SHARP LC40LE830E mkv i napisy

rambo8

New member
Wmuksowanie napisów?

Pogodziłem się, że sharp le-830 nie odtwarza napisów i trzeba je nałożyć na film. Niestety i tu pojawił się problem. Otóż po nałożeniu napisów w programach all player, a także aviaddxsubs, jak sugerujecie, pojawia się problem z rozjeżdżającym się dźwiękiem. Po odtworzeniu na telewizorze filmu z nałożonymi napisami po krótkim czasie dźwięk zaczyna rozmijać się z obrazem i im dłużej film trwa, tym większe te różnice. Macie jakiś pomysł jak poradzić sobie z tym problemem?
 

rambo8

New member
Już poradziłem sobie z tym problemem. Także dla kogoś kto będzie miał kiedyś kłopoty z rozmijającym się dźwiękiem z obrazem po wmuksowaniu napisów, to nie warto konwertować all playerem, ani aviaddxsubs, za to świetny jest program polecany przez użytkownika 87 brzoza.
 

zbyszek82

New member
OK programik fajny narazie nie ma problemów z synchronizacja dzwieku z obrazem i napisami :)
tylko coś mój LE830 podczas odtwarzania mkv się zacina
jak u Was?
 

mateo85

New member
Napisy wmuksowane działają ok tylko pytanie dlaczego mam krzaczki zamiast polskich znaków ?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

pajak1000

New member
Panowie moj LE530E bez problemu czyta napisy w srt (jest problem z ogonkami - moze kolega poda na którego unicode edytuje) ale jest proplem z mkv tzn jeden plik czyta inny a niby tez mkv nie ma prolemu z avi hd i stad moje pytanie zna ktos dobry program do konweresji zeby przy konwersji z mkv zostawiał dzwiek 5.1 ? próbowałem takim Aiseesoft Total Video Converter ale tam jest opcja mp3 i pcm jak wybiore pcm 5.1 16 bit to dany film zamienia mi sie w 20 gb plik i tv go nie czyta niestety.
Wracając do tych nieszczęsnych ogonków to ja poradziłem sobie tak ze otwieram plik w jakim unixowym notatniku np edit plus i zamieniam ą na a ę na e itd wtedy wszystko lata ok

Problem z mkv rozwiązany
Potraktuj go programem mkvmerge, byle nie najnowszą wersją. Ja używam v.3.4.0 i jest ok.
Po prostu otwórz plik w programie i wciśnij start muxing, zostawiając zaznaczone wszystkie strumienie filmu. Na pewno pomoże.
 
Ostatnia edycja:
Do góry