Sharp LE-700 (32/40/46/52)

gut

New member
nowy 700E

Witam
Właśnie wczoraj zakupiłem to cacko-wersja 40 calowa, podłączony jest do dekodera C+(bez HD). Obraz po prostu bajer, aż boję się podłączyć HD bonie odejdę od telewizora. Mnóstwo ustawień które trzeba naprawdę spokojnie przeczytać. Niestety , jest jeden niemiły incydent. Ppo podłączeniu nagrywarki DVD z twardym dyskiem firmy LG po HDMI totalna porażka-ciemność:confused: . Nie wiem czy problem leży po stronie telewizora ,kabla czy Lg-ika. Trochę jestem zaniepokojony bo gdyby to była wina tv to serwis po 2 dniach:cry: Może ktoś doradzi i wleje trochę miodu w moje serce, bo jednakpierwsze wrazenie było piorunujące, a teraz lekki zonk.
 

orange

New member
Ja też od czwartku jestem właścicielem 46 calowego Sharpa i mam 2 problemuy.
1. Co jakiś czas włącza mi się demo. Jak je wyłączyć??
2. Również co jakiś czas zmienia mi się tryb z filmu na dynamiczny. Dlaczego??
 

PiotrM_

New member
orange napisał:
Ja też od czwartku jestem właścicielem 46 calowego Sharpa i mam 2 problemuy.
1. Co jakiś czas włącza mi się demo. Jak je wyłączyć??
2. Również co jakiś czas zmienia mi się tryb z filmu na dynamiczny. Dlaczego??

Nie mam tego TV, ale objawy wskazują na ustawienie w tryb prezentacji sklepowej. Proponuję poszukać ustawienia "Lokalizacja" i sprawdzić czy nie jest ustawione "sklep".
 

Muszer135

New member
orange napisał:
Ja też od czwartku jestem właścicielem 46 calowego Sharpa i mam 2 problemuy.
1. Co jakiś czas włącza mi się demo. Jak je wyłączyć??
2. Również co jakiś czas zmienia mi się tryb z filmu na dynamiczny. Dlaczego??

mam ten sam problem gdyz tryby mi sie same zmieniaja co jakis czas na inne i nie wiem co zrobic?
Dodam ze lokalizacja ustawiona jest na dom.

chyba zrezygnuje z tego modelu bo mam jeszcze inne spostrzezenia ktore opisalem w innym poscie
 

Muszer135

New member
orange napisał:
PiotrM albo ktoś inny-podpowiedzcie, gdzie zmienia się ten tryb bo nie mogę odszukać.

Orange a nie masz problemu np. z wyswietlaniem godziny?
Bo zauwazylem ze jest zmienna i raz pokazuje prawidlowo 20:00 a raz odejmuje 2 godziny i pokazuje 18:00
 

PiotrM_

New member
orange napisał:
PiotrM albo ktoś inny-podpowiedzcie, gdzie zmienia się ten tryb bo nie mogę odszukać.

Wg instrukcji, trzeba wejść w "Ustawienia" > "Reset".
Istnieje wybór Lokalizacji między "Dom" i "Magazyn" .
Powrót do trybu dynamicznego w trybie "Magazyn", następuje po 30min braku sygnału TV lub operowania pilotem.

Pełna instrukcja dostępna do ściągnięcia z tej strony:
http://esupport.sharp.pl/html/om/in...e&SearchString=le700&TemplateLang=pl&iStart=0

Str 9, pkt 3.
 

PiotrM_

New member
orange napisał:
Dzieki Piotr.
A czy ten reset nie spowoduje zmiany ustawien w tv??TV mam po kalibracji od Kikiego i nie chce mi sie tego robić samemu.

Instrukcja, str. 27:


Nie można zmienić ustawienia Dom/Magazyn ani ustawienia
kraju w opcji „Automatyczna instalacja” w menu „Ustawienia”.
Jeżeli chcesz zmienić te ustawienia, ponownie wykonaj
pierwszą instalację automatyczną po wybraniu opcji „Reset” z
menu „Ustawienia”.
 
