sharp LC46X20E jak go podłączyć z kompem

qazio

New member
witam, mam tv sharp ja w temacie i próbowałem go podłączyć pod kompa ale jest tylko dzwięk a nie ma obrazu może ktoś ma jakiś pomysł na podłączenie?
Do kompa podłączałem kabel S-Video i głos jack a do TV końcówka euro do EXT2 i jak pilotem od TV wybiorę EXT2 jest tylko głos a nie ma obrazu-co mozna zmienić żeby działało?
 

qazio

New member
widzę że 40 wyświetleń a 0 odp., nikt nie ma pomysłu?!, z tego co się orientuję to powinno działać po samym podłączeniu kablem euro-SVideo, ale kiedyś jeszcze robiłem to na CRT Sony przez ten sam kabel i przez Tv toola (oczywiście w kompie karta nVidia) i na Sony wszystko działało a teraz tv toll przy Shapie mi coś blokuje i mówi że Nvidia może to połaczenie zrealizować ale TV Sharp coś tam w ustawieniach chyba blokuje?!Czy ktoś może to u siebie sprawdzić?!
 

_MarSs_

New member
Po pierwsze nie kombinuj z TVToolem bo on jest do czego innego.

Pierwsze to po wybraniu wejścia EXT2 sprawdź Menu/Opcja/Wybór sygnału czy nie jest ustawione na RGB i zmień najpierw na CVBS potem na SVideo.
Po drugie w laptopie na pulpicie Właściwości\Ustawienia\Zaawansowane\Ekrany sprawdź czy włącza się wyjście TV.
Jesli nadal nic, to połącz zwykłym kablem S-Video (takie same okrągłe końcówki) do wejścia EXT3 a tam na 100% Ci się wszystko samo ustawi w TV.
 

qazio

New member
no pierwsza opcja odpada, miałe ustawione na CVBS i na S-Video i nic teraz spróbuję kupić jakiś kabelek S-video-S-video i spróbować tak podłaczyć ale co wtedy z głosem bo przecież S-video podaje tylko obraz? A i przy wejściu EXT3 mam takie przekreślone kółko co chyba znaczy że jest nieaktywne i nie wiem czy samo się uaktywni jak podepnę do niego s-video?
 

qazio

New member
po kablu s-video-s-video nic też się nie ustawiło, po małej zabwie z ekranami faktycznie zaczął podawać obraz do TV ale nie widziałem w tym żadnej konsekwencji, na począdku podawał tylko tło pulpitu bez żadnych ikon ani kursora myszki, później przy zmianie ustawień czyli zaznaczeniu pozycji Powiększ pulpit systemu Win do rozmiarów tego monitora i zaznaczeniu opcji Użyj tego monitora jako urządzenia głównego zaczeło się coś dziać ale raz podał obraz pulpitu do tv pusty raz z kilkoma ikonami raz wogóle kursora myszki nie było przy tym i cięzko było cokolwiek zrobić z koleji kursor myszki i kilka ikon zostawało na kompie na którym to nie było widać odpalanych na monitorze programów i też tylko klawiaturą mozna było się poruszać, także osta szopka, kiedyś jak to robiłem tv toolem to narmalnie ustawiał się dual view i to samo było i na monitorze i na TV-wtedy mozna było się bawić.
 

_MarSs_

New member
Skoro włączasz pulpit rozszerzony, to nie dziw się, że komputer wykonuje Twoje polecenie! Pulpit rozszerzony, to właśnie taka sytuacja, że na głównym masz widok jak zwykle z ikonami, paskami i co tam lubisz, a na drugim masz goły pulpit, na który dopiero możesz sobie poprzeciągać co Ci sie podoba.
Tobie potrzeba właczyć klonowanie w zaawansowanych opcjach.
Skoro masz już cokolwiek na TV, to już sią chyba domyślasz co (a taczej kto) jest najsłabszym ogniwem tego łańcucha :D
Poproś kogoś, kto sie cokolwiek zna na komputerach, bo szkoda Twojego zdrowia.

pozdrawiam
 

bemx2k

New member
To istna Profanacja zeby do tej klasy TV podlaczac laptopa
poprzez kabel : S-Video
dzizes :(

Sprawdz no kolego czy twoj laptop nie posiada wyjscia VGA
( D-Sub ) bedzie znacznie lepsza jakosc sygnalu .
 
Do góry