Sharp LE-700 (32/40/46/52)

PioterW

New member
1. "PioterW" - napisz czy "piszczenie" o którym pisałeś ustąpiło czy nie gdyż nie dokończyłeś wątku,czy oddałeś TV , naprawiłeś to, czy źle coś podłączyłeś ?!
Witaj,
przez kilka dni problem nie występował, a kiedy powrócił (w niedzielę, dziś jest wtorek), to zwielokrotniony - zamiast piszczeć sporadycznie piszczał kilka razy na godzinę.
Problem ustąpił, ale dopiero po wymianie telewizora na Philipsa ;) - dwa Sharpy mi wystarczyły i trzeciego już nie chciałem testować - mam nadzieję (podobnie jak sprzesdawca w MM - pozdrawiam), że to jednak nie wina dekodera i problem nie wyjdzie w innym telewizorze - gdyby tak się stało, dam znać.

Nie chcę psioczyć za bardzo na LE600, ale ustawienie poprawnych kolorów jest niezwykle trudne - głównie z tego względu, że telewizor przejaskrawia czerwony i zielony - wyjątkowo trudno było ustawić poprawny kolor bolidu Brawn GP. Dopiero ściągnięcie programu kontrolnego z Internetu oraz wskazówki z jednej ze stron poleconych na forum (cinematic) pozwoliły mi coś tam uzyskać ... do pełnego zadowolenia było jednak zawsze jakieś ale.
Teraz go nie ma i kamień spadł mi z serca, bo w moim przypadku Sharp się po prostu nie sprawdził.

Wczoraj rano napisałem maila do Sharpa z prośbą o odpowiedź, ale albo jeszcze ją piszą, albo mnie olali :rolleyes:

Nie wiem jak jest z LE700, ale przy tylu różnych przypadkach, które są opisywane choćby na tym forum, mam wrażenie że LE600 jest jeszcze modelem niedopracowanym :?
 

dodomir

New member
Może ktoś dokładniej opisać jak jest z płynnością obrazu w szybkich scenach, jak wychodzi mecz piłki nożnej (czy nie ma smużenia i jest płynność); jak to wygląda w porównaniu z poważnym konkurentem SONY Z5500 ?
 

slovick

New member
dodomir napisał:
Może ktoś dokładniej opisać jak jest z płynnością obrazu w szybkich scenach, jak wychodzi mecz piłki nożnej (czy nie ma smużenia i jest płynność); jak to wygląda w porównaniu z poważnym konkurentem SONY Z5500 ?

Od zakupu zdążyłem obejrzeć 3 mecze bundesligi na eurosporcie HD smużenia nie zauważyłem. Jak dla mnie wszystko jest ok.
 

bob77

New member
Martwi mnie to automatyczne przelaczanie trybow kontrastu, bo wyglada to na blad w sofcie. O ile w LE700 kazdy bedzie mogl wgrac sobie nowy soft jak wyjdzie, to w LE600 pozostaje chyba tylko serwis bo nie ma USB.
 

Muszer135

New member
Le 600 ma usb na serwis i zeby wgrac soft podobno nie ma problemu:)
Wczoraj wymienilem swojego sharpa na nowego ale niestety problem z pojawiajaca sie kasza co jakisz czas na ekranie nie ustapil... napisze do nich maila. a i jeszcze przetestuje u kolegi:) tzn zamienie sie z nim TV i zobaczymy jak u bniego bedzie odbierac:)
 

bob77

New member
Muszer135 napisał:
Le 600 ma usb na serwis i zeby wgrac soft podobno nie ma problemu:)
Wczoraj wymienilem swojego sharpa na nowego ale niestety problem z pojawiajaca sie kasza co jakisz czas na ekranie nie ustapil... napisze do nich maila. a i jeszcze przetestuje u kolegi:) tzn zamienie sie z nim TV i zobaczymy jak u bniego bedzie odbierac:)

USB jest ale dla serwisu i czy bedzie mozna samodzielnie aktualizowac soft przez to zlacze nie jest wcale takie oczywiste. W instrukcji do tego TV pisza, ze mozliwe sa aktualizacje softu przez DVB-T (ale watpie zeby w naszym kraju przynajmniej w realnej przyszlosci uruchomili nadawanie aktualizacji w cyfrowym pasmie naziemnym).

Czy posiadacze LE700 probowali rozwiazac problem aktualizujac soft? Na stronie Sharpa jest do pobrania nowa wersja oprogramowania.
 

Muszer135

New member
bob77 napisał:
USB jest ale dla serwisu i czy bedzie mozna samodzielnie aktualizowac soft przez to zlacze nie jest wcale takie oczywiste. W instrukcji do tego TV pisza, ze mozliwe sa aktualizacje softu przez DVB-T (ale watpie zeby w naszym kraju przynajmniej w realnej przyszlosci uruchomili nadawanie aktualizacji w cyfrowym pasmie naziemnym).

