Sharp LE-700 (32/40/46/52)

pwa

New member
może ktoś wie (lub może sprawdzić) jakie śruby są potrzebne do zawieszenia tego modelu 46"? (mój niestety jest w serwisie i nie mam jak sprawdzić a w samą wigilię to już za śrubami nie będę biegał).
z góry dzięki
 

bemx2k

New member
W Styczniu planuje kupic nowy TV , moj stary Sharp LC-32RD2E
juz nie zadawala jak kiedys ;)
Rozwazam tez zakup Panasa TX-P42G10
dodam ze filmy HD glownie ogladam z mojego kompa i kamery HD
Jesli ktos potrafi niech zarzuci za i przeciw w/w TV
Wiadomo ze Panas pobiera 5x wiecej pradu ale ponoc w ogolnych porownaniasch
jakosci obrazu stoi przynajmniej na porownywalnym poziomie przy czym moge
go wyrwac za ponad 200£ mniej niz Sharpa .


b.t.w
Kto w Sharpie odpowiada za tragiczny blad nadajac odblaskowa powloke w nowych TV
??? widac siakis idiota , chyba
 

bemx2k

New member
kiki

To by chyba bylo ciut za drogo targac sprzet do Londynu na prezentacje
Jak mozesz powiedz w trzech slowach plusy minusy w/w sprzetow
 

yuko04

New member
Witam, mam pytanie:
jak najlepiej połaczyć
- TV Sharp LC 40LE700E
- Dekoder Philips HD PVR 7201/91 (Cyfra+)
Wyjścia audio:
DolbyDigital,
stereo, SPDIF.
Wejście/wyjście anteny naziemnej,
wejście anteny satelitarnej zgodne ze standardami MPEG2,
HDTV,
MPEG4/H.264,
Dolby Digital.
- Kino domowe z wyjściami
Liczba cyfrowych wyjść HDMI 1
Liczba cyfrowych wejść HDMI 0
Liczba złączy EURO RGB 1
Liczba złączy USB 1
Liczba cyfrowych wejść koaksjalnych 0
Liczba cyfrowych wejść optycznych 1
Liczba wejść liniowych audio 2

w jakim porządku, jakimi przewodami, aby zachować możliwość nagrywania w HD, dzwięk 5+1, odbiór kanałów analogowych.
Z góry dzięki za poradę.
 

adagre

New member
upgrade LE700

Instrukcja upgrade jest niemal wszędzie na tym forum ale jeszcze raz:
1. Wgrywasz na "czystego" pendrive'a tylko plik upgrade'u z rozszerzeniem *.UVP
2. Wyłączyć TV przyciskiem power i wyłącznikiem głównym
3. Włożyć pendrive'a w interfejs USB w TV
4. Jednocześnie włączyć: główny przycisk zasilania i przycisk power. Przytrzymać przycisk power do momentu pojawienia się ekranu aktualizacji oprogramowania.
5. Po zakończeniu aktualizacji pojawi się na ekranie TV komunikat UPGRADE SUCCESS
5a. Jeśli pojawi się komunikat UPGRADE FAILURE:
- powtórzyć procedurę
- wymienić pendrive'a
- ponownie wgrać plik upgrade'u do pendrive'a
- ponownie pobrać plik z Internetu
6. Wyłączyć TV głównym przyciskiem zasilania. Wyjąć pendrive'a.
7. Włączyć TV



Sorry za ponowne wzruszenie tego tematu...ale postepowałem jak wyżej i...nic sie nie dzieje. Wyswietlaja sie tylko napisy ..zczy chce zdjecia ogladać czy muzy słuchać.
Ponadto mam ten tv od połowy grudnia na HD rewelka (UPC) na divix rewelka dvd rewelka...analogowo gorzej we cóż....nie ma wyjścia w końcu to nie cyfrowy sygnał i nie HD.
Mam tez pytanie dotyczace jednej rzeczy....mam mianowicei w dołu ekranu cos jakby bad pixel...swieci sie na biało...czy to nalezy zgłosic do servisu ? jak myslicie ?
Poza tym wsio ok...(odpukac w niemalowane) kolory czerń i biel...rewelacja !!!!
kupiłem za 4400 w ElectroWord a wczoraj w saturnie we wrcoku widziałem za.....5999 !!!!! o co chodzi hihi ?
Pozdrwaiam forumowiczów i ...czekam moze ktos pomoże w powyzszych kwestiach
 

arbuzik1992

New member
mam pytanie jestem Przy zakupie Sharpa LE700E i mam pytanie jak on się sprawuje chodzi mi o model 32 cale i coc chodzi z ta kalibracją możesz mi cos napisac na ten temat bo na dniach mam zamiar go kupowac
 

bus driver

New member
mam pytanie jestem Przy zakupie Sharpa LE700E i mam pytanie jak on się sprawuje chodzi mi o model 32 cale i coc chodzi z ta kalibracją możesz mi cos napisac na ten temat bo na dniach mam zamiar go kupowac

