Sharp LE-700 (32/40/46/52)

klosshans

New member
PiotrM_ napisał:
I ja dzisiaj miałem okazję zobaczyć 32Le-700 w akcji (w sklepie).
Wrażenia: doskonała czerń i kąty, wysoki kontrast i zdecydowanie lepsza ostrość od stojących obok Samsungów serii 5. Obserwowałem jedynie sygnał HD (choć nie sądzę żeby był to 1080) i wrażenia odniosłem naprawdę pozytywne.
Inaczej wygląd zewnętrzny. Zdjęcia nowych modeli w materiałach prasowych i zapowiedziach w internecie, prezentowały się nadzwyczaj dobrze. W rzeczywistości jednak obudowy robią wrażenie tanich, chińskich zabawek. Przyglądając się z bliska podświetlanemu, niebieskiemu znaczkowi w centralnej części dolnej krawędzi obudowy, dostrzegłem postrzępione jego brzegi, tak jakby ktoś narysował go odręcznie czarnym pisakiem.
Obudowa wygląda jakby się miała rozlecieć, zanim doniesiemy telewizor do domu, ramka wokół matrycy ma pofalowaną powierzchnię. Fakt, że osobiście nie lubię błyszczących powierzchni typu "piano black", ale ta już przekracza wszelkie granice, możemy się w niej przeglądać jak w krzywym zwierciadle....
Nie rozumiem tego, tym bardziej że nowe modele nie są tanie (4 kilo za 32"). Zwykle dobrej jakości ekrany były wsadzane do dostojnie wyglądających obudów :???:
W tym tygodniu będąc w S-turnie przyglądałem się obudowie 700-tek oraz 600-tek oraz praktycznie wszystkim co stało a stało tego :roll: .
Obudowy współczesnych telewizorów i monitorów komputerowych wykonane są w technologii wtrysku z tworzyw sztucznych, głównie polistyrenu, ABS-u, często w połączeniu z poliwęglanem. Każda ramka - obudowa niezależnie od firmy, jak się jej przyjżeć pod odpowiedznim kątem padania światła wydaje się nie całkiem prosta jak powierzchnia szyby i modele Sharpa nie odbiegają tu od pozostałych. Obwódka ramki nie jest idealnie płaska jak powierzchnia szyby lecz ma miejscami niesymetrycznie lekkie dołeczki, prawdopodobnie od strony wewnętrznej w tym miejscu są wzmocnienia ramki czyli wtłoczone większe ilości tworzywa, co powoduje po zewnętzrnej minimalny dołeczek widoczny pod kątem. Z wszystkich modeli wystawionych w sklepie jedynie soniacze miały mniej tych "fałdek". Może forumowicz, który pisał na ten fakt widział lub posiada rzeczywiście "pechowy" egzemplarz. Wiadomo, jak się daje za TV grubych parę tysiaków to się wymaga. Proszę się przyjrzeć obudowom, sami wyciągnijcie wnioski szanowni forumowicze. Pozdrawiam wszystkich. :)
 

PiotrM_

New member
klosshans napisał:
Każda ramka - obudowa niezależnie od firmy, jak się jej przyjżeć pod odpowiedznim kątem padania światła wydaje się nie całkiem prosta jak powierzchnia szyby i modele Sharpa nie odbiegają tu od pozostałych.

Proponuję najlepiej porównać do taniutkiego Philipsa 32PFL5604 .
 

alba

New member
Dlatego też za chwilę pewnie wyjdzie LE 750 o parę stówek droższy i będzie miał odtwarzanie filmów i coś tam jeszcze - biznes się musi kręcić. Przy kosztach produkcji gniazdko USB które tam wsadzili pewnie jest droższe od całej reszty gratów jakie do odtwarzania filmów są potrzebne. Taki samsung dla odmiany odtwarza nawet mkv.
 

PioterW

New member
Witam,
jestem świeżo po zakupie LE600 - widać, że ma potencjał, ale ustawienie dobrego obrazu nie jest takie proste - ja z tym cały czas walczę - m.in. trudno jest zminimalizować jaskrawą zieleń i biel - raz mi sie udało ... ale oczywiście zapomniałem co to były za ustawienia, coś pozmieniałem i teraz muszę próbowac od nowa :razz:

Mam natomiast takie spostrzeżenie (i nawet w tym temacie ktoś już o tym pisał) odnośnie HDMI - czasem, zamiast dźwięku pojawia coś, jakby sprzężenie, dziwny i dość głośny pisk. Ponieważ mam dekoder z UPC, cofnąłem ujęcie i okazuje się, że to nie był dźwięk z kablówki, bo po odtworzeniu juz go nie było.
Zastanawia mnie co to (do cholery) może być i czy to wina telewizora, czy czegoś innego???

Ponieważ w MM, w którym kupiłem telewizor dali mi 7 dni na wymianę, więc jeśli nie zdiagnozuje problemu, pewnie wymienię na inny egzemplarz, ale zanim zacznę jeździć w tę i z powrotem ... może Wy macie jakies sugestie.
Kabel HDMI mam seryjny, dostarczony wraz z dekoderem.



BTW - co do braku bajerów w styli odtwarzanie filmów z USB itp. to jak ktoś słusznei zauważył - od tego są odtwarzacze.
Gdyby telewizor miał wszystkie bajery z kostkarka do lodów włącznie, to pewnie nie kosztowałby tyle ile kosztuje. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że to nie telefon, który musi być przenośnym urządzeniem multimedialnym All-In-One.

... mam nadzieję, że ktoś podpowie co zrobić z tym "cyfrowym piskiem" czy to może być kwestia kabla HDMI, czy jednak telewizora?

pzdr
 

The_Crow

New member
byłem w MM i postawili mi obok siebie samsunga 7000 LED, samsung LCD 3000zł(nie pamiętam modelu), samsung plazma 5000zł (nie pamiętam modelu) po podłączeniu do każdego analogu - SD na LED tragedia nie do przyjęcia, LCD lepiej ale dalej tragedia, Plazma do zaakceptowania.
 

Chris9

New member
odnosnie LE600 - do PioteraW.
posiadam sharpa LE600, ale mam podpiety tylko odtwarzacz DVD po HDMI i dlatego nie korzystam z tego zrodla tyle co ty. obejrzalem co prawda pare filmow, ale nie zaobserowowalem jeszcze tego dziwnego pisku o ktorym piszesz. daj znac jak zauwazysz gdzie byl problem.

pozdro
 

PioterW

New member
Chris9 napisał:
(...) daj znac jak zauwazysz gdzie byl problem.

pozdro
na razie zamierzam wymienic telewizor na inny egzemplarz - może to wydaje się radykalnym rozwiązaniem, ale mam na to tylko kilka dni, więc zanim znajdę rozwiązanie, może byc już za późno.

@orange - poza tym jednym problemem jest OK, w sumie nawet bardzo i gdyby mi ten mankament nie doskwierał, pewnie bym piał z radości, a tak po prostu jestem zadowolony.

pozdro
 

thugnigga

New member
PioterW napisał:
BTW - co do braku bajerów w styli odtwarzanie filmów z USB itp. to jak ktoś słusznei zauważył - od tego są odtwarzacze.
Gdyby telewizor miał wszystkie bajery z kostkarka do lodów włącznie, to pewnie nie kosztowałby tyle ile kosztuje. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że to nie telefon, który musi być przenośnym urządzeniem multimedialnym All-In-One.

pzdr

ja mam odtwarzacz i odkąd mam samsunga, zupelnie go nie uzywam. ten "zbędny" wg Ciebie dodatek jest bardzo przydatny - jakbys mial go do dyspozycji to bys to docenił. Poza tym duzo lepiej wygladaja filmy puszczone przez usb niz na odtwarzaczu z racji tego ze samsung doskonale poprawia jakosc odtwarzanego materiału, zwykły odtwarzacz tego nie zrobi (chyba ze kupisz "niezwykły za 2-3k)
 

orange

New member
thugnigga napisał:
ja mam odtwarzacz i odkąd mam samsunga, zupelnie go nie uzywam. ten "zbędny" wg Ciebie dodatek jest bardzo przydatny - jakbys mial go do dyspozycji to bys to docenił. Poza tym duzo lepiej wygladaja filmy puszczone przez usb niz na odtwarzaczu z racji tego ze samsung doskonale poprawia jakosc odtwarzanego materiału, zwykły odtwarzacz tego nie zrobi (chyba ze kupisz "niezwykły za 2-3k)

Rozumiem, ze oglądasz filmy bez napisów??

Dla mnie taki dodatek jest zbędny.
 

PioterW

New member
@thugnigga - dokładnie tak - niestety z moim angielskim napisy sa bardzo przydatne, nawet jeśli więklszą część folmu mogę obejrzec nie czytając ich
jedyne, czego w tym temacie brakuje w LE600, to możliwiśc przeglądania zdjęć, bo to byłby akurat dodatek użyteczny, ale ja uznałem że nie warto z tego powodu dopłacać +-1k PLNów, natomiast jest to rzecz jasna kwestia wyboru

porównywałem obraz z Samsunga i Z Sharpa (tak, wiem w sklepie) i IMO Sharp prezentował sie lepiej, chociaz Samsung tez dawał radę, a jeśli chodzi o design, to oba mi sie podobają

o wyborze Sharpa zdecydowało rozmieszczenie diód za obrazem - telewizor ma stać, wuięc "cienkość" choć bardzo atrakcyjna, nie jest az tak istotna jak równomierność podświetlenia ... tu muszę przyznać, że w przypadku Samsunga bardziej sie o niej naczytałem, niż ją zobaczyłem w sklepie:)


aaa, specjalnie wczoraj przyglądałem się pofalowanej obudowie - faktycznie jak o tym przeczytałem i przyłożyłem oko do krawędzi telewizora, to widać, że nie tworzy ona idealnej linii prostej - z ok. 10 cm efekt jest już jednak niezauważalny, więc albo trafiłem na taki egzemplarz, albo Sharp się poprawił w tej kwestii - jak wspominałem zamierzam zamienić jednak telewizor w sklepie, więc zobaczę to przy okazji na drugim egzemplarzu
 

klosshans

New member
sugestia

PioterW napisał:
na razie zamierzam wymienic telewizor na inny egzemplarz - może to wydaje się radykalnym rozwiązaniem, ale mam na to tylko kilka dni, więc zanim znajdę rozwiązanie, może byc już za późno.

@orange - poza tym jednym problemem jest OK, w sumie nawet bardzo i gdyby mi ten mankament nie doskwierał, pewnie bym piał z radości, a tak po prostu jestem zadowolony.

pozdro

Miałem taką samą sytuację z tym że to nie TV tylko po podpięciu PC z monitorem przez HDMI, wtrącały się co jakiś czas piski. Po wymianie użytego w tym przypadku taniego z rzekomo złoconymi końcówkami itd. zakupionego na znanym serwisie aukcyjnym kabla na droższy kabel nie powtórzyło się to więcej. Być może to kabel. Spróbuj inny - będziesz miał porównanie, lepiej próbować jeżeli na wymianę TV masz jeszcze czas. Daj znać czy pomogło.
 

PioterW

New member
Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź - może faktycznie pojadę dziś do sklepu i kupię porządny kabel
___
kupiłem nowy kabel - nie zadziałało - mimo że piszczenie jest sporadyczne, pojawiło sie niemalże od razu po zmianie kabelka:sad:
 
Ostatnia edycja:

marioximus

New member
PioterW napisał:
Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź - może faktycznie pojadę dziś do sklepu i kupię porządny kabel
___
kupiłem nowy kabel - nie zadziałało - mimo że piszczenie jest sporadyczne, pojawiło sie niemalże od razu po zmianie kabelka:sad:


Tak jak pisałem w innym wątku - mój TV przez tą dolegliwość jest już drugi raz w serwisie. Wymiany kabla, tunera SAT nie pomagają.
 

alba

New member
PioterW napisał:
porównywałem obraz z Samsunga i Z Sharpa (tak, wiem w sklepie) i IMO Sharp prezentował sie lepiej, chociaz Samsung tez dawał radę, a jeśli chodzi o design, to oba mi sie podobają

o wyborze Sharpa zdecydowało rozmieszczenie diód za obrazem - telewizor ma stać, wuięc "cienkość" choć bardzo atrakcyjna, nie jest az tak istotna jak równomierność podświetlenia ... tu muszę przyznać, że w przypadku Samsunga bardziej sie o niej naczytałem, niż ją zobaczyłem w sklepie:)


aaa, specjalnie wczoraj przyglądałem się pofalowanej obudowie - faktycznie jak o tym przeczytałem i przyłożyłem oko do krawędzi telewizora, to widać, że nie tworzy ona idealnej linii prostej - z ok. 10 cm efekt jest już jednak niezauważalny, więc albo trafiłem na taki egzemplarz, albo Sharp się poprawił w tej kwestii - jak wspominałem zamierzam zamienić jednak telewizor w sklepie, więc zobaczę to przy okazji na drugim egzemplarzu
Samsng to porażka za tą kasę (choć sam mam samsunga tylko B650). Podświetlenie krawędziowe ma jednak sporo wad od mniejszej jasności ekranu przez gorsze kąty aż do nierównomiernego podświetlenia matrycy. Założe się że w produkcji jest tańsze od pozostałych z CCFL włącznie i dlatego tak na chama jest lansowane. Jedyna realna zaleta to grubość.
U mnie obudowa też lekko jest pofalowana ale trzeba sie dobrze przyjrzeć. Gdyby robiono je matowe to nikt by tego nie zauważył i problemu by nie było a na lśniącej powierzchni widać każde załamanie światła.
 
Do góry