Czy posiadacze LE700 probowali rozwiazac problem aktualizujac soft? Na stronie Sharpa jest do pobrania nowa wersja oprogramowania.

Zadzwonilem do serwisu i powiedzieli ze mozna wgrac soft poprzes Usb service :):).

Mam pytanie czy w 32 calowym le600 mozna podswietlic na niebiesko panel - wyciecie jak w modelach o wiekszym rozmiarze? jesli tak to jak moge tego dokonac?
 

gut

New member
slovick napisał:
Gut - u mnie po podłaczeniu po hdmi odwarzacza blu ray BD21SB telewizor wyswietlał czarny ekran przez 5 minut - tyle zajęło sie "dogadywanie sprzętu (czyli jak rozumiem dizłąnie protokółów sprwdzajacych certyfikacje hdcp itp)" potem wszystko zaczeło działać - ponowne uruchomienie BLu ray i juz brak oczekiwania. Może więc podłaćz sprżet i daj mu kilka minut :)

TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK- to jest to, dzięki kolego, w życiu bym na to nie wpadł. Po ok 3 min oczekiwania tv "zobaczył" sprzet po HDMI i w kolejnych uruchomieniach nie było problemu. Jeszcze raz serdeczne dzięki:D
A więc podsumujmy(piszę o sygnale z C+ SD oraz dvd po upscalingu po HDMI:
-Jakość obrazu(kolory, kontrast) jest najwyższej klasy, nawet na kanałach sportowych nie ma nieprzyjemnego efektu smużenia

- Jakość po upscalingu powaliła mnie na łopatki, zacząłem oglądać bajki i nie mogłem oderwać się od obrazu:cool: , oglądajac z otwartą gębą

-Bardzo dobry tryb ECO - minimalna strata na jakości praktycznie nie zauważalna

- Aż boję się jak zapodam sygnał HD bo chyba nie odejdę od tv

- Jedyny mankament to chyba opcja 100Hz- po prostu nie widzę za bardzo różnicy w jakości obrazu- czyżby chwycik reklamowy (dosyć kosztowny)

Jednak generalnie jestem bardzo zadowolony z zakupu i polecam innym, w tej cenie(5k) lepszego telewizora tej klasy nie znajdziecie:cool:

CZekam na ewentualne pytania-może będę mógł pomóc
 

maly496

New member
mam Pytanie czy ten tv da sie podłaczyc do komputera( bo nie moge znlesc w specyfikacji ze ma wejscie PC) i czy moze ktos go porównywał z samsungiem le650.
 

gut

New member
maly496 napisał:
mam Pytanie czy ten tv da sie podłaczyc do komputera( bo nie moge znlesc w specyfikacji ze ma wejscie PC) i czy moze ktos go porównywał z samsungiem le650.

Oczywiscie że mozna i w instrukcji jest dokładnie opisane jak to zrobić
 

Yeti

New member
Przeglądałem stronę Sharpa i nie mogę dopatrzeć się różnic między modelami:
LC-46LX700E
LC-46LU700E
LC-46LE700E.
Czy ktoś może mi pomóc?
 

Rodia

New member
jedyna róźnicą w specyfikacji jest funkcja pure black panel w którą wyposażone są modele LU i LX. Ale czym się różnią te ostatnie?
 

gut

New member
Yeti napisał:
Przeglądałem stronę Sharpa i nie mogę dopatrzeć się różnic między modelami:
LC-46LX700E
LC-46LU700E
LC-46LE700E.
Czy ktoś może mi pomóc?

Różnica polega na kolorze dolnego pasa obudowy:
LE-niebieski
LX -miedziany
LU-srebrny
 

worek55

New member
sciagnalem najnowszy firmware 1.14 ! wie ktos jak to zainstalowac ? wrzucilem na root usb i nic
 
Ostatnia edycja:

Rodia

New member
worek55 napisał:
sciagnalem najnowszy firmware 1.14 ! wie ktos jak to zainstalowac ? wrzucilem na root usb i nic
Instrukcja upgrade jest niemal wszędzie na tym forum ale jeszcze raz:
1. Wgrywasz na "czystego" pendrive'a tylko plik upgrade'u z rozszerzeniem *.UVP
2. Wyłączyć TV przyciskiem power i wyłącznikiem głównym
3. Włożyć pendrive'a w interfejs USB w TV
4. Jednocześnie włączyć: główny przycisk zasilania i przycisk power. Przytrzymać przycisk power do momentu pojawienia się ekranu aktualizacji oprogramowania.
5. Po zakończeniu aktualizacji pojawi się na ekranie TV komunikat UPGRADE SUCCESS
5a. Jeśli pojawi się komunikat UPGRADE FAILURE:
- powtórzyć procedurę
- wymienić pendrive'a
- ponownie wgrać plik upgrade'u do pendrive'a
- ponownie pobrać plik z Internetu
6. Wyłączyć TV głównym przyciskiem zasilania. Wyjąć pendrive'a.
7. Włączyć TV
 
Ostatnia edycja:
Do góry