SHARP LCD 42" PS2 Xbox problem

villain1303

New member
Witam. Szukam pomocy. Kupiłem telewizor LCD Sharp LC 42SH7E głównie pod gry. Pod PS3 w HD spisuje się pięknie ale jak podłącze pod niego starsze konsole jak Xbox i PS2, czy PSX obraz jest okropny, wygląda gorzej niż w moim starym Elemisie kineskopie.
Podobno może pomóc kabel component??
Proszę o pomoc co zrobić aby stare konsole miały dobrą jakość.:blagam:
Byłoby super jakbym w tym LCD miał jakość jak na moim starym kineskopie.
 

k0val

New member
można było nie wyrzucać starego dobrego kineskopa ,rady są dwie włącz format obrazu 4:3 i użyj kabla component
 

villain1303

New member
kineskopa mam nadal, stary poczciwy elemis, ma ze 20 lat a jakoś AV rewelacyjna... no ale jest mały ma mniej niż 20 cali.
Z tego też chciałbym podobną jakość na nowym 42 calowym.

Ten kabel component może być jakikolwiek czy są lepsze i gorsze? Na allegro jest sporo ofert i nie wiem jaki wybrać.
Kolega mi mówił, że ten kabel i tak może nic nie dać i tylko szkoda wydawać na darmo pieniądze :|
 

ps_user

New member
Bez reklam
Koniecznie kup kabel z pozłacanymi 24 karatowym złotem końcówkami. Wtedy nie zardzewieje ci po 20 latach tylko po 30 :p Tak na serio to kupił bym taki za 30-40 pln.
Z tego co pamiętam, komponent pozwolił mi na pierwsze wrażenia na HD i to przy PS2. Bodajże filmiki CGI z "God of War II" były w HD. Robiły wrażenie :D
 

k0val

New member
jest jeden sposób nie wiem czy legalny czy też nie ale sprzedają ludzie karty pamięci przerobione na allegro i jak włożysz tą kartę to ona ma jakieś program soft przerobiony cuda nie widy i pozwala na odtworzenie gier w hd (przykładowa aukcja FREE McBOOT 1.8b PL KARTA 64MB PS2 NAJTANIEJ (919818493) - Aukcje internetowe Allegro)

HDTV PLAYER – program do uruchamiania gier wysokiej rozdzielczości w każdej grze z PlayStation 2! Po uruchomieniu programu wybierasz rozdzielczość 576p, 720p lub 1080i następnie wkładasz płytę z grą i grasz, tylko tym razem w super jakości obrazie. Rewelacja dla osób posiadający telewizory LCD, lub telewizory 100Hz

jest jeszcze cos innego cytuje
Urządzenie o nazwie HDTV Game Player to pomysł firmy Xploder na uzyskaniu obrazu w rozdzielczości HD z dość już leciwej konsoli Sony Playstation 2. Producent przekonuje, że zamiast wydawać sporą kwotę na nową konsolę PS3, można uzyskać obraz w wysokiej rozdzielczości dzięki jego urządzeniu. Obsługiwane są tryby 720p i 1080i, wybierane przez użytkownika, a obraz przesyłany jest do odbiorników HD poprzez złącze Component. Istnieje także możliwość podłączenia monitora komputerowego poprzez złącze VGA. Urządzenie będzie dostępne zarówno w wersji NTSC, jak i PAL a do sprzedaży ma trafić pierwszego września - cena jak na razie nie została podana.

Oto najnowszy a jednocześnie unikatowy system, pozwalający cieszyć się grafiką wysokiej rozdzielczości w każdej grze z PlayStation 2! To niesamowite ale prawdziwe! Uruchom program i wybierz jedną z rozdzielczości HD (576p, 720p lub 1080i), tryb progressive scan (480p) lub jeden z trybów VGA , następnie włóż płytę z grą i zobacz ją w nowym wymierze! Koniec z ziarnistością gier na telewizorach LCD, koniec z grafiką niskiej rozdzielczości! To naprawdę działa!

W komplecie sprzedawany jest również kabel component, który znajduje się w pudełku z programem.


