Sharp LE-700 (32/40/46/52)

bob77

New member
Patryk22 napisał:
A ja mam pytanie jak jest z tym tv (le700) i poborem prądu. Sharp podaje że 40 cali pobiera jakieś 80 wat a z tyłu tv pisze że 130 wat? A druga sprawa to dźwięk na maximum ledwo słyszałem, tragiczny dźwięk

Tabliczka znamionowa zawsze podaje maksymalny pobor mocy, a maksymalny pobor mocy wystapuje tylko w szczegolnych warunkach (np. biale tlo z maksymalnymi ustawieniami jasnosci i kontrastu). Sharp poza tym najprawdopodbniej chwalac sie niskim poziomem poboru energii pewnie podaje wartosc zmierzona przy wlaczonej funkcij ECO i w okreslonych warunkach.

Ja dzwieku nie sluchalem, ale jest to dla mnie dosc malo istotna sprawa w przypadku telewizora, o ile nie jest tak tragiczny ze do obejrzenia wiadomosci czy Klanu trzeba wlaczac zestaw stereo :-D
 

SDman

Banned
Patryk22 napisał:
A ja mam pytanie jak jest z tym tv (le700) i poborem prądu. Sharp podaje że 40 cali pobiera jakieś 80 wat a z tyłu tv pisze że 130 wat? A druga sprawa to dźwięk na maximum ledwo słyszałem, tragiczny dźwięk
oczywiście, że podają max! Philips 9664 przy42" podaje 208W a z włączonym ambilightem przez 90% grania pobiera poniżej 100W !
Dźwiękiem i skalowaniem SD zabija konkurencję, a w przypadku Sharpa o wszystkoodbijającej matrycy nie wspomnę i wykonaniu !
Polecam tym bardziej, że 42" to nie 40":roll:
 

Patryk22

Member
Ja po przeczytaniu całego tego tematu o tym TV znalazłem post w którym ktoś opisał że dźwięk jest bardzo słaby więc poszedłem do sklepu RTV i poprosiłem aby mi włączyli dźwięk i faktycznie głośność była na maximum a było tak cicho jak z jakiegoś mini radyjka do tego nie wiem czy to usterka czy nie ale ten TV ma z boku po prawej stronie klawisze od zmiany kanałów i głośności w nowym modelu się zawiesiły. Dopiero po wyłączeniu TV i włączeniu ponownym zaczeły działać. Kurcze sam chciałem kupić ten TV ale do niego potrzebowałbym jeszcze kino domowe a druga sprawa to w końcu nie wiem jak z poborem prądu.
 

bob77

New member
Troche z innej beczki. Ktos ma doswiadczenie jesli chodzi o gwarancje i serwis. Probowalem sie dla sportu troche potargowac w MM, LE700 maja za 5999zl. Jako argumentu uzylem ze w popularnych sklepach internetowych (w tym ElectroWorld) ten TV kosztuje 1300zl mniej. Nie ugieli sie ani zlotowki a jako kontrargument powiedzieli ze serwis Sharp jest bardzo restrykcyjny i gwarancje ze sklepow internetowych, ktore ponoc czesto kupuja sprzet w innych krajach nie sa respektowane. Podejrzewam, ze to sciema, ale wole zapytac moze ktos ma jakies doswiadczenia.

Poza tym chyba rozszyfrowalem o co chodzi z oznaczeniami.

LX700 dolny pas obudowy w odcieniu brazu, LE700 odcien niebieski.

Ostatnie literki EV, E albo V to chyba rodzaj i kolor stojaka.
 

orange

New member
hehe dobre. MI w media powiedzieli, że na tym telewizorze mają narzut 1%, a cena 46 calowego Sharpa to ponad 7500zł.
Kiki ma dobra cenę na te tv.
 

orange

New member
The_Crow napisał:
Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem leda i rozpatruje dwa Tv, jeden to Samsung UE40B7000 a drugi to Sharp LE-700. Możecie coś doradzić?

Moja skromna osoba wybrała Sharpa. Dzis (njie wiadomo o której) Kiki ma porównać oba telewizory.
 

alexstan

New member
Myślę, że Philips 46pfl9704H/12 z lokalnym zaciemnienia oraz 200 Hz lepiej le700 będzie.
Byłoby miło, aby zobaczyć zdjęcia Philips 46pfl9704H/12 i Le700, że porównanie którzy luchshe.A Samsung resztą widać w teście Philips 46pfl9704H/12.
 

HiTman

New member
Czy ktoś poratuje mnie i powie jak wygląda przykładowy nr seryjny le700 - czy jest to literka i 7znaków czy coś innego - bo muszę sprawdzić cosik.
Wielkie dzięki z góry..
 

orange

New member
alexstan napisał:
Myślę, że Philips 46pfl9704H/12 z lokalnym zaciemnienia oraz 200 Hz lepiej le700 będzie.
Byłoby miło, aby zobaczyć zdjęcia Philips 46pfl9704H/12 i Le700, że porównanie którzy luchshe.A Samsung resztą widać w teście Philips 46pfl9704H/12.

porównujesz tv za 10 tysi i za 6??

POrównaj samsunga do Pioneera :)
 

el_loco

New member
kumulacja zakupow

Witam wszystkich!
Zainteresowanych zakupem 40LE700 zapraszam na www*kumulator*pl
Jak zbierze sie nas wiecej to moze uda sie uzyskac korzystniejsza cene.
 

adambo

New member
mam go już z 3 tygodnie - 40 cali;
generalnie super;
ustawienia z forum bodajże belgijskiego - na film i podświetlenie na -9;
na SD było za ciemno i rozjaśniłem teraz przeszedłem na sygnał cyfrowy i jest OK;
czerń czarna
nie widzę różnicy po zmianie na 100Hz /mam oczywiście 700/ i tak pokazuje cały czas 50Hz bo w takiej rozdzielczości nadają w Polsce
dźwięk może być ale oczywiście nie powala :)
programy HD super extra
na SD też nie było źle
jak jest źródło światła zza pleców to się odbija ale tak to nie przeszkadza
ramka wokół ekranu ma delikatne zafalowania/wgłębienia normalnie tego nie widać dopiero wieczorem jak się światło załamuje - trochę irytujące ale można sie przyzwyczaić :)
obudowa bardzo wrażliwa na zarysowania - zdążyłem porysować nawet nie wiem czym -- ale rysy schodzą jak ktoś ma pastę polerską :) ja mam :)
pilot intuicyjny
kąty mogą być chociaż mogły by być lepsze
po HDMI dobrze współpracuje z komputerem obraz sam się skaluje czcionki czytelne
ze wzmacniaczem i DVD po HDMI też wszystko OK - ale jest lekkie opóźnienie głosu - trzeba wyłączyć głos z TV na polskich programach widać te parę milisekund :)

podsumowując:
- jak ktoś nie ma za dużo kasy - to pewnie można taniej kupić coś w podobnej klasie - może z minimalnie gorszą czernią - na pewno większym zużyciem prądu
- jak ktoś się zastanawia nad kilkoma w podobnej cenie i jest eko - to polecam
 
Ostatnia edycja:
Do góry