Sharp LE-700 (32/40/46/52)

bob77

New member
orange napisał:
No włąśnie sie nad tym zastanawiam, bo oprócz różnicy 100Hz, inne wg mnie to pierdoły.
Promocja w ojro agd na model 46 cali - 7699zł :p

Ja sprawdzalem w MM na 46LX700 jak wyglada ze 100Hz i bez. Roznice bylo widac faktycznie patrzac z bliska. Przy scrollowanych napisach i w scenie gdy kamera poruszala sie wzdluz szczebelkowego plotu - w obu przypadkach bylo widac efekt poszarpanych krawedzi. Ale jak sie oddalo od ekranu efekt ten byl coraz mniej widoczny az do calkowitego znikniecia.

Zauwazylem tez, ze to cale 100Hz czasami zalicza wpadki i pewnych sytuacjach za napisami, choc z gladkimi krawedziami, pociagnal sie duch.

W innych ujeciach - tancerka wykonujaca jakies wygibusy czy samolot wykonujacy akrobacje, nawet z bliska nie widzialem roznicy.

U mnie przy obecnej aranzacji mieszkania TV bede ogladal z odleglosci 3-4m wiec raczej nie zauwazylbym zalet 100Hz, poza tym na telewizorze glownie bede ogladal fimy i programy TV i nie bede sie na sile doszukiwal czy poruszajacy sie przedmiot czy postac ma idealnie rowne krawedzie. Wyglad napisow (tu najbardziej bylo widac roznice) mnie zupelnie grzeje.

Wydaje mi sie, ze ta funkcja moze sie szczegolnie przydac osobom, ktore do TV beda podlaczac np. konsole do gier, siedzac przy tym odpowiednio blisko.

Moim zdaniem nalezy sobie odpowiedziec na pytanie do czego bede uzywal TV i z jakiej odleglosci bede na niego patrzyl.
 
Ostatnia edycja:

bob77

New member
orange napisał:
Bob bede gral na ps3 ale 3 metry od tv

Sam najlepiej to sprawdz, ale moim zdaniem nie zobaczysz roznicy. Z reszta grajac chyba czlowiek bardziej skupia sie na samej grze niz na niuansach wyswietlanego obrazu (nawet taki drobiazgowy jak ja :-D ).

Gdyby miedzy 700 a 600 byla roznica 200zl to pewnie warto byloby doplacic niezaleznie od odleglosci i przeznaczenia, jednak przy tej roznicy... dla mnie to urzadzenie nadal przy calej palecie dobrodziejstw jak wysoka rozdzielczosc itp. bedzie to telewizor a nie monitor przed, ktorym bede edytowal animacje komputerowe.

Ja wolalbym te roznice w cenie przeznaczyc na cos innego, np. jakis odtwarzacz Blu-Ray, browar, urlop, itd.
 

adambo

New member
to co znalazłem w necie:

"W LE600 nie będzie kilku multimedialnych dodatków, takich jak USB 2.0 do słuchania muzyki czy oglądania filmów. Znajdą się one w LE700. Poza tym w LE600 znajdzie się o jedno HDMI mniej, a matryca będzie miała nieco słabszy czas reakcji (LE700 - 4ms, LE600 - 6ms)."
 

bob77

New member
adambo napisał:
to co znalazłem w necie:

"W LE600 nie będzie kilku multimedialnych dodatków, takich jak USB 2.0 do słuchania muzyki czy oglądania filmów. Znajdą się one w LE700. Poza tym w LE600 znajdzie się o jedno HDMI mniej, a matryca będzie miała nieco słabszy czas reakcji (LE700 - 4ms, LE600 - 6ms)."

Rzeczywiscie z tym czasem reakcji tez jest tak podane w ulotce na niemieckiej stronie Sharpa.
 

marcello 75

New member
adambo napisał:
to co znalazłem w necie:

"W LE600 nie będzie kilku multimedialnych dodatków, takich jak USB 2.0 do słuchania muzyki czy oglądania filmów. Znajdą się one w LE700. Poza tym w LE600 znajdzie się o jedno HDMI mniej, a matryca będzie miała nieco słabszy czas reakcji (LE700 - 4ms, LE600 - 6ms)."
I to są argumenty które przemawjaja za le 700.
Mnie natomiast nurtuje pytanie jaka jest róznica pomiedzy le 700 a 700v,700e a 700ev ?.
Czy ktoś zna odpowiedz???
 

adambo

New member
aha - w 700 przez usb nie można oglądać filmów jest tylko możliwość przeglądania zdjęć ewentualnie można posłuchać muzyki; w samsungu to trochę lepiej rozwiązali; może właśnie jakimś nowym softem by poszło ....
 

bob77

New member
marcello 75 napisał:
I to są argumenty które przemawjaja za le 700.
Mnie natomiast nurtuje pytanie jaka jest róznica pomiedzy le 700 a 700v,700e a 700ev ?.
Czy ktoś zna odpowiedz???

Dla mnie te 2ms argumentem nie sa skoro tego nie widze. CRT mial czas reakcji rzedu kilkunastu ms.

Te oznaczenia na koncu, to jakies oznaczenia logistyczne Sharpa
 

alexstan

New member
adambo napisał:
aha - w 700 przez usb nie można oglądać filmów jest tylko możliwość przeglądania zdjęć ewentualnie można posłuchać muzyki; w samsungu to trochę lepiej rozwiązali; może właśnie jakimś nowym softem by poszło ....
To jest zaskakujące, że liderem w produkcji paneli LCD, a nie odtwarzanie filmów na karcie pamięci flash (.
 
Ostatnia edycja:

SławekSS

New member
Bez reklam
najlepiej jakby miał w sobie jeszcze lodówke na zimne piwo, ekspres do kawy i wydawałby prażoną kukurydze, no bo jak inaczej filmy albo wydarzenia sportowe ogladać ?
 
Do góry