Kilka najważniejszych pytań i odpowiedzi dotyczących tego produktu:


Czy Xploder HDTV zmienia kod gry, umożliwiając tym samym uzyskanie trybów wysokiej rozdzielczości?

Nie, kod gier zostaje nie zmieniony. Xploder włącza tryb Progressive Scan, dzięki czemu na ekranie kineskopowym wyświetla 512 linii.

Czy Xploder HDTV wymaga jakiegoś dodatkowego osprzętu?

Nie, Xploder jest tylko programem, który odblokowuje dostęp do trybów wysokiej rozdzielczości na konsoli PlayStation 2. W pudełku, oprócz płyty z programem znajduje się również wysokiej klasy kabel Component, dzięki któremu można uzyskać tryby HD.

Czy Xploder spowalnia gry?

Gry są renderowane w oryginalnej rozdzielczości, w związku z czym działają tak samo.

Przecież PlayStation 2 nie jest przystosowana do generowania rozdzielczości 720p i 1080i !!!

W przeciwieństwie do obiegowych opinii, PlayStation 2 potrafi generować rozdzielczości 480p, 576p, 720p, 1080i. Dodatkowo konsola obsługuje również następujące tryby VGA (w specjalny kabelek służący do podlączenia konsoli do
monitora należy zaopatrzyć się oddzielnie):

- 640 x 480 (60,72, 75, 85hz)
- 800 x 600 (56, 60, 72, 75,85hz)
- 1024 x 768 (60, 70, 75, 85hz)
- 1280 x 1024 (60, 75hz)

Czy gry zostaną zniekształcone?

Optymalnym trybem dla gier w systemie PAL jest tryb 576p. W przypadku wyższych rozdzielczości niektóre gry mogą trochę odbiegać od ich zamieżonego wyglądu.

Czy gry muszą posiadać tryb HD?

Nie, nie muszą takiego posiadać.

Czy Xploder HDTV działa ze wszystkimi grami?

Producent programu przetestował setki dostępnych gier z bogatej biblioteki i nie zauważył aby jaka kolwiek gra miała problemy ze współpracą z Xploderem HDTV, aczkolwiek zawsze istnieje ryzyko, że jakiś jeden tytuł nie będzie działał.

Czy program działa z kopiami zapasowymi gier?

Producent nie odpowiada za problemy z działaniem gier uruchamianych na nie oficjalnie zmodyfikowanych konsolach.
12785_1.jpg
 

villain1303

New member
dzięi za odzew i pomoc:)
wow, nie wiedziałem o takim urządzeniu... ale w takie sprawy chyba nie będę się bawił bo konsola jest nie przerabiana i nie chce do niej nic instalować itp.

Trzeba będzie kupić kabel.
Moglibyście mi pomóc wybrać jakiś?
Tzn żebym sam jakiegoś bubla nie wziął bo pewnie na allegro kubie a jak patrze sobie to jest tego pełno.
 

kylo69

New member
dzięi za odzew i pomoc:)
wow, nie wiedziałem o takim urządzeniu... ale w takie sprawy chyba nie będę się bawił bo konsola jest nie przerabiana i nie chce do niej nic instalować itp.

Trzeba będzie kupić kabel.
Moglibyście mi pomóc wybrać jakiś?
Tzn żebym sam jakiegoś bubla nie wziął bo pewnie na allegro kubie a jak patrze sobie to jest tego pełno.

Free MC Boot to program który nie ingeruje w konsolę. Sam go używałem. Jest on zainstalowany na karcie pamięci i działa na niej. Jak wyciągniesz karte nie ma śladu po przeróbce, nie tracisz gwarancji i nie ma śladu po jego używaniu. Nie musisz miec przerobionej konsoli
 

villain1303

New member
Dzięki.
A np taki kabel byłby dobry?
Nie moge wkleić linku to daję nazwę do wyszukiwarki w allegro:
Kabel Component HD do PS2/PS3- nowy- ŁÓDŹ sklep

Pytam o ten bo to jedyny sprzedawca na allegro który ma również kabel komponent do Xboxa jedynki a chce kupić i do tej i do tej konsoli.
 
Do góry