Witam. Jestem posiadaczem ( szczęśliwym ) Sharpa LE700E 32 cale i chciałbym napisać coś na temat tego TV. Na początek jest to drugi Sharp którego posiadam i to był główny powód dlaczego kupiłem następny. Nie bierz sobie do serca te wszystkie BZDURY które wypisują na temat tego TV na tym forum pseudo znawcy . Większość z nich nie była by w stanie odróżnić LCD od LED. Powiem Ci krótko , będziesz zadowolony z Sharpa pod każdym względem (oprócz dzwięku) , spisuje się rewelacyjnie w odbiorze kazdego systemu przekazu , radzi sobie z wszystkim z czym powinien , ale najważniejsze w tym TV jest z tyłu a mianowicie ( do wszystkich KRYTYKANTÓW ) mała naklejka na której jest napisane MADE IN JAPAN.Jedyny TV na świecie który jest z Japoni a nie z polski , chin , tajwanu itd. Nie wyobrażam sobie w chwili obecnej kupić inny TV niż Sharpa . CZAPKI Z GŁÓW PRZED SHARPEM :blagam: PS. tylko 100 Hz , nie decyduj się na 50 Hz. Jeszcze jedno : nie jestem laikiem w tym temacie i;) nie jestem też fanatykiem tej marki. ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
arbuzik1992 - trochę mało danych - ale wypowiedź bus driver powinna Ci wiele wyjaśnić.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
ale najważniejsze w tym TV jest z tyłu a mianowicie ( do wszystkich KRYTYKANTÓW ) mała naklejka na której jest napisane MADE IN JAPAN.Jedyny TV na świecie który jest z Japoni a nie z polski , chin , tajwanu itd. Nie wyobrażam sobie w chwili obecnej kupić inny TV niż Sharpa . CZAPKI Z GŁÓW PRZED SHARPEM
ale pojechałeś.
Sharp Manufacturing Poland (SMPL)

Sharp Manufacturing Poland Sp. z o.o. znajduje się na północ od Torunia, miasta które wpisane zostało na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Budowa fabryki trwała rok i zainwestowano w nią ok. 44 milionów euro (sześć miliardów jenów). Fabryka rozpoczęła produkcję modułów LCD do telewizorów w styczniu 2007 roku, od sierpnia 2007 fabryka wytwarza również telewizory LCD z serii Sharp AQUOS.
Fabryka w Toruniu jest kolejnym krokiem mającym na celu realizację opartej na podaży globalnej strategii firmy Sharp. Głównym filarem strategii jest zintegrowanie produkcji tzn. połączenie produkcji modułów LCD i gotowych telewizorów w jednej fabryce. Pozwala to odpowiednio reagować na rosnący na wiodących światowych rynkach popyt na telewizory LCD. Polskie centrum produkcyjne, obsługujące rynek europejski, dołączyło do fabryk w Meksyku, Chinach, Malezji i Japonii (Kameyama).
W Toruniu firma Sharp wybudowała nie tylko fabrykę telewizorów LCD, ale również stworzyła całe zaplecze przemysłowe. Na 177 ha terenie „Sharp Crystal Park” znajdują się także zakłady dostawców materiałów niezbędnych do produkcji LCD. Niewielka odległość między nimi, a fabryką Sharp zapewnia szybsze dostawy w krótszym czasie i przy mniejszej emisji CO2.
W Japonii produkowane są tylko matryce, a dlatego jest naklejka Made in Japan, bo wartośc matrycy przekracza 70% wartości całego tv.
 

bus driver

New member
mam pytanie jestem Przy zakupie Sharpa LE700E i mam pytanie jak on się sprawuje chodzi mi o model 32 cale i coc chodzi z ta kalibracją możesz mi cos napisac na ten temat bo na dniach mam zamiar go kupowac
Jeżeli chodzi o kalibrację to nie wykonywałem jej , nie mam odpowiedniego sprzętu a po za tym obraz jak dla mnie jest REWELACYJNY i bez tej kalibracji.Bardzo chętnie sprawdziłbym obraz po kalib.,czy faktycznie jest duża różnica. Jedyne co mogę porównać jest obraz z mojego i obraz z TV kolesia u którego wynajmuję pokój. Angielską telewizję odbieramy z tej samej anteny cyfrowej i róznica miedzy jego LG z wyższej półki , który osobiście mu kupiłem (po przecenie kosztował 650 funtów) jest bardzo duża.Kiedyś wydawało mi się że jest rewelacyjny , teraz że jest jedynie OK. Do tego stopnia że na mecze przychodzi do mnie (z kilkoma piwkami) i oglądamy u mnie.Ja swój szukałem dosyć długo i kupiłem ex-pokazowy , który grał na sklepie dwa miesiące , był zwrócony do producenta, sprawdzony , upgraidowany i wystawiony na sprzedaż za 300 funtów z pięcio letnią gwarancją exstra.Miał być 40 cali ale za takie pieniądze nie wybrzydzałem.Z CZYSTYM SUMIENIEM POLECAM GORĄCO SHARPA ( nie jestem sprzedawcą telewizorów ).Jezeli ma ktoś jakies pytania to chętnie odpowiem na nie. :eek:k:
 

bus driver

New member
a czy macie jakieś gotowe ustawienia kalibracyjne do sharpa lc-40le705e ??
Żadnego gotowca nie mam,próbowałem znalezć ale nie udało mi się.Ludzie trzymają tego rodzaju wiadomości w tajemnicy bo to kosztuje i ja im się nie dziwię!!! Ja jestem w stanie zapłacić za takiego GOTOWCA rozsądne pieniądze.Czekam na propozycje (tylko od wiarygodnych).:bober:
 

Hartson

New member
Bez reklam
Kalibracja może z tym LCD jednak wiele zdziałać "na +". Pamiętam, że jak byłem na Adio Show w listopadzie zeszłego roku, to na stoisku Hdtv.com były wystawione chyba 2 Sharpy LE700. Jeden z nich był skalibrowany, drugi nie. Róźnica w obrazie jednak była widoczna.
 
Do góry