakoj

New member
Do tej pory uzytkowałem 37LG5000, i powiem szczerze ze po podłaczeniu Sharpa i wpisaniu ustawien od chlopakow kopara mi opadla :).
Witam. Podziel się tymi ustawieniami. Wiem, wiem zaraz nastąpi zmasowany atak, że nie ten pokój, nie to źródło ale od czegoś zacząć należy. Znalazłem gdzieś na sieci ustawienia i po wpisaniu rzeczywiście kanały HD z Cp na HDS-400 chodzą ładnie. Obraz nie jest sztucznie przekolorowany a trawa wygląda jak trawa. Może śmieszne ale najwięcej oglądam NatGeo WildHD i tam jest dużo scen przyrody w różnych oświetleniach. Jeśli te ustawienia nie są tajemnicą podziel się a zobaczymy. Większość z nas po uruchomieniu TV przeleci ustawienia fabryczne po kolei i zostawia ten, który mu najbardziej odpowiada. Ustawianie telewizorka trzeba od czegoś zacząć, więc zamiast lecieć od fabrycznych może warto rozpocząć od skalibrowanych i wtedy mamy mniej do pokręcenia.
Pozdrawiam.
PS. 700 to naprawdę dobry sprzęt.
 

makis

New member
Mam problem 52XL2 z lewej strony obrazu w połowie wysokości pojawiło się coś podobnego do "bąbla" o wymiarach 1cm na 6cm i chyba się powiększa najbardziej jest widoczny na jasnym tle.Czy może ktoś miał podobny problem, za dwa miesiące kończy mi się gwarancja.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Mowia, ze nie ma glupich pytan...

No dobra, nie ma takiego LCD, ktory ma zerowy input lag i calkowity brak smuzenia. Sa tylko takie, w ktorych ten efekt zostal zredukowany do mozliwego minimum. W Sharpie jest z tym dosyc przyzwoicie, aczkolwiek bez rewelacji zarezerwowanych raczej dla plazmy.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Właśnie dziś kupiłem tego Sharpa ale LE600 bo tylko tego akurat mieli na stanie.
Obraz SD jak na LCD moim zdaniem bardzo dobry. Generalnie moim zdaniem najlepsze SD jakie kiedykolwiek oglądałem na LCD.
Kanały 1080 (nTV) wyglądają rewelacyjnie. Nawet szybkie sceny są dobrze wyświetlane (więc nie wiem skąd takie parcie na 100HZ).
Ogólna jakość dźwięku dobra (albo raczej przyzwoita), ale jakość niskich tonów słabiutka.
Pilot na zdjęciach wyglądał okropnie. W rzeczywistości jest lepiej choć zdecydowanie mogli więcej włożyć do tego serca.
Obraz z PC po HDMI niezły.
Kupiłem 40" do 2-2.5m odległości i uważam że jest trochę za duży. Czuje się lekko jak w kinie w pierwszym rzędzie. Jak mnie zbyt zmęczy to oddam do sklepu, choć może się przyzwyczaje.

Co do ustawień obrazu czyli kalibracji - nie można jej nie wykonać! Standardowo obraz jest wręcz okropny, przesycony i nienaturalny!

EDIT
Czy modele LE700 też mają ten problem szumu w głośnikach jak LE600?
 
Ostatnia edycja:

makis

New member
Od dwóch dni mam 52LE700 poprzednio miałem 52XL2.Chcę się podzielić wrażeniami

-po dostosowaniu ustawień do moich wymagań obraz jest rewelacja,po HD filmy wyglądają jak nagrane w studio takie są kolory i kontrast nawet z początku musiałem się przyzwyczaić,po SD absolutnie do przyjęcia wszystko zależy od sygnału,smużenie w normie a 100HZ czy 200Hz gwarantuję ,że 99% tak naprawdę nie widzą różnicy

-błyszcząca matryca odbija w wypadku gdy za plecami masz okno, ale kto ustawia w ten sposób TV

-co do kątów,brak dużych zastrzeżeń co prawda może inne marki mają lepiej ale kto tak naprawdę ogląda telewizor z boku

-co do dżwięku rzeczywiście nie jest najlepszy ,ale dzisiejsze TV mające niewielką głebokość słabo sobie radzą z dżwiękiem jedne mają troche lepszy inne gorszy ,ale wszystkie potrzebują dobrych kolumn i wzmacniacza,jest problem z opóżnieniem głosu gdy podepniemy N-kę po HD ,a dżwięk bezpośrednio z tunera po optycznym,wgrałem nowy soft 1.21 ,i podłączyłem wzmacniacz optykiem z telewizora wszystko teraz jest OK

Podsumowując jest to bardzo dobry telewizor dla kogoś kto traktuje telewizor jako fajny gadżet , a nie jak sprawe niepodległości kraju.Pozdrawiam i z całą odpowiedzialnością gorąco polecam ten TV
 

tycobb

New member
Witam:)

Mam takie małe skromne pytanko...Czym różnią się od siebie Sharpy 46LU700, 46LX700 i 46LE700. Czytałem wątek od samego początku i WIEM, że teoretycznie podświetlaniem dolnej listwy. Z ciekawości aż wszedłem na stronę Sharpa i porównałem wszystkie modele ze sobą pod względem technicznym i nie zauważyłem ŻADNEJ różnicy.
A dlaczego w ogóle pytam. Ponieważ gdy wchodzę do MM czy Saturna okazuje się, że różnica między każdym z modeli to ok 2tysi. :fool: Czy ktoś mi wytłumaczy skąd ta różnica cenowa bo już sam zaczynam wariować :?:
 
Do góry