Ostatnia edycja:

dodomir

New member
Czytając uwagi o SHARPIE LE700 chciałbym zapytać użytkowników tego TV i proszę o szczere odpowiedzi (nie wstydząc sie ewentualnych swoich pomyłek):
1. "PioterW" - napisz czy "piszczenie" o którym pisałeś ustąpiło czy nie gdyż nie dokończyłeś wątku,czy oddałeś TV , naprawiłeś to, czy źle coś podłączyłeś ?!
2. "gut" - czy na pewno wybrałeś dobre "źródło sygnału" w TV tj. odpowiedni nr HDMI 1,2,3 itd. ?!
3. "Muszer135" - czy rzeczywiście miałeś dobrze ustawiony TV na "DOM" czy jednak się pomyliłeś i dlatego uciekały ustawienia trybu pracy TV ?!
Bardzo proszę o odpowiedzi bo chyba wszystkim zainteresowanym kupnem tego TV się przydadzą. Po wyjaśnieniu się ww. problemów wielu zainteresowanych w tym i ja podejmie słuszne deyzje -kupić lub nie.
 

dedynio

New member
Który lepszy

Witam wszystkich serdecznie.
Mam krótkie pytanie, czy jest sens zamienić Sony X3000 na SHARPA LE700.
Sygnał SD oraz HD. Czy będzie różnica w jakości obrazu?
Pozdrawiam
 

Muszer135

New member
PiotrM_ napisał:
Instrukcja, str. 27:


Nie można zmienić ustawienia Dom/Magazyn ani ustawienia
kraju w opcji „Automatyczna instalacja” w menu „Ustawienia”.
Jeżeli chcesz zmienić te ustawienia, ponownie wykonaj
pierwszą instalację automatyczną po wybraniu opcji „Reset” z
menu „Ustawienia”.

Piotrek ja mam ustawione na dom i mi sie przelacza...
 

slovick

New member
LE700- pierwsze wrazenia domowe

Witam,

mam 40le700 od piatku w domu. Po wielu przemyśleniach porównaniach itp.
zdecydowałem się w końcu na ten tv. Generalnie TV gra lepiej
niż wygląda to w w sklepach (oglądałem w 3 różnych marketach, mój egzemplarz jest skalibrowany). Tv mam podłączony pod 4 źródła sygnału póki co:
Nbox HD - obraz hd bardzo dobry (w piątek oglądałem troję i było super)
nbox SD - jest ok jak się ogląda z 3m, z 3,5 i więcej obraz po prostu wygląda bardzo dobrze
Blu ray - nie ma co pisać - odjazd na maxa :)
DVD (576i - Yamaha Pianocraft) - bardzo ładny obraz prawie nie widać że to nie hd.
Analog - kablówka - tu się zdziwiłem najbardziej - jak widziałem tv na analogu w sklepach był dramat a w domu... poza kilkoma kanałami w najgorszej jakości prawie jak nbox/sd z 3m moźna oglądać z 4 to już jest całkiem dobry obraz :).

To tyle wrażeń po 3 dniach użytkowania, jak ktoś ma jakieś pytania o ten tv to w miarę możliwości i czasu będę odpisywał na konkretne pytania .
Subiektywnie jestem zadowolony z wyboru :).

Pozdrawiam,
Slovick
 

PiotrM_

New member
Muszer135 napisał:
Piotrek ja mam ustawione na dom i mi sie przelacza...

Kierując sie instrukcją (str. 24) mogę podejrzewać, że masz ustawiony Tryb AV na Autom.

W tym trybie TV sam ustawia profil, dopasowując go do jasności oświetlenia oraz wykrytego rodzaju sygnału.
 

Muszer135

New member
PiotrM_ napisał:
Kierując sie instrukcją (str. 24) mogę podejrzewać, że masz ustawiony Tryb AV na Autom.

W tym trybie TV sam ustawia profil, dopasowując go do jasności oświetlenia oraz wykrytego rodzaju sygnału.

na utomat mam ustawione rodzaj obrazu tzn. tam gdzie sie wybiera funkcje dotyczace: obrz panoramiczny, 16:9 itd.
 

gut

New member
40lx700

Kolejne dni testu przekonują mnie że dokonałem dobrego wyboru, obraz tego tv po prostu powala na łopatki, a testuje tylko obraz SD. Nie bawię się jeszcze w dokładniejsze ustawienia z braku czasu. niestety problem połączenia lg-ika po HDMI jeszcze nie rozwiązany.
Wart jest tego aby miec go już teraz. Moja wersja jest z szaro-złoto-miedziowym(odcień w zalezności od oswietlenia w pokoju) kolorze dolnej ramki (żona mnie za to pochwaliła) i jest chyba ładniejsza od koloru niebiesko- granatowego.
Jak uporsam sie z HDMI dam znać co było przyczyną.
 

dodomir

New member
gut napisał:
Kolejne dni testu przekonują mnie że dokonałem dobrego wyboru, obraz tego tv po prostu powala na łopatki, a testuje tylko obraz SD. Nie bawię się jeszcze w dokładniejsze ustawienia z braku czasu. niestety problem połączenia lg-ika po HDMI jeszcze nie rozwiązany.
Wart jest tego aby miec go już teraz. Moja wersja jest z szaro-złoto-miedziowym(odcień w zalezności od oswietlenia w pokoju) kolorze dolnej ramki (żona mnie za to pochwaliła) i jest chyba ładniejsza od koloru niebiesko- granatowego.
Jak uporsam sie z HDMI dam znać co było przyczyną.

Nie mam jeszcze tego TV lecz chciałbym Tobie coś pomóc . Może spróbuj pod to wejście HDMI podłączyć inny sprzęt i sprawdź czy działa. Wówczas będzie jasne czy to wina TV. Tylko wybierz dobry numer złącza HDMI 1,2,3 itd. Ja kiedyś tez o tym zapomniałem.
 

gut

New member
dodomir napisał:
Nie mam jeszcze tego TV lecz chciałbym Tobie coś pomóc . Może spróbuj pod to wejście HDMI podłączyć inny sprzęt i sprawdź czy działa. Wówczas będzie jasne czy to wina TV. Tylko wybierz dobry numer złącza HDMI 1,2,3 itd. Ja kiedyś tez o tym zapomniałem.

Oczywiście przełaczam na odpowiednie wejście(jedno z 4-rech ) i ciemność, niestety nie mam w tej chwili mozliwości podłączenia innego sprzętu, dlatego drepczę w miejscu. Dzwoniłem do obsługi technicznej. Miła Pani powiedziała abym sprawdził dvd na innym tv-jeśli bedzie działać, wyślą technika do domu:D :D :D - ponoć od 40 cali w górę serwis przybywa do domu:cool:
PS
Miła Pani z SHARP'a powiedziała że możliwe jest aby dvd nie obsługiwało najwyższego standardu HDMI 1.3 i wówczas należałoby użyc starego typu kabla (1.2), lecz goście z LG mówią że obsługuje i najlepiej przywieźć Lg-ika do serwisu to go sprawdzą.
 

slovick

New member
gut napisał:
Oczywiście przełaczam na odpowiednie wejście(jedno z 4-rech ) i ciemność, niestety nie mam w tej chwili mozliwości podłączenia innego sprzętu, dlatego drepczę w miejscu. Dzwoniłem do obsługi technicznej. Miła Pani powiedziała abym sprawdził dvd na innym tv-jeśli bedzie działać, wyślą technika do domu:D :D :D - ponoć od 40 cali w górę serwis przybywa do domu:cool:
PS
Miła Pani z SHARP'a powiedziała że możliwe jest aby dvd nie obsługiwało najwyższego standardu HDMI 1.3 i wówczas należałoby użyc starego typu kabla (1.2), lecz goście z LG mówią że obsługuje i najlepiej przywieźć Lg-ika do serwisu to go sprawdzą.

Gut - u mnie po podłaczeniu po hdmi odwarzacza blu ray BD21SB telewizor wyswietlał czarny ekran przez 5 minut - tyle zajęło sie "dogadywanie sprzętu (czyli jak rozumiem dizłąnie protokółów sprwdzajacych certyfikacje hdcp itp)" potem wszystko zaczeło działać - ponowne uruchomienie BLu ray i juz brak oczekiwania. Może więc podłaćz sprżet i daj mu kilka minut :)
 
